Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 10:35

autor: Aquma

Europa Universalis 4 - zaprezentowano dodatek Leviathan

Gra strategiczna Europa Universalis IV otrzyma nowe rozszerzenie zatytułowane Leviathan. Możemy się spodziewać m.in. zmian w systemie dyplomacji oraz większego nacisku na rozwój stolicy.

W SKRÓCIE:

  1. Europa Universalis 4 otrzyma dodatek Leviathan, który wprowadzi poprawki do systemu dyplomacji i pozwoli mocniej skupić się na rozwijaniu stolicy;
  2. rozszerzenie ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu;
  3. za kilka dni wystartuje też subskrypcja oferująca dostęp do wszystkich DLC.

W czasie eventu Game Dev Direct odbyła się prezentacja Paradox Insider, na której przedstawiono szereg detali dotyczących gier firmy Paradox Interactive. Jedną z produkcji, które pojawiły się na pokazie, była strategia Europa Universalis IV niedługo doczeka się ona nowego dodatku zatytułowanego Leviathan (via PCInvasion).

Rozszerzenie wprowadzi kilka kluczowych zmian. Dzięki opcji Concentrate Development będziemy mogli skupić się mocniej na rozbudowie stolicy, tworząc potężną, prężnie działającą metropolię. Centralize State pozwoli zminimalizować koszty rozwoju, zaś Expand Infrastructure umożliwi kilku producentom pracę w tej samej prowincji.

DLC wprowadzi też spore poprawki do systemu dyplomacji – zmiany przybliżą go do mechaniki przysług znanej z dodatku The Cossacks. Będziemy mogli wykorzystać specjalną akcję zwaną Curry Favors, by zbudować swoisty „zapas” przysług, które mogą przydać się w kluczowym momencie rozgrywki.

Rozszerzenie Leviathan do Europa Universalis IV powinno zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Johan Andersson – menadżer studia Paradox Tinto – poinformował też, że 18 marca ruszy zapowiedziana jakiś czas temu subskrypcja na DLC do omawianego tytułu – płacąc 5 dolarów miesięcznie (to około 19 złotych, ale według wcześniejszych doniesień polska cena to 17,99 złotych) otrzymamy dostęp do wszystkich wydanych oraz przyszłych rozszerzeń.

  1. Recenzja gry Europa Universalis IV - najlepszej strategii firmy Paradox
  2. Europa Universalis IV – poradnik
  3. Europa Universalis IV – strona oficjalna