Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

DLC i dodatki do gry Europa Universalis IV (PC)

PC
Europa Universalis IV: Cradle of Civilization
Europa Universalis IV: Cradle of Civilization

dodatek do gry16 listopada 2017

Kolejne rozszerzenie do popularnej strategii zatytułowanej Europa Universalis IV, skoncentrowane na rozbudowie elementów związanych z Bliskim Wschodem oraz imperiami muzułmańskimi. Add-on wprowadza szereg nowych rozwiązań, zmian i usprawnień – wymaga przy tym do działania podstawowej wersji gry.

Europa Universalis IV: Third Rome
Europa Universalis IV: Third Rome

dodatek do gry14 czerwca 2017

Third Rome to kolejne DLC do cieszącej się dużą popularnością czwartej części cyklu gier strategicznych Europa Universalis. Dodatek stworzony przez Paradox Development Studios skupia się na Rosji. Otrzymujemy charakterystyczne dla tego państwa jednostki i umiejętności specjalne, a także możliwość wykorzystywania w sprawowaniu władzy prawosławnego patriarchatu.

Europa Universalis IV: Mandate of Heaven
Europa Universalis IV: Mandate of Heaven

dodatek do gry6 kwietnia 2017

Mandate of Heaven to rozszerzenie do gry strategicznej Europa Universalis IV. Projekt koncentruje się na rozbudowaniu zarządzania krajami azjatyckimi, w tym zwłaszcza Chinami, Japonią i plemionami Mandżurów, wprowadzając nowe opcje, detale, wydarzenia i mechaniki.

Europa Universalis IV: Rights of Man
Europa Universalis IV: Rights of Man

dodatek do gry11 października 2016

Europa Universalis IV: Rights of Man to dodatek do gry strategicznej Europa Universalis IV. Produkcja rozszerza opcje dyplomatyczne mocarstw względem słabszych sąsiadów, wzbogaca postacie władców i dowódców o dodatkowe cechy, a dwie religie o nowe cele. Do tego dochodzi zestaw wydarzeń i opcji związanych z rozgrywkami politycznymi prowadzonymi w haremach w Imperium Osmańskim.

Europa Universalis IV: Mare Nostrum
Europa Universalis IV: Mare Nostrum

dodatek do gry5 kwietnia 2016

Ósmy duży dodatek DLC do gry Europa Universalis, koncentrujący się rozwinięciu i usprawnieniu aspektów związanych z handlem oraz wojną na morzu. Rozszerzenie wprowadza m.in. całkiem nowy system pozwalający na zarządzanie posiadaną flotą statków, opcję zakładania lig handlowych, możliwość wysyłania najemników na wojny toczone przez sojuszników oraz szereg innych, pomniejszych poprawek.

Europa Universalis IV: The Cossacks
Europa Universalis IV: The Cossacks

dodatek do gry1 grudnia 2015

Siódme duże rozszerzenie do globalnej gry strategicznej Europa Universalis IV. Motywem przewodnim dodatku uczyniono lud Kozaków, choć główną zawartością DLC są nowe mechanizmy rozgrywki o charakterze ogólnym (głównie w sferze zarządzania i dyplomacji).

Europa Universalis IV: Common Sense
Europa Universalis IV: Common Sense

dodatek do gry9 czerwca 2015

Szósty oficjalny dodatek DLC do gry strategicznej Europa Uninersalis IV. Wprowadza on nowy system rozwoju prowincji sprawiający, że wszystkie podejmowane przez nas decyzje muszą być dokładnie przemyślane. W grze pojawiają się także: system parlamentarny, nowe religie (buddyzm i protestantyzm) i kościoły narodowe, rangi rządów oraz szereg nowych akcji i mechanik, podkreślających unikalność poszczególnych narodów.

Europa Universalis IV: El Dorado
Europa Universalis IV: El Dorado

dodatek do gry26 lutego 2015

Piąty dodatek do uznanej gry strategicznej Europa Universalis IV od firmy Paradox Interactive. Po raz kolejny trafiamy do Ameryki w czasach wielkich odkryć geograficznych, by łupić bogactwa Nowego Świata jako Hiszpanie lub bronić się przed konkwistadorami jako Aztekowie. Rozszerzenie dodaje też narzędzia do dostosowywania nacji do własnych preferencji na początku gry.

Europa Universalis IV: Art of War
Europa Universalis IV: Art of War

dodatek do gry30 października 2014

Czwarty niesamodzielny dodatek do strategii Europa Universalis IV. Poza tradycyjnym zestawem poprawek i ulepszeń odnoszących się do gry macierzystej, rozszerzenie wprowadza także zupełnie nową kampanię, cechującą się własną unikalną mechaniką i skoncentrowaną na wydarzeniach z okresu wojny trzydziestoletniej.

Europa Universalis IV: Res Publica
Europa Universalis IV: Res Publica

dodatek do gry16 lipca 2014

Europa Universalis IV: Res Publica to opracowane przez zespół Paradox Interactive rozszerzenie do gry Europa Universalis IV z 2013 roku. Produkcja wzbogaca rozgrywkę o nowe metody rządzenia i handlu, jak również pokaźny zestaw świeżych wydarzeń historycznych.

Europa Universalis IV: Wealth of Nations
Europa Universalis IV: Wealth of Nations

dodatek do gry30 maja 2014

Wealth of Nations to drugi dodatek do gry strategicznej Europa Universalis IV studia Paradox Interactive. Tym razem rozszerzenie koncentruje się na ekonomicznej stronie rozgrywki, rozbudowując zwłaszcza mechanizmy związane z handlem – można na przykład sabotować konkurencyjną wymianę towarów, a także wyznaczać handlowe stolice państw. Do uruchomienia dodatku konieczne jest posiadanie podstawowej wersji gry.

Europa Universalis IV: Conquest of Paradise
Europa Universalis IV: Conquest of Paradise

dodatek do gry14 stycznia 2014

Europa Universalis IV: Conquest of Paradise to rozszerzenie do gry strategicznej Europa Universalis IV. Produkcja koncentruje się na rozgrywkach w obu Amerykach, pozwalając pokierować koloniami zakładanymi przez europejczyków lub plemionami rdzennych mieszkańców tych kontynentów.

Fredman's Epistles

cena: za darmo

DLC21 czerwca 2016

Darmowy dodatek wprowadza do gry piętnaście przearanżowanych, XVIII-wiecznych, szwedzkich utworów muzycznych.

The Cossacks Content Pack

cena: 34,00 zł

DLC1 grudnia 2015

Pakiet składający się z trzech zestawów nowych jednostek - Black Sea Unit Pack (trzydzieści dwie jednostki dla narodów czarnomorskich), Great Hordes Unit Pack (trzydzieści dwie jednostki przypisanych hordom) i European Cavalry Unit Pack (dwanaście jednostek dla europejskich kawalerii, w tym francuskiej, hiszpańskiej i brytyjskiej) - oraz pakietu fortów (osiemnaście modeli różnego sortu).

Common Sense Content Pack

cena: 26,00 zł

DLC9 czerwca 2015

Pakiet składający się z czterech zestawów nowych jednostek - Great Nations Unit Pack (siedemnaście jednostek przypisanych do takich narodów, jak Anglia, Portugalia, Holandia i Rosja), Free Cities Unit Pack (piętnaście jednostek dla środkowoeuropejskich miast, w tym Hamburga, Norymbergii i Frankfurtu), Theocracies Unit Pack (szesnaście jednostek dla narodów teokratycznych) oraz Buddhists Unit Pack (szesnaście jednostek dla narodów buddyjskich).

Women in History

cena: za darmo

DLC8 marca 2015

Darmowy pakiet, wydany z okazji Dnia Kobiet, wprowadzający do gry 100 wydarzeń historycznych z kobietami w rolach głównych.

El Dorado Content Pack

cena: 25,00 zł

DLC26 lutego 2015

Pakiet składający się z dwóch zestawów nowych jednostek - South American Unit Pack (dwanaście jednostek wzorowanych na południowoamerykańskich plemionach indiańskich, tym Inkach) i Mesoamerican Unit Pack (dwanaście jednostek wzorowanych na środkowoamerykańskich plemionach indiańskich, m.in. Aztekach i Majach). Atrakcyjnym dodatkiem są też nowe kompozycje muzyczne.

Evangelical Union Unit Pack

cena: 8,00 zł

DLC30 października 2014

Pakiet wprowadza do gry dwanaście nowych jednostek - po jednej dla każdego narodu/miasta przynależącego do Unii Ewangelickiej.

Catholic League Unit Pack

cena: 8,00 zł

DLC30 października 2014

Pakiet wprowadza do gry dwanaście nowych jednostek - po jednej dla każdego narodu/miasta przynależącego do Ligi Katolickiej.

Res Publica

DLC15 lipca 2014

Dodatek wprowadza do gry dodatkowe narzędzia służące do zarządzania narodami oraz wpływania na ich rozwój i równowagę sił, jak również nowe sposoby na utrzymanie lub zdestabilizowanie ładu w państwach. Umożliwia też tworzenie punktów wymiany handlowej i wdraża nowe opcje wydawania punktów w kwestiach administracyjnych, dyplomatycznych i wojskowych.

Muslim Ships Unit Pack

cena: 8,00 zł

DLC29 maja 2014

Pakiet wprowadza do gry dwanaście nowych statków dla narodów muzułmańskich.

Trade Nations Unit Pack

cena: 8,00 zł

DLC29 maja 2014

Pakiet wprowadza do gry szesnaście nowych modeli jednostek dla Aragonii, Genui, obwodu nowogrodzkiego i Hanzy.

American Dream

cena: 21,00 zł

DLC24 września 2013

Pakiet skupia się na historycznych zawirowaniach związanych z rewolucją amerykańską i powstaniem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wprowadza 50 unikalnych wydarzeń, materiały graficzne oraz nowe modele jednostek.

National Monuments II

cena: 9,00 zł

DLC24 września 2013

Wprowadza symbole architektoniczne kolejnych narodów (Hagia Sophia, Stonehenge, posągi Buddy w Afganistanie, Machu Picchu, Chichen Itza, Partenon, Petra, posągi z Wyspy Wielkanocnej, Tenochtitlan, Zamek Himeji, Zakazane Miasto).