Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis IV: Wealth of Nations (PC)

Europa Universalis IV: Wealth of Nations PC

Drugi oficjalny dodatek DLC do czwartej odsłony popularnej serii strategicznej firmy Paradox Interactive. Zgodnie z nazwą, rozszerzenie koncentruje się tym razem na finansowej stronie rozgrywki, co przejawia się m.in. w znacząco rozbudowanym systemie handlu.

To jest dodatek do gry Europa Universalis IV.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Europa Universalis IV: Wealth of Nations (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2014

Wealth of Nations to drugi dodatek (po Conquest of Paradise) do bardzo udanej gry strategicznej Europa Universalis IV. Rozszerzenie koncentruje się na ekonomicznych aspektach rozgrywki, a zwłaszcza na systemie handlu, który został znacząco rozbudowany. Za produkcję ponownie odpowiada szwedzkie studio Paradox Interactive. Wealth of Nations wymaga posiadania na dysku zainstalowanej podstawowej wersji gry.

Rozszerzenie wprowadza do zabawy kilka nowych mechanizmów, związanych z ekonomią. Można teraz skrycie wykorzystywać negocjacje i dyplomację, by prowokować konflikty w kontaktach handlowych u rywali, prowadzące do zrywania umów i zatrzymywania wymiany dóbr. Istnieje też możliwość wejścia w konszachty z korsarzami i wynajmowania ich celem sabotowania handlu prowadzonego przez konkurencyjne nacje oraz okradania należących do nich statków kupieckich. Dodano również opcję wzmacniania handlu poprzez wyznaczanie handlowej stolicy swojego państwa w jednym z posiadanych miast portowych. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by powołać do życia Kompanię Wschodnioindyjską celem zawiązania handlu morskiego na wielkie odległości.

Z racji bycia zaledwie dodatkiem, Wealth of Nations nie wprowadza zmian w technicznej stronie produkcji, w dalszym ciągu napędzanej silnikiem Clausevitz 2.5. Jednocześnie oznacza to, że wymagania sprzętowe gry pozostają bez zmian.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by innowacje wprowadzone w omawianym dodatku wykorzystać w rozgrywkach wieloosobowych przez Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Europa Universalis IV: Wealth of Nations

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis IV: Wealth of Nations

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis IV: Wealth of Nations

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Europa Unversalis IV otrzyma drugi dodatek, zatytułowany Wealth of Nations
Europa Unversalis IV otrzyma drugi dodatek, zatytułowany Wealth of Nations

wiadomość27 stycznia 2014

Studio Paradox Interactive zapowiedziało drugi dodatek do gry strategicznej Europa Universalis IV, zatytułowany Wealth of Nations. Rozszerzenie skupi się na ekonomicznej stronie rozgrywki, rozbudowując mechanizmy związane z handlem. Jego premierę zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku.