Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2014, 22:09

autor: Draug

Europa Unversalis IV otrzyma drugi dodatek, zatytułowany Wealth of Nations

Studio Paradox Interactive zapowiedziało drugi dodatek do gry strategicznej Europa Universalis IV, zatytułowany Wealth of Nations. Rozszerzenie skupi się na ekonomicznej stronie rozgrywki, rozbudowując mechanizmy związane z handlem. Jego premierę zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku.

Wygląda na to, że zapowiedź gier Hearts of Iron IV i Runemaster nie wyczerpuje dobrych wiadomości, które studio Paradox Interactive przygotowało na końcówkę stycznia. Dziś dokonano bowiem anonsu drugiego dodatku do strategii Europa Universalis IV, zatytułowanego Wealth of Nations. Nowe rozszerzenie będzie koncentrowało się na ekonomicznych aspektach rozgrywki, a zwłaszcza na systemie handlu, który zostanie znacząco rozbudowany. Aby zadziałało, Wealth of Nations będzie wymagało posiadania „podstawki”. Premierę rozszerzenia wyznaczono na drugi kwartał bieżącego roku – niestety, nie podano bardziej precyzyjnego terminu. Zapowiedzi nie towarzyszyły też żadne materiały graficzne ani filmowe. Tak jak podstawowa wersja Europy Universalis IV, dodatek ukaże się tylko na komputerach osobistych (Windows, Mac, Linux) i będzie dostępny w dystrybucji cyfrowej.

Oto lista nowych możliwości, które otrzymamy w rozszerzeniu:

  • Skryte wykorzystywanie negocjacji i dyplomacji, by prowokować konflikty w kontaktach handlowych u rywali, prowadzące do zrywania umów i zatrzymywania wymiany dóbr.
  • Wynajmowanie korsarzy celem sabotowania handlu prowadzonego przez konkurencyjne nacje i okradanie należących do nich statków kupieckich.
  • Wzmacnianie handlu poprzez wyznaczanie handlowej stolicy swojego państwa w jednym z posiadanych miast portowych.
  • Powołanie do życia Kompanii Wschodnioindyjskiej celem zawiązania handlu morskiego na wielkie odległości.
Ciekawe, czy gdyby zawartość Wealth of Nations trafiła do „podstawki”, Czarny wystawiłby Europie Universalis IV dziesięć gwiazdek? - Europa Unversalis IV otrzyma drugi dodatek, zatytułowany Wealth of Nations - wiadomość - 2014-01-27
Ciekawe, czy gdyby zawartość Wealth of Nations trafiła do „podstawki”, Czarny wystawiłby Europie Universalis IV dziesięć gwiazdek?

Na koniec przypomnijmy, że blisko dwa tygodnie temu (14 stycznia) zadebiutował pierwszy dodatek do Europy Universalis IV, noszący tytuł Conquest of Paradise. Skupia się on na podboju Ameryki, oferując losowo generowane lądy Nowego Świata, a także rozbudowane opcje kierowania rdzennymi mieszkańcami tych terenów. Z kolei tych, którzy przegapili premierę podstawowej wersji gry, a zainteresowali się Wealth of Nations, odsyłam do recenzji autorstwa Czarnego, z której wyłania się obraz jednej z najlepszych gier strategicznych w dziejach elektronicznej rozrywki: