Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 stycznia 2014, 08:32

autor: Adrian Werner

Najlepsze cosplaye - Enoshima Junko z Danganronpa: Trigger Happy Havoc

W pierwszym w tym tygodniu odcinku naszego cyklu cosplayowego wystąpiła YUki jako Enoshima Junko, czyli jedna z głównych postaci z detektywistycznej przygodówki Danganronpa: Trigger Happy Havoc.

Bohaterką pierwszego w tym tygodniu cosplaya została Enoshima Junko z gry Danganronpa: Trigger Happy Havoc. W postać wcieliła się YUki.

Dla porównania przypomnijmy jak Junko prezentowała się w animowanej adaptacji:

Najlepsze cosplaye -  Enoshima Junko z Danganronpa: Trigger Happy Havoc. - ilustracja #2

Najlepsze cosplaye -  Enoshima Junko z Danganronpa: Trigger Happy Havoc. - ilustracja #3

Danganronpa: Trigger Happy Havoc to detektywistyczna przygodówka należąca do gatunku określanego mianem powieści wizualnej, która zadebiutowała w Japonii w 2010 roku na konsoli PlayStation Portable. Część druga, zatytułowana Super Danganronpa 2: Sayonara Zetsubo Gakuen, ukazała się dwa lata później, również na PSP. Natomiast w zeszłym roku w Kraju Kwitnącej Wiśni wydano konwersję na PlayStation Vita, zawierającą w zestawie obie odsłony cyklu. To wydanie ukaże się w wersji anglojęzycznej 14 lutego tego roku.

Popularność gier sprawiła, że doczekała się ona licznych adaptacji na inne media. Powstała seria animowana, dwa cykle komiksowe oraz kilka powieści. Ponadto kontrolowany drogą radiową pluszowy niedźwiedź Monokuma wystąpił gościnnie w wielu innych produkcjach, w tym w japońskiej wersji platformówki Terraria.

TWOIM ZDANIEM

Jak podoba Ci się cosplay Enoshimy Junko?

Świetny kostium.
63,2%
Dobry, ale czegoś mu brakuje.
20,6%
Wcale mi się nie podoba.
16,2%
Zobacz inne ankiety