Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis IV: Third Rome (PC)

Europa Universalis IV: Third Rome PC

Kolejny z licznych dodatków DLC do czwartej odsłony serii historycznych gier strategicznych firmy Paradox. Rozszerzenie zatytułowane Third Rome stanowi pierwszy z tzw. pakietów immersji, skupiających się na rozbudowaniu opcji specyficznych dla poszczególnych regionów świata.

To jest dodatek do gry Europa Universalis IV.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Europa Universalis IV: Third Rome (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14czerwca2017

14czerwca2017

Steam

Europa Universalis IV: Third Rome to wydany na PC dodatek do czwartej odsłony popularnej serii historycznych gier strategicznych, która pozwala nam na przejęcie kontroli nad jedną z dostępnych nacji i poprowadzenie jej do zwycięstwa na przestrzeni dziejów. Rozszerzenie to stanowi pierwszy tzw. „pakiet immersji”, skupiający się na rozbudowaniu opcji specyficznych dla wybranych regionów świata – w tym przypadku mowa o Rosji, czyli tytułowym trzecim Rzymie, duchowym spadkobiercy Cesarstwa Bizantyjskiego.

Mechanika

Wraz z Third Rome władcy rosyjscy otrzymują szereg nowych możliwości związanych z rządzeniem, w tym prawo do aneksji całych regionów (tzw. states), a nie tylko pojedynczych prowincji. Wysiłki polityczne głowy państwa to także zmagania z Cerkwią prawosławną, obecną na rosyjskiej ziemi. Poprzez wybór ukazanych na ikonach świętych możemy zwiększyć siłę naszego imperium, gdyż w zależności od tego uzyskujemy różnego rodzaju bonusy. Od teraz mamy też możliwość wyniesienia wysoko rozwiniętych prowincji do rangi metropolii, co daje nam kolejne narzędzie do zwiększenia potęgi i niezależności naszego kraju, wpływając też na nasze relacje z prawosławnym duchowieństwem.

Konieczna do zwycięstwa jest również siła militarna – do naszej dyspozycji twórcy oddają unikalne jednostki, m.in strzelców moskiewskich. Ci wyjątkowi rosyjscy żołnierze doskonale sprawdzają się w walce, ale charakteryzują ich wysokie koszty utrzymania, co wpływa również na trudniejszą do osiągnięcia wewnątrz kraju stabilizację. Państwo rosnące w siłę potrzebuje też większego terytorium. Od teraz gracze mają możliwość kolonizacji dzikich syberyjskich, przygranicznych terenów bez obawy o to, że miejscowa ludność wznieci przeciwko nim powstanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis IV: Third Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis IV: Third Rome

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Pentium IV 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 8800/Radeon X1900 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows Vista/7/8
Minimalne: Intel Pentium IV 2.4 GHz/AMD Athlon 64 3500+ 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800/Radeon X1900 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows Vista/7/8