Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis IV: Dharma (PC)

Europa Universalis IV: Dharma PC

Dharma to dodatek DLC do Europa Universalis IV, popularnej strategii czasu rzeczywistego. Produkcja skupia się na subkontynencie indyjskim, m.in.

To jest dodatek do gry Europa Universalis IV.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Europa Universalis IV: Dharma (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6września2018

6września2018

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Europa Universalis IV: Dharma to kolejna pozycja w bogatym wachlarzu rozszerzeń do gry Europa Universalis IV – historycznej strategii RTS na ogromną skalę, wydanej w 2013 roku na PC. Podobnie jak w przypadku gry bazowej, autorami Dharmy są członkowie Paradox Development Studio. Dodatek jest niesamodzielny, posiadanie podstawowej wersji EU IV jest konieczne do jego uruchomienia.

Mechanika

EU IV: Dharma skupia się na subkontynencie indyjskim, ale przynosi też sporo ulepszeń ogólnych. Nadrzędnym celem twórców było uatrakcyjnienie okresów pokoju, stąd nowości w sferach handlu i zarządzania.

Najistotniejsze królestwa i sułtanaty półwyspu otrzymały specjalnie przygotowane drzewka misji. Dodatkowej immersji dostarczają unikalne frakcje w systemie Estate: grając krajami indyjskimi mamy możliwość wchodzenia w interakcje z pięcioma nowymi kastami, takimi jak bramini czy wyznawcy dżinizmu. Przedstawiciele tych egzotycznych grup społecznych mogą oddać nam znaczne przysługi, np. poprzez zwiększenie dochodów w prowincji lub uspokojenie jej mieszkańców. Jako przywódcy Imperium Mogołów możemy asymilować podbite ludy z nadzwyczajną sprawnością.

Kraje zachodnie mogą korzystać z nowych mechanik w zakresie kompanii handlowych. W odległych krainach, jak Afryka czy Azja, twórcy wydzielili strefy handlu czarterowego, gdzie możemy wykupić sobie nowe ziemie. Prowincje powiązane z naszymi kompaniami handlowymi, a także centra handlu można teraz ulepszyć dla dodatkowych korzyści.

Gracze otrzymali większą wolność w kwestii kształtowania ustroju państwa. Formę rządów można zmieniać poprzez wprowadzanie reform, które owocują określonymi bonusami i wpływają na frakcje systemu Estate. Właściciele DLC Europa Universalis IV: The Cossacks mogą stanąć na czele nowego rządu Kozaków. Dharma wprowadziła też szereg mniejszych nowości, jak sezon monsunowy, nowe sposoby tłumienia powstań, nowe zastosowania dla kolonistów itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Europa Universalis IV: Dharma

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis IV: Dharma

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis IV: Dharma

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8
Europa Universalis IV: Dharma nowym dodatkiem do gry
Europa Universalis IV: Dharma nowym dodatkiem do gry

wiadomość20 maja 2018

Dodatek Dharma zabierze użytkowników gry Europa Universalis IV na subkontynent indyjski, gdzie za pomocą nowych narzędzi będą mogli rozszerzać swoje wpływy. Choć rozgrywka skupi się na Indiach, nie zabraknie również nowości globalnych.