Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2018, 09:59

Dodatek Europa Universalis 4: Golden Century wprowadzi pirackie państwa

Studio Paradox zapowiedziało dodatek Europa Universalis IV: Golden Century. Rozszerzy on opcje związane z zarządzaniem zamorskimi koloniami i pozwoli pokierować pirackim państwem.

Dodatek ukaże się w przyszłym miesiącu. - Dodatek Europa Universalis IV: Golden Century wprowadzi pirackie państwa - wiadomość - 2018-11-22
Dodatek ukaże się w przyszłym miesiącu.

W sierpniu tego roku Europa Universalis IV obchodziła piąte urodziny, ale studio Paradox ani myśli zwalniać tempa produkcji dodatków do tej gry. Autorzy właśnie zapowiedzieli kolejne rozszerzenie, zatytułowane Golden Century, które skoncentruje się na zamorskich koloniach oraz innych elementach rozgrywki związanych z działaniami na morzach i oceanach.

Tradycyjnie, rozszerzenie ma być niesamodzielne, więc wymagać będzie posiadania pełnej wersji Europa Universalis IV. Na DLC nie będziemy musieli długo czekać, gdyż jego premiera zaplanowana została na 11 grudnia tego roku.

Europa Universalis IV: Golden Century pozwoli zasiedlać zamorskie kolonie mniejszościami z naszego państwa. Dzięki temu zwiększymy homogeniczność własnego kraju i tym samym poczucie jedności w narodzie, a jednocześnie zapewnimy wzrost różnorodności etnicznej w podległych nam nacjach.

Kraje z Półwyspu Iberyjskiego będą mogły wykorzystać duchownych z zakonów jezuitów, franciszkanów i dominikanów do uspokojenia nastrojów w koloniach i ułatwienia konwersji społeczeństw na chrześcijaństwo. Otrzymają również, wspólnie z państwami północnoafrykańskimi, nowe misje do wykonania i cele do osiągnięcia.

W świecie gry pojawią się także pirackie państwa. Będziemy mogli się z nimi zmierzyć, lub też samemu nimi pokierować. Ponadto dodana zostanie opcja ustanawiania okrętu flagowego każdej floty, zarówno wojennej, jak i handlowej, co zapewni przydatne bonusy podczas rozgrywki. Z kolei przejmowanie przybrzeżnych twierdz ułatwi możliwość niszczenia ich murów poprzez ostrzał artyleryjski ze statków.

Wraz z premierą dodatku ukaże się również darmowy patch do Europa Universalis IV, który wprowadzi na mapę duże zmiany na Półwyspie Iberyjskim, w północnej Afryce oraz Meksyku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Europa Universalis IV - najlepszej strategii firmy Paradox