Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 20 listopada 2021, 12:06

Europa Universalis 4 - „starożytny” mod Imperium Universalis z nową wersją

Ukazała się wersja 3.0 Imperium Universalis, czyli ambitnego moda, który przenosi akcję gry Europa Universalis 4 w czasy starożytne.

Oficjalny rozwój Europy Universalis IV nie przebiega ostatnio dobrze. Dodatek Leviathan okazał się tak wielką katastrofą, że twórcom przyszło przepraszać za lata słabych DLC. Na szczęście fani nie muszą polegać tylko na firmie Paradox Interactive, jeśli chodzi o nową zawartość, gdyż gra może pochwalić się bardzo aktywną społecznością moderską. Najnowszym owocem jej prac jest zaktualizowana wersja potężnego moda Imperium Universalis.

Modyfikacja przenosi akcję gry w czasy starożytne, pozwalając rozpocząć zabawę w 612 roku p.n.e. Aby zrealizować ten pomysł, podmieniono praktycznie wszystkie elementy gry. Imperium Universalis oferuje gruntownie przerobioną mapę, nowe frakcje, postacie, jednostki, technologie i wydarzenia. Spore zmiany zaszły także w mechanice rozgrywki, tak aby lepiej oddawała realia tego okresu historycznego.

  1. Europa Universalis IV: Imperium Universalis - pobierz mod z naszego FTP (autor dał nam zgodę na mirror)
  2. Imperium Universalis - oficjalna strona moda
Europa Universalis 4 - „starożytny” mod Imperium Universalis z nową wersją - ilustracja #1

Nowa wersja moda oznaczona została numerem 3.0. Wiele elementów mapy, w tym region śródziemnomorski oraz Indie, zostało w niej mocno ulepszonych. Ponadto rozszerzono wschodnią Azję, dodając do niej nowe tereny do odkrycia przez gracza.

Wprowadzono także liczne poprawki do systemu populacji i przywrócono system niewolnictwa (na pewien czas został on wyłączony w modzie), który dostępny jest w bardziej rozbudowanej postaci. Nie zabrakło także masy nowych kultur, religii oraz misji.

Przypomnijmy, że gra Europa Universalis IV ukazała się w sierpniu 2013 roku i pozostaje dostępna wyłącznie na PC. Produkcja niedawno była przez tydzień rozdawana w serwisie Epic Games Store, więc wśród graczy pecetowych nie brakuje osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tym tytułem, które rozglądają się z najciekawszymi modami do tej produkcji, a Imperium Universalis zdecydowanie do nich należy.

  1. Oficjalna strona firmy Paradox Interactive
  2. Europa Universalis IV - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Europa Universalis IV - najlepszej strategii firmy Paradox