Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 13 listopada 2021, 10:42

Forza Horizon 5 z ray tracingiem w wyścigach dzięki modowi

W sieci pojawił się mod do Forzy Horizon 5, który pozwala włączyć ray tracing w trakcie wyścigów. Standardowo gra korzysta z tej techniki tylko w garażu i trybie ForzaVision.

AKTUALIZACJA:

Autor moda, czyli Dictator, udzielił nam zgody na hostowanie mirrorów jego projektu na naszym FTP. Pobierzcie i zainstalujcie najpierw program Cheat Engine, a potem za jego pomocą załadujcie skrypt o wersji gry na Steamie lub Windows Store/Game Pass, zależnie od tego, w jakie wydanie produkcji się bawicie

  1. Cheat Engine - pobierz
  2. Forza Horizon 5 Ray Tracing Cheat Engine Table Steam - pobierz mod
  3. Forza Horizon 5 Ray Tracing Cheat Engine Table Windows Store - pobierz mod

Pojawił się ciekawy mod do pecetowej wersji Forzy Horizon 5, który umożliwia aktywację ray tracingu podczas rozgrywki. Gra standardowo wykorzystuje tę technologię wyłącznie w wirtualnym garażu oraz trybie ForzaVista, pozwalającym cieszyć oko modelami aut z bliska. Oznacza to, że nie możemy podziwiać efektów RTX w trakcie samych wyścigów – i ta modyfikacja to zmienia.

Projekt opracował fan o ksywce Dictator. Oryginalna wersja działa tylko z wydaniem gry dostępnym na Steamie. Z pomocą innego modera, Rotaba, udało się jednak przygotować także edycję działającą w FH5 z Microsoft Store oraz Game Passa.

Jak mod prezentuje się w akcji, możecie zobaczyć, oglądając powyższy filmik opracowany przez ekipę Digital Foundry. Materiał oferuje także porównanie graficzne między standardową grą a wersją z aktywowanym przez modyfikację ray tracingiem, jak również zawiera testy wydajności.

Mod ma postać skryptu, który musicie załadować w programie Cheat Engine. Autorzy ostrzegają, że czasem przy pierwszym uruchomieniu modyfikacji efekty RTX nie działają prawidłowo i trzeba wtedy zrestartować grę

Projekt jest na wczesnym etapie rozwoju i ma problemy z uruchomieniem na niektórych komputerach. Mimo to jeśli macie kartę graficzną obsługującą ray tracing, to warto wypróbować tę modyfikację.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 5 zadebiutowała 9 listopada na Xboksie One, Xboksie Series X/S i PC. Wczesny dostęp dla osób z edycją Premium ruszył cztery dni wcześniej. Gra stała się najlepszym debiutem w historii produkcji wydanych pod szyldem Xbox Game Studios. Zagrało w nią już ponad 6 mln osób.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!
  3. Forza Horizon 5 – poradnik do gry