Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Fable III

Wielka skrucha Petera Molyneuxa: „Wszystko, co mówię, należy traktować z przymrużeniem oka”

Maciej Gaffke, 6 września 2023, 13:46

Słynny brytyjski programista przyznał niedawno, że ma wyrzuty sumienia po wywiadach, w których składał niedotrzymane obietnice względem swoich gier.

Fable 4 nadchodzi? Microsoft chce wykorzystać znak towarowy serii

Entelarmer, 3 lipca 2020, 15:57

Firma Microsoft odświeżyła znak towarowy serii Fable. Co ciekawe, dokument sugeruje, że spółka zamierza wykorzystać tę nazwę.

Microsoft: konta Perfect Dark i Fable na Twitterze nic nie zwiastują

Aquma, 29 czerwca 2020, 11:49

Aaron Greenberg – szef działu marketingu Xboksa – poinformował, że odkryte niedawno na Twitterze konta powiązane z markami Perfect Dark i Fable zostały zarejestrowane w ramach standardowej praktyki mającej na celu zabezpieczenie marek. Ich pojawienie się nie musi oznaczać zapowiedzi kolejnych odsłon serii.

Nowe Fable na Xbox Series X - fani spekulują

Aquma, 10 kwietnia 2020, 11:37

Doniesienia z dwóch niezależnych źródeł sugerują, że niedługo Microsoft zapowie nowe gry na konsole marki Xbox. Jedną z nich może być kolejna odsłona serii Fable.

Na zapowiedź nowego Fable jeszcze poczekamy

Ender, 11 czerwca 2019, 18:16

Mimo plotek Microsoft nie zapowiedział na tegorocznym E3 nowej odsłony serii Fable. Jak potwierdził reprezentant firmy, na największe zapowiedzi wewnętrznych studiów spółki będziemy musieli jeszcze poczekać, najpewniej do przyszłego roku.

Plotki o Fable 4 – multiplayer, budowanie miast i brak broni palnej

Adrian Werner, 4 czerwca 2019, 09:36

Do sieci trafiły ciekawe plotki odnośnie Fable 4. Dotyczą one m.in. fabuły, silnika graficznego, struktury kampanii i mechanizmów rozgrywki.

Wieści ze świata (Diablo III, Mass Effect 3, Unreal Engine 4, Atari) 28/2/12

Sarge, 28 lutego 2012, 13:15

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zamówieniach przedpremierowych na grę Mass Effect 3, zaktualizowanej aplikacji Skill Calculator dla fanów Diablo III, a także zapowiedziach zespołu Avalanche Studios oraz firmy Atari.

Twórcy Fable pracują nad grą MMO?

Kono, 15 grudnia 2011, 10:10

Na stronie Microsoftu pojawiło się ogłoszenie, w którym zespół deweloperski Lionhead poszukuje osoby z doświadczeniem w tworzeniu gier MMO. Nie ujawniono jednak, do jakiego projektu poszukiwany pracownik miałby zostać zatrudniony.

Fable IV w 2013 roku?

Soviet, 22 sierpnia 2011, 13:25

Według najnowszego numeru Official Xbox Magazine, czwartej części Fable należy spodziewać się dopiero w 2013 roku.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Brink, Fable III) 2/06/11

Jiker, 2 czerwca 2011, 14:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Duke Nukem Forever, screenie z grywalnej wersji MGS 3D: Snake Eater, serwisie ze statystykami z gry Brink, a także demie Fable III. Zapraszamy do lektury.

Poradnik: Fable III na PC

Redakcja GRYOnline.pl, 30 maja 2011, 12:38

„Poradnik do Fable III zawiera opis przejścia gry oraz wszystkich zadań pobocznych, a także lokalizację znajdziek: srebrnych i złotych kluczy, demonicznych i złotych wrót, kwiatów z Aurory, książek z Brightwall, gnomów oraz legendarnych broni."

Fable III na PC dostępne w Polsce

Sarge, 20 maja 2011, 09:15

Z wielomiesięcznym opóźnieniem w stosunku do konsolowej wersji, na polskich półkach sklepowych ląduje dzisiaj Fable III na PC. Gra została wydana na Xboksie 360 w październiku ubiegłego roku, a dopiero teraz cieszyć się nią mogą posiadacze komputerów osobistych.

Pecetowe demo Fable III odwołane

Sarge, 12 maja 2011, 08:40

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was, że pecetowa wersja Fable III doczeka się dema pozwalającego sprawdzić ją przed zakupem. Tymczasem najnowsze doniesienia wskazują na to, że do jego publikacji jednak nie dojdzie.

Demo Fable III w przyszłym tygodniu

Kono, 11 maja 2011, 09:20

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które jeszcze nie zdecydowały czy chcą zakupić pecetową wersję gry Fable III. W rozwiązaniu tego dylematu z pewnością powinno pomóc demo gry, które ukaże się 17 maja.

Kulisy produkcji pecetowej wersji Fable III

Sarge, 23 kwietnia 2011, 11:00

Do premiery pecetowego Fable III pozostało już niewiele czasu. W związku z tym studio LionHead udostępniło film z cyklu Kulisy produkcji, w którym omawiana jest zbliżająca się wielkimi krokami komputerowa edycja tego tytułu.

Wieści ze świata (Fable III, Crysis 2, RACE '07) 22/04/11

Jiker, 22 kwietnia 2011, 14:37

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu produkcji DS Lite, czwartym dodatku do RACE ’07, cyfrowej wersji Fable III, kolekcji Króla Artura, a także planach Cryteka. Zapraszamy do lektury.

Fable III - zmiany w wersji pecetowej

Adrian Werner, 14 kwietnia 2011, 10:16

Od dnia premiery pecetowej wersji Fable III dzieli nas już tylko trochę ponad miesiąc. Okazuje się, że edycja komputerowa w kilku ważnych punktach będzie się znacząco różniła od konsolowego pierwowzoru.

Poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji Fable III

Adrian Werner, 31 marca 2011, 07:31

Posiadacze konsol Xbox 360 od ponad pięciu miesięcy mogą się cieszyć grą Fable III. Wkrótce dołączą do nich również pecetowcy, którzy dzięki wypuszczonym właśnie wymaganiom sprzętowym, mogą już teraz sprawdzić, czy ich konfiguracja da radę udźwignąć najnowszą produkcję studia LionHead.

Peter Molyneux obiecuje - kolejna część Fable będzie zdumiewająca

Olek, 20 marca 2011, 14:20

Szef Lionhead Studios niedawno został członkiem Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Niestety, najnowsza odsłona serii Fable nie zachwyciła jego kolegów z BAFTA. Peter Molyneux z pokorą przyznaje, że pod względem technologii gra nie może równać się z najlepszymi tytułami konkurencji. Obiecuje jednak, że kolejna odsłona cyklu wprawi wszystkich w osłupienie.

Premiera dodatków DLC do Dead Space 2 i Fable III

Sarge, 2 marca 2011, 09:40

Wczoraj na polskim Xbox Live zadebiutowały dodatki DLC do Dead Space 2 oraz Fable III. Pierwszy z nich jeszcze dzisiaj trafi do oferty europejskiego PlayStation Network.

Fable III - wersja PC w maju, nowe DLC do edycji konsolowej w przyszłym tygodniu

Adrian Werner, 25 lutego 2011, 10:13

Mamy dobre wieści dla fanów trzeciej odsłony serii Fable. Microsoft ujawnił wreszcie datę premiery wersji pecetowej oraz dodatku Traitors Keep, rozszerzającego zawartość edycji na Xboksa 360.

Fable IV już w planach Lionhead Studios?

Sarge, 11 lutego 2011, 10:10

Myśleliście, że Fable III jest ostatnią częścią serii przygotowywanej przez Petera Molyneux i Lionhead Studios? Niekoniecznie, bo twórcy na swojej oficjalnej stronie właśnie udostępnili specjalną ankietę mającą wybadać, co gracze najbardziej cenią sobie w tym cyklu.

Pecetowe Fable III zaprezentowane w akcji

Sarge, 7 stycznia 2011, 11:25

Gdy na początku sierpnia informowano nas o opóźnieniu premiery pecetowej wersji Fable III wydawało nam się, że chodzi o różnicę rzędu co najwyżej kilku tygodni w stosunku do edycji na Xboksa 360. Tymczasem posiadacze komputerów osobistych dalej nie mogą pograć w dzieło Lionhead Studios i można się tylko zastanawiać, kiedy taka możliwość nadejdzie. Cóż, być może już niedługo.

Wieści ze świata (World of Warcraft: Cataclysm, Minecraft, Fable III) 17/12/10

Jiker, 17 grudnia 2010, 12:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie startu otwartej bety Bloodline Champions, nowych psach w Fable III, wzrastającym zainteresowaniu dystrybucją cyfrową, a także darmowym trialu World of Warcraft: Cataclysm. Zapraszamy do lektury.

Fable III: Understrone Quest Pack trafiło do sprzedaży

Adrian Werner, 24 listopada 2010, 10:21

Gracze, którzy ukończyli już Fable III dostali właśnie powód by odkurzyć płytkę z tą grą, ponieważ do sprzedaży trafił nowy dodatek DLC zatytułowany Understrone Quest Pack.

Poradnik: Fable III

Redakcja GRYOnline.pl, 18 listopada 2010, 12:55

„Poradnik do Fable III zawiera kompletny opis przejścia gry oraz wszystkich zadań pobocznych, a także lokalizację każdej ze znajdziek.”

Fable III otrzyma dodatek DLC z nowymi questami

Jiker, 16 listopada 2010, 09:18

Firma Microsoft poinformowała, że pierwsze rozszerzenie do gry Fable III – najnowszej produkcji Petera Molynuex oraz studia Lionhead – zadebiutuje w ofercie Xbox Live 23 listopada. W skład dodatku o tytule Understone Quest Pack wejdą trzy nowe misje. Jego cena ustalona została na poziomie 400 punktów Microsoftu.

Fable III w polskich sklepach [news zaktualizowany]

Hed, 29 października 2010, 13:03

Najnowsze dzieło Petera Molyneux oraz studia Lionhead, czyli Fable III, trafia dzisiaj do polskich sklepów. W produkcji wracamy do baśniowego świata Albion, w którym jak zwykle nie dzieje się najlepiej. Kraina potrzebuje lepszego władcy, więc zadaniem gracza będzie stworzenie bohatera, wszczęcie rewolucji, obalenie złego tyrana i przejęcie tronu.

Amerykańska premiera Fable III

Sarge, 26 października 2010, 10:15

Amerykańscy posiadacze Xboksa 360 od dzisiaj oficjalnie mogą zakupić Fable III – trzecią część popularnej serii gier cRPG, której początki pamiętają jeszcze pierwszą konsolę Microsoftu.

Kody na dodatki DLC w pudełku z Fable III

Hed, 22 października 2010, 09:38

W pudełkach z grą Fable III znajdą się kody na dodatki do ściągnięcia z sieci. W ten sposób firma Microsoft chce zachęcić graczy do zainteresowania się najnowszą odsłoną serii, która zostanie wydana na Xboksie 360 w przyszłym tygodniu (w Polsce – 29 października). Jakie specjalne atrakcje szykują Peter Molyneux i jego załoga z Lionhead Studios?

Fable III na PC dopiero w przyszłym roku?

Olek, 17 października 2010, 11:40

Półtora tygodnia pozostało do premiery trzeciej odsłony serii Fable w wersji na konsolę Xbox 360 i nic nie wskazuje na to, by termin 26 października miał ulec zmianie. Zagadką pozostaje kiedy gra trafi na pecety. Do tej pory komputerowi fani Albionu żyli w przekonaniu, że poślizg w stosunku do konsolowej wersji wyniesie najwyżej miesiąc. Niemiecki oddział sklepu Amazon.com twierdzi coś innego.

Wieści ze świata (Two Worlds II, Fable III, X-Men Arcade) 12/10/10

Jiker, 12 października 2010, 10:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o zwolnieniach w Raven Software, ścieżce dźwiękowej do Fable III, wznowieniu X-Men Arcade, a także mapie świata z gry Two Worlds II. Zapraszamy do lektury.

Znani aktorzy podkładają głos w Fable III

Sarge, 29 września 2010, 09:25

Firma Lionhead Studios ujawniła kilka nazwisk aktorów, którzy podłożą swoje głosy pod poszczególne postacie w Fable III – trzeciej części znanej gry cRPG, w której mamy szansę zostać nie tylko bohaterem, ale nawet władcą całej krainy. Na podanej liście znajdują się znani i cenieni gwiazdorzy.

Wieści ze świata (WoW: Cataclysm, Fable III, Fallout Online) 21/09/10

Jiker, 21 września 2010, 12:17

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o oryginalnej ścieżce dźwiękowej w NBA Elite 11, o mini-grze do WoW: Cataclysm inspirowanej bestsellerowym Plants vs Zombies, liście Osiągnięć z Fable III, a także premierze drugiej części przygód Deathspanka. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Fable III, Star Wars: The Old Republic, Plants vs Zombies) 23/08/10

Jiker, 23 sierpnia 2010, 11:53

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowych grach w zanadrzu EA i Sony, sprzedaży konsol w Japonii, statkach kosmicznych w The Old Republic, a także wycięciu systemu aukcyjnego z Fable III. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Gears of War 2, Fable III) 20/08/10

Jiker, 20 sierpnia 2010, 13:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Castle Crashers na PS3, wsparciu dla nieudanego APB, dodatkach do Red Faction: Battlegrounds i Left 4 Dead 2, a także problemach australijskiego Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

Co nowego w systemie walki z Fable III?

Hed, 12 sierpnia 2010, 11:22

Studio Lionhead opowiedziało o nowościach w systemie walki Fable III, tym razem skupiając się na konkretach, a nie tylko ogólnych założeniach, które wcześniej serwował Peter Molyneux. Josh Atkins, jeden z producentów tytułu, przekonuje, że prowadzenie potyczek w dalszym ciągu będzie przystępne, chociaż całość została odmieniona w dramatycznym stopniu.

Wieści ze świata (Puzzle Quest 2, BioShock 2, Guillermo del Toro) 6/08/10

Jiker, 6 sierpnia 2010, 14:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu premiery pecetowej wersji najnowszego dodatku DLC do BioShock 2, potencjalnej współpracy Guillerom del Toro z THQ, dacie premiery pecetowego Puzzle Quest 2, a także zwolnieniach u producenta strzelaniny The Conduit. Zapraszamy do lektury.

Fable III bez wsparcia dla kontrolera Kinect?

Olek, 5 sierpnia 2010, 11:02

Gracze, którzy z myślą o październikowej premierze xboksowej wersji Fable III zamierzają kupić kontroler Kinect, powinni jeszcze przemyśleć swoją decyzję. Peter Molyneux, kierujący Lionhead Studios ujawnił, że początkowo gra nie będzie korzystała z możliwości nowatorskiego urządzenia. Taka opcja pojawi się prawdopodobnie później.

Pecetowy Fable III później od wersji konsolowej

Hed, 3 sierpnia 2010, 09:23

Firma Microsoft przekazała, że pecetowa wersja Fable III pojawi się później od konsolowej, która ma zostać wydana 26 października. Dokładna data premiery gry na komputerach jest jeszcze nieznana, ale powinniśmy poznać ją wkrótce. Tymczasem promocja produkcji trwa w najlepsze – autorzy przygotowali interesujący sposób na zainteresowanie graczy pre-orderem.

Filmy z Comic-Con przedstawiające rozgrywkę w Fable III

Sarge, 26 lipca 2010, 12:45

Choć nazwa imprezy Comic-Con może sugerować, że jest ona poświęcona wyłącznie fanom komiksów, to co roku tak naprawdę jest to okazja do zaprezentowania nowych materiałów także w temacie gier. Na miejscu i tym razem można było zobaczyć prezentacje wielu nadchodzących tytułów, w tym także nowej produkcji od Lionhead Studios – Fable III.

Intuicyjność Fable III pomoże trafić do wszystkich graczy

Hed, 16 lipca 2010, 09:57

Peter Molyneux wygłosił przemówienie na imprezie Develop 2010, w którym skupił się na cechach najnowszego projektu, czyli Fable III. Znany producent chciałby, aby zarówno hardcorowi jak i casualowi gracze dobrze bawili się przy nowej grze. Z tego względu produkcja musi nastawiać się w większym stopniu na akcję i przygodę, a nie klasycznie rozumiane elementy RPG.

80 aktorów i 47 godzin rozmów w Fable III

Hed, 15 lipca 2010, 09:17

Na trwającej właśnie imprezie Develop 2010 dowiedzieliśmy się, że w Fable III usłyszymy aż 47 godzin wypowiedzi nagranych przez około 80 aktorów. To mniej więcej o 10 godzin więcej dialogów i monologów niż w poprzedniej odsłonie (36 godzin). Oczywiście kilka postaci przemówi głosami znanych aktorów i celebrytów, w tym Johna Cleese’a.

Fable III także w postaci epizodów

Hed, 30 czerwca 2010, 16:54

Peter Molyneux z Lionhead Studios potwierdził, że Fable III zostanie wydany w wersji epizodycznej na łamach Xbox Live po premierze edycji pudełkowej, która do sklepów trafi pod koniec października tego roku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony serii, pierwszy odcinek wydawnictwa będzie zupełnie darmowy i dodatkowo zastąpi demo gry.

Bulletstorm i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w gronie najciekawszych gier E3

Olek, 29 czerwca 2010, 21:30

Od zakończenia targów E3 upłynęło półtora tygodnia, jednak wciąż wiele mówi się o tym co i w jaki sposób zaprezentowano w Los Angeles. Kapituła Game Critics ogłosiła właśnie nominacje do nagród Best of E3. W zaszczytnym gronie znalazły się także polskie produkcje – Bulletstorm i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Peter Molyneux o rewolucyjnych zmianach w Fable III

Olek, 24 czerwca 2010, 13:35

Deweloperzy gier niezwykle rzadko przyznają się publicznie do popełnionych błędów. Peter Molyneux, twórca takich gier jak Dungeon Keeper czy Black&White, należy do wyjątków. W rozmowie z Charliem Barrattem z serwisu GamesRadar otwarcie skrytykował on niedociągnięcia Fable II, zapowiadając zmiany w trzeciej odsłonie serii.

Microsoft przygotowuje pecetową kontrofensywę

omadaha, 23 czerwca 2010, 11:50

Gigant branży elektronicznej rozrywki - firma Microsoft, najprawdopodobniej już wkrótce może zmienić swoją politykę wobec gier przeznaczonych na komputery osobiste. Do takiego wniosku doszli dziennikarze serwisu Kotaktu, którym udało się przechwycić treść wewnętrznego emaila pracowników firmy.

Fable III - data premiery i nowy zwiastun

Jiker, 15 czerwca 2010, 08:00

Na wczorajszej konferencji firma Microsoft ujawniła nie tylko nowy model Xboksa 360 oraz plany ekspansji usługi Xbox Live, ale również m.in. oficjalną datę premiery przygodowej gry akcji z elementami cRPG Fable III (X360, PC). Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że najnowsze dzieło Petera Molyneux oraz zarządzanego przez niego zespołu Lionhead Studios trafi do sklepów 29 października.

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect

Jiker, 14 czerwca 2010, 23:05

Spotkanie z koncernem Microsoft – i wcześniejszy pokaz najnowszych propozycji firmy Activision – otworzyło cykl konferencyjny tegorocznych targów E3. Mimo że prezentacja została zdominowana przez nieco rozczarowujące Kinect (dawni Project Natal), w jej trakcie ujawnione zostały dwa bardzo istotne fakty.

Szczegóły pecetowej edycji Fable III

Hed, 8 czerwca 2010, 12:12

Peter Molyneux, założyciel Lionhead Studios, wyjaśnił dlaczego firma Microsoft zdecydowała się na pecetową wersję gry Fable III. Podobno decyzję o powrocie serii na komputery podjęto we wstępnej fazie produkcji, a wpływ na nią miało między innymi zainteresowanie twórcy tą platformą. Deweloper zapewnia, że gracze otrzymają pełnoprawny produkt, a nie tylko konwersję.