Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2020, 15:57

Fable 4 nadchodzi? Microsoft chce wykorzystać znak towarowy serii

Firma Microsoft odświeżyła znak towarowy serii Fable. Co ciekawe, dokument sugeruje, że spółka zamierza wykorzystać tę nazwę.

Fable 4 nadchodzi? Microsoft chce wykorzystać znak towarowy serii - ilustracja #1
Fani Fable znajdują kolejne przesłanki świadczące o możliwym wskrzeszeniu serii.

Niedawne odnalezienie konta marki Fable na Twitterze wzbudziło nadzieję fanów, szybko jednak zgaszoną przez Aarona Greenberga z firmy Microsoft. Teraz na nowo rozbudziło ją odkrycie serwisu IGN, który zauważył wniosek o odświeżenie rejestracji znaku towarowego Fable. Samo w sobie nie wykraczałoby to poza typowe działania mające na celu zachowanie praw do IP przez firmę. Jednak w tekście dokumentu znalazła się drobna, ale znacząca informacja. Otóż we wniosku zaznaczono, że składający podanie ma zamiar wykorzystać rejestrowany znak towarowy.

Fable 4 nadchodzi? Microsoft chce wykorzystać znak towarowy serii - ilustracja #2
Czy jest szansa, że w końcu doczekamy się zapowiedzi Fable 4?

Należy podkreślić, że w dokumencie zaznaczono też, iż rejestrowany znak towarowy nie jest obecnie wykorzystywany. Potwierdzałoby to słowa Greenberga, jakoby nowe – czy też stare, jak twierdzi szef marketingu Xboksa – konto Fable nie zwiastuje żadnej zapowiedzi związanej z przyszłością cyklu. Inna sprawa, że nie brakuje rozmaitych plotek o domniemanym Fable 4 – gra jest wręcz nazywana w sieci „najgorzej strzeżoną tajemnicą branży”. Czy tak jest w istocie, czy też na powrót marki przyjdzie nam jeszcze poczekać? Być może dowiemy się w trakcie kolejnych prezentacji Microsoftu. W końcu firma obiecała, że od lipca zacznie pokazywać swoje nowe produkcje.