Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2010, 12:50

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (World of Warcraft: Cataclysm, Minecraft, Fable III) 17/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie startu otwartej bety Bloodline Champions, nowych psach w Fable III, wzrastającym zainteresowaniu dystrybucją cyfrową, a także darmowym trialu World of Warcraft: Cataclysm. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie startu otwartej bety Bloodline Champions, nowych psach w Fable III, wzrastającym zainteresowaniu dystrybucją cyfrową, a także darmowym trialu World of Warcraft: Cataclysm. Zapraszamy do lektury.

Bloodline Champions

Firmy Funcom oraz Stunlock Studios poinformowały, że otwarte beta testy Bloodline Champions rozpoczną się w połowie stycznia. Do dwustu tysięcy uczestników zamkniętych testów, dołączą wówczas nowi gracze. Przypominamy, że produkcja jest grą akcji z elementami cRPG, w której gracze za pośrednictwem sieci walczą za sobą zespołowo na specjalnie przygotowanych arenach.

Wieści ze świata (World of Warcraft: Cataclysm, Minecraft, Fable III) 17/12/10 - ilustracja #1

Pro Evolution Soccer 2011

21 grudnia Konami udostępni użytkownikom PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 darmową aktualizację do gry piłkarskiej Pro Evolution Soccer 2011. Za jej sprawą firma zmodyfikuje stroje dwunastu ekip (w tym narodowej drużyny Irlandii i niektórych klubów francuskich), a także udostępni dziesięć nowych modeli obuwia piłkarskiego (marki adidas, Puma, Umbro oraz Mizuno).

Fable III

Do oferty Xbox Live trafił nowy dodatek DLC do gry Fable IIIDog Breed Pack. Za jego sprawą, po uiszczeniu opłaty w wysokości 240 punktów Microsoftu, studio Lionhead zwiększyło liczbę modeli wirtualnych czworonogów. Do grona już dostępnych piesków dołączył owczarek niemiecki, pudel oraz doberman.

Wieści ze świata (World of Warcraft: Cataclysm, Minecraft, Fable III) 17/12/10 - ilustracja #2

Cyfrowa dystrybucja

Z najnowszych badań grupy NPD (przeprowadzonych w formie ankiety) wynika, że w 2010 roku amerykańscy gracze bardzo chętnie korzystali z różnego rodzaju serwisów dystrybucji cyfrowej, której udział w rynku rośnie z roku na rok. Z raportu wynika, że aż 29% ze wszystkich nabytych przez nich gier zostało pozyskanych właśnie tą drogą (resztę stanowią wersje pudełkowe).

World of Warcraft: Cataclysm

Jest już dostępny darmowy trial World of Warcraft: Cataclysm. Dzięki niemu posiadacze podstawowej wersji WoW-a, a także dwóch pozostałych dodatków, mogą sprawdzić szereg nowości, jakie firma Blizzard wprowadziła do swojej flagowej produkcji.

Minecraft

Nie masz pomysłu na prezent? Z pomocą przychodzi Markus Persson, twórca Minecrafta, który udostępnił właśnie możliwość zakupu gry w formie upominku wysyłanego do odbiorcy drogą mailową (klikając w odpowiedni link będzie mógł rozpocząć pobieranie sprezentowanego egzemplarza największego fenomenu ostatnich miesięcy).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Bodycount - Teaser Trailer

Gramy w Gray Matter Gramy!

Gramy w RAGE HD Gramy!

Gramy w Prince of Persia Trilogy Gramy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry