Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2010, 10:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Amerykańska premiera Fable III

Amerykańscy posiadacze Xboksa 360 od dzisiaj oficjalnie mogą zakupić Fable III – trzecią część popularnej serii gier cRPG, której początki pamiętają jeszcze pierwszą konsolę Microsoftu.

Amerykańscy posiadacze Xboksa 360 od dzisiaj oficjalnie mogą zakupić Fable III – trzecią część popularnej serii gier cRPG, której początki pamiętają jeszcze pierwszą konsolę Microsoftu.

Także mieszkańcy Europy nie będą musieli czekać zbyt długo – tytuł ukaże się na tym kontynencie już w piątek, 29 października. Tego samego dnia trafi on również do Polski, gdzie zakupimy zlokalizowaną wersję z polskimi napisami. Wydaniem Fable III w naszym kraju zajmie się rodzimy oddział Microsoftu.

Cena detaliczna sugerowana przez tego dystrybutora to 199.90 złotych, choć są oczywiście punkty, gdzie można ją dostać nieco taniej. Jednym z takich miejsc jest Sklep GRY-OnLine, gdzie pełną wersję zamówimy za 169.90 złotych.

Amerykańska premiera Fable III - ilustracja #1

Zapraszamy również do obejrzenia najnowszego materiału filmowego na temat gry, który wczoraj pojawił się w naszym serwisie. Autorzy omawiają w nim poszczególne elementy swojego dzieła i po kolei opisują najważniejsze jego atuty. Całość została przez nas przetłumaczona i jest dostępna w wersji z polskimi napisami w tym miejscu.

Produkcja studia Lionhead zmierza także na pecety, jednak w tej edycji zadebiutuje później od tej konsolowej. Niestety wciąż nie znamy dokładnego terminu, choć ostatnio mówiło się dopiero o okolicach lutego 2011 roku. Mamy nadzieję, że twórcy wkrótce przerwą milczenie i zdecydują się wypuścić swoje dzieło na komputerach osobistych jak najszybciej. Przypomnijmy, że pierwsza część serii zanotowała roczne opóźnienie w stosunku do swojego pierwowzoru, a kontynuacja nigdy nie trafiła na pecety.

Fable III jest przedstawicielem gatunku cRPG, w którym akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Czynnikiem wyróżniającym ten tytuł od konkurencji ma być możliwość wcielenia się we władcę całego królestwa. Rozgrywka będzie niejako podzielona na dwie części. Na początku będziemy musieli obalić okrutnego tyrana, by później samemu zasiąść na tronie i starać się (lub nie) spełniać zachcianki mieszkańców. Autorzy obiecują szereg trudnych decyzji do podjęcia i równie ciekawy system zabawy jak w poprzedniczkach.