Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2010, 11:40

autor: Olek

Fable III na PC dopiero w przyszłym roku?

Półtora tygodnia pozostało do premiery trzeciej odsłony serii Fable w wersji na konsolę Xbox 360 i nic nie wskazuje na to, by termin 26 października miał ulec zmianie. Zagadką pozostaje kiedy gra trafi na pecety. Do tej pory komputerowi fani Albionu żyli w przekonaniu, że poślizg w stosunku do konsolowej wersji wyniesie najwyżej miesiąc. Niemiecki oddział sklepu Amazon.com twierdzi coś innego.

Półtora tygodnia pozostało do premiery trzeciej odsłony serii Fable w wersji na konsolę Xbox 360 i póki co nic nie wskazuje na to, by termin 26 października miał ulec zmianie. Zagadką pozostaje kiedy gra trafi na pecety. Do tej pory komputerowi fani Albionu żyli w przekonaniu, że poślizg w stosunku do konsolowej wersji wyniesie najwyżej kilka tygodni. Niemiecki oddział sklepu Amazon.com twierdzi jednak coś innego.

Choć informacja o tym, że przeznaczona na komputery PC wersja Fable III ukaże się z opóźnieniem w stosunku do konsolowej pojawiła się kilka miesięcy temu, jak dotąd ani deweloper – Lionhead Studios, ani wydawca – Microsoft nie podali żadnego konkretnego terminu. Tymczasem pod opisem produktu na stronie Amazon.de znaleźć można aż dwie daty – 28 lutego i 1 marca 2011 roku.

Fable III na PC dopiero w przyszłym roku? - ilustracja #1

Trudno oceniać czy sprzedawca zna już plany związane z tym tytułem, czy też są to tylko jego pobożne życzenia. W pierwszym przypadku oznaczałoby to, że przygotowanie pecetowej konwersji zajmie ekipie Petera Molyneux cztery miesiące.

Warto także zwrócić uwagę na cenę gry w Amazon.de. W przedsprzedaży pecetowa wersja Fable III (edycja Uncut)oferowana jest za blisko 47 euro (ok. 180 zł).

Zachęcamy też do obejrzenia najnowszego materiału wideo z gry zatytułowanego Revolution oraz trzeciej części cyklu Z dziennika dewelopera.

  1. Video Revolution
  2. Video Z dziennika dewelopera #3 - wersja PL