Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2010, 11:02

autor: Olek

Fable III bez wsparcia dla kontrolera Kinect?

Gracze, którzy z myślą o październikowej premierze xboksowej wersji Fable III zamierzają kupić kontroler Kinect, powinni jeszcze przemyśleć swoją decyzję. Peter Molyneux, kierujący Lionhead Studios ujawnił, że początkowo gra nie będzie korzystała z możliwości nowatorskiego urządzenia. Taka opcja pojawi się prawdopodobnie później.

Gracze, którzy z myślą o październikowej premierze xboksowej wersji Fable III zamierzają kupić kontroler Kinect, powinni zastanowić się raz jeszcze przed podjęciem decyzji. Peter Molyneux, kierujący Lionhead Studios ujawnił, że początkowo gra nie będzie korzystała z możliwości nowatorskiego urządzenia. Taka opcja pojawi się prawdopodobnie później.

Fable III bez wsparcia dla kontrolera Kinect? - ilustracja #1

Informacja o braku wsparcia dla Kinecta to spore zaskoczenie. Do tej pory Peter Molyneux był jednym z najgłośniejszych propagatorów nowego systemu sterowania konsolą Xbox 360, a z jego wypowiedzi podczas ubiegłorocznej gali rozdania nagród BAFTA można było wnioskować, że Fable III będzie pierwszym poważnym tytułem, który w pełni wykorzysta możliwości urządzenia. Co więcej, to właśnie sterowanie za pomocą Kinecta miało być jednym z atutów gry.

Fable III bez wsparcia dla kontrolera Kinect? - ilustracja #2

Tymczasem podczas The Engadget Show szef Lionhead Studios stwierdził, iż w dniu premiery Fable III nie będzie współpracować z nowym kontrolerem. Serwis Joystiq dowiedział się, że opcja obsługi Kinecta być może pojawi się nieco później jako patch. Przedstawiciel koncernu Microsoft odmówił komentarza w tej sprawie, ale nie zaprzeczył zaskakującym doniesieniom.

Fable III bez wsparcia dla kontrolera Kinect? - ilustracja #3

Przypomnijmy, że trzecia część serii Fable będzie miała swoją premierę 26 października w wersji na konsolę Xbox 360. Data rynkowego debiutu wersji PC nie została dotąd ujawniona.