Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2009, 09:40

autor: Jiker

Fable III ze wsparciem Natala i mikrotransakcjami

Peter Molynuex podzielił się kolejnymi informacjami na temat trzeciej odsłony cyklu Fable. Podczas londyńskiej gali BAFTA słynny projektant gier zdradził, że „trójka” zrobi użytek z niezwykle ciekawie zapowiadającego się Natala. Ponadto będzie jedną z pierwszych produkcji cRPG oferujących rozbudowany system mikrotransakcji.

Peter Molynuex podzielił się kolejnymi informacjami na temat trzeciej odsłony cyklu Fable. Podczas londyńskiej gali BAFTA słynny projektant gier zdradził, że „trójka” zrobi użytek z niezwykle ciekawie zapowiadającego się Natala. Ponadto będzie jedną z pierwszych produkcji cRPG oferujących rozbudowany system mikrotransakcji. Kwestia rewolucyjnego kontrolera została już oficjalnie potwierdzona przez Johna Minkley’a.

Fable III ze wsparciem Natala i mikrotransakcjami - ilustracja #1

W chwili obecnej ciężko oczywiście stwierdzić na jakiej zasadzie będzie się opierać współpraca gry z Natalem. Peter Molynuex nie chciał bowiem zdradzić żadnych, nawet niezbyt istotnych szczegółów. Rolę wskazówki może tu pełnić jedynie Milo – znana od dłuższego czasu aplikacja, zaprojektowana przez twórcę Fable i Lionhead Studios w celu pełnienia roli technologicznego dema prezentującego możliwości Natala (kontakt wzrokowy, rozmowa, interakcja między graczem a wirtualnym bohaterem). Być może kontroler przeznaczony dla Xboksa 360 znajdzie zatem zastosowanie w przypadku nowych rozwiązań Fable III, w tym zapowiadanych szumnie opcji Judgement (osądzanie poddanych) i Touch (interakcja z innymi mieszkańcami Albionu).

Druga kwestia związana jest bezpośrednio z rozbudowanym systemem mikrotransakcji. Otóż, z wypowiedzi Molynuex można wywnioskować, że zostanie on przedstawiony w Fable III w formie sklepu zintegrowanego z grą. Umożliwi on zakup m.in. ekskluzywnych przedmiotów bez konieczności opuszczania świata gry. Peter zasugerował dla przykładu specjalne rodzaje broni, w które będziemy mogli się zaopatrzyć po uiszczeniu opłaty w wysokości 1 euro. Kolejna sugestia dotyczyły nieco większych dodatków – w tym nowych lokacji w uniwersum Albionu. Można się zatem domyślać, że mikrotransakcje obejmą nie tylko drobne elementy, ale i większe DLC, z rodzaju tych znanych z Fable II. Oczywiście inwestowanie w dodatki będzie tylko opcją – rezygnacja z mikrotransakcji nie wpłynie negatywnie na przyjemność płynącą z rozgrywki w podstawową wersję gry.

Fable III zostanie wydane wyłącznie na Xboksa 360 w 2010 roku. W grze, rozgrywającej się pięćdziesiąt lat po wydarzeniach znanych z „dwójki”, wcielimy się w potomka ówczesnego herosa. Naszym zadaniem będzie wszczęcie rewolucji i obalenie despotycznego tyrana. Po wspięciu się na szczyt hierarchii Albionu rozpoczniemy własne rządy i tylko od nas zależeć będzie w jakim stylu zostaną utrzymane. W rządzeniu wspomogą nas doradcy, lecz tak naprawdę wszystko będzie się sprowadzać do własnego sumienia. Po raz kolejny będziemy zatem mogli wybrać jedną z dwóch ścieżek rozwoju – dobrą i złą.