Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 września 2020, 14:45

autor: Bartłomiej Sagan

PS Plus Collection zajmie dużo miejsca na dysku PS5

Dysk obecny w konsoli PS5 jest szybki, lecz zarzuca się mu małą pojemność. Gracze sprawdzili więc, czy pomieści on wszystkie hity z PS4 dostępne w ramach PS Plus Collection.

PS Plus Collection zajmie dużo miejsca na dysku PS5 - ilustracja #1
Dysk szybki, lecz pojemnością nie grzeszy

W obliczu wzrostu ilości wymaganej przestrzeni na dysku przez pojedynczy tytuł, zaledwie 825 GB całkowitej pojemności pamięci masowej w PS5 wydaje się być dosyć skromną wartością. Użytkownik Reddita o pseudonimie ,,darealdsisaac'' zdecydował się policzyć, ile miejsca zajmą wszystkie produkcje z Playstation 4, które dla posiadaczy nowej konsoli zostaną udostępnione w ramach PS Plus Collection.

PS Plus Collection zajmie dużo miejsca na dysku PS5 - ilustracja #2
Prawie jak Game Pass.

Przyjmując założenie, że wybrane przez Sony hity będą „ważyć” tyle co na urządzeniach odchodzącej generacji, cała kolekcja wymagać będzie 794,96 GB. Nie wiadomo jednak, ile miejsca zajmować będzie system operacyjny wraz z preinstalowanym Astro's Playroom. Ponadto zmianie ulec może rozmiar plików instalacyjnych tych gier, gdyby zdecydowano się na ich modyfikację celem poprawienia wrażeń z rozgrywki.

Lista tytułów wraz z rozmiarami:

Premiera konsoli odbędzie się 19 listopada bieżącego roku. W dniu debiutu oprócz tytułów z PS Plus Collection będzie można zagrać w remake Demon's Souls oraz Spider Man: Miles Morales, a także parę innych multiplatformowych produkcji.

  1. Playstation - strona oficjalna