Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 września 2019, 08:35

Obecność AMD Zen 2 diametralnie skróci czas produkcji gier na PS5

Tim Ash ze studia BoxFrog Games uważa, że procesor AMD Zen 2, który będzie napędzał PlayStation 5 oraz Xboksa Scarlett, jest ogromnym krokiem naprzód i diametralnie skróci czas produkcji gier.

Twórcy chwalą nowe rozwiązania. - Obecność AMD Zen 2 diametralnie skróci czas produkcji gier na PS5 - wiadomość - 2019-09-01
Twórcy chwalą nowe rozwiązania.

Wraz z kolejnymi doniesieniami na temat możliwości sprzętowych nowej generacji konsol pojawia się również coraz więcej opinii na temat sprzętu. Deweloperzy zdecydowanie chętniej rozmawiają o tym, co dla nich oznacza premiera mocniejszych maszyn do grania. Swoje zadowolenie z możliwości pracy z nową generacją konsol wyraził Tim Ash ze studia BoxFrog Games, z którym wywiad przeprowadził serwis GamingBolt. Wiemy, że PlayStation 5, jak i Xbox Scarlett będą wykorzystywały procesory AMD Zen 2. Tim Ash nie szczędził pochwał nowemu rozwiązaniu i przyznał, że przyczyni się ono do zdecydowanego skrócenia czasu opracowania gier:

To będzie ogromny krok naprzód. Pozbywamy się wielu ograniczeń związanych z ilością obliczeń, które możemy wykonać w locie. Mamy tak dużo pomysłów, które są bardzo trudne do zrealizowania, a często nawet niemożliwe do zaimplementowania w obecnej generacji konsol. To również znacznie skraca czas produkcji, bo mniej czasu trzeba poświęcać na optymalizację.

Tak wygląda wersja rozwojowa PS5. Źródło: LetsGoDigital.
Tak wygląda wersja rozwojowa PS5. Źródło: LetsGoDigital.

Mimo wielu westchnień w stronę nowej generacji konsol, nie wszyscy mają o niej tak dobre zdanie. Jedną z tych osób jest szef PlatinumGames, Atsushi Inaba. Japończyk uważa, że wszystkie nowości i usprawnienia to tak naprawdę więcej tego samego. Jego zdaniem nowa generacja nie wnosi nic, co mogłoby zakłócić obecny porządek lub wprowadzić jakąś innowację.

Warto wspomnieć, że dotychczas najchętniej komentowanym tematem (oczywiście w związku z „bebechami” PS5 i XS) było wykorzystanie przez nowe konsole dysków SSD. Xbox Scarlett (jak potocznie określana jest konsola od Microsoftu) został ujawniony podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Gracze wciąż czekają na oficjalną zapowiedź sprzętu od Sony, która według ostatnich przecieków ma się odbyć 12 lutego 2020 roku. Niedawno mogliśmy zapoznać się również z potencjalnym wyglądem nadchodzącej konsoli (a nawet jej wizualizacją). Na więcej szczegółów musimy poczekać do prezentacji sprzętu.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation