Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tytuły ekskluzywne Nintendo - Gry Wyścigi

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku wyścigi o tematyce tytuły ekskluzywne Nintendo ułożone według popularności.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Po premierze 111 Przed premierą 1
Wyścigi
tytuły ekskluzywne Nintendo
PC
PC Windows
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch7 Nintendo Wii37 Nintendo DS30 Nintendo Wii U3 Nintendo 3DS9 Game Boy Advance25 Nintendo GameCube8
WIĘCEJ
MNIEJ
Mario Kart 8 Deluxe
Mario Kart 8 Deluxe

Wyścigi 28 kwietnia 2017

Przygotowana z myślą o konsolach Nintendo Switch ulepszona wersja gry wyścigowej, która ukazała się pierwotnie w 2014 roku na konsoli Wii U. W Mario Kart 8 powraca wiele elementów znanych z dwóch poprzednich odsłon tej popularnej serii, takich jak motocykle i szybowce, możliwość wykonywania wysoko punktowanych akrobacji czy wyścigi pod wodą. Największą nowość stanowią jednak wyścigi antygrawitacyjne, w których możemy jeździć po ścianach lub nawet po suficie.

Switch

Mario Kart Live: Home Circuit
Mario Kart Live: Home Circuit

Wyścigi 16 października 2020

Mario Kart Live: Home Circuit to oryginalna gra wyścigowa korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości, w której kierujemy prawdziwym, zabawkowym samochodem. Produkcja została opracowana przez firmę Nintendo.

Switch

Mario Kart
Mario Kart

Wyścigi 11 kwietnia 2008

Mario Kart to seria, która towarzyszy nam od czasów SNES-a. Ścigają się w niej gokartami najbardziej znane maskotki Nintendo. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z realizmem – model jazdy jest typowo zręcznościowy. Cechą charakterystyczną dla tego tytułu jest też obecność różnego rodzaju power-upów, przy pomocy których możemy uprzykrzyć życie naszym przeciwnikom, jak i poprawić własne osiągi (na przykład używając przyspieszenia).

Wii

Ridge Racer 8
Ridge Racer 8

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Kolejna odsłona serii zręcznościowych gier wyścigowych od firmy Bandai Namco. W Ridge Racer 8 otrzymujemy typową dla cyklu rozgrywkę, stawiającą na szybką jazdę z wykorzystaniem driftu.

Switch

Need for Speed: Nitro
Need for Speed: Nitro

Wyścigi 6 listopada 2009

Kolejna odsłona znanej serii Need for Speed, tym razem stawiającej na bardziej zręcznościową zabawę. Mnóstwo licencjonowanych samochodów z górnej półki i niezwykła oprawa audiowizualna.

WiiNDS

Gear.Club Unlimited 2
Gear.Club Unlimited 2

Wyścigi 4 grudnia 2018

Druga część serii Gear.Club Unlimited, która trafiła na konsolę Nintendo Switch. Produkcja oferuje ponad dwieście pięćdziesiąt wyścigów, misji oraz wyzwań, w których walczymy o zwycięstwo, rozbijając się na szutrowych i asfaltowych trasach o łącznej długości niemal trzech tysięcy kilometrów. Na liście ponad pięćdziesięciu udostępnionych nam samochodów znalazły się maszyny od takich producentów, jak Porsche, Dodge, Lotus czy choćby McLaren.

Switch

Fast RMX
Fast RMX

Wyścigi 3 marca 2017

Dynamiczna gra wyścigowa, opracowana przez niezależne studio Shin'en Multimedia z myślą o konsoli Nintendo Switch. Fast RMX określane jest mianem duchowego spadkobiercy cyklu WipEout. Gracze chwytają za kierownice futurystycznych pojazdów wyposażonych w potężne napędy antygrawitacyjne i biorą udział w spektakularnych wyścigach, w trakcie których rozwijają prędkości rzędu kilkuset kilometrów na godzinę.

Switch

Mario Kart: Double Dash!!
Mario Kart: Double Dash!!

Wyścigi 14 listopada 2003

Mario Kart. Czy ktoś nie słyszał o tej grze? Jeśli zaliczacie się do tych osób, to czas nadrobić zaległości, bo to jedna z najbardziej zasłużonych serii dla świata elektronicznej rozrywki.

GCN

Trackmania Turbo (2010)
Trackmania Turbo (2010)

Wyścigi 24 września 2010

Druga odsłona kieszonkowej wersji popularnej PeCetowej serii gier wyścigowych. Ścigamy się i zajmujemy tworzeniem własnych tras, korzystając z oferowanego przez grę edytora.

NDS

Mario Kart 7
Mario Kart 7

Wyścigi 2 grudnia 2011

Siódma odsłona cyklu zwariowanych wyścigów gokartami. Za kierownicami tradycyjnie zasiadają najsłynniejsi bohaterowie gier Nintento, w tym m.in. Mario, Luigi, księżniczka Peach, Donkey Kong, Yoshi i Bowser. W osiągnięciu sukcesu pomaga nam duży wybór bonusów o charakterze ofensywnym i defensywnym.

3DS

Race Driver: Create & Race
Race Driver: Create & Race

Wyścigi 7 września 2007

Race Driver: Create & Race to wyścigi samochodowe, przygotowane wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Developerzy, korzystając z atutów owej platformy sprzętowej, pozwolili nie tylko na dobrą zabawę z zaimplementowanymi opcjami, ale również przygotowali możliwość kreowania własnych elementów wirtualnego środowiska.

NDS

Mario Kart DS
Mario Kart DS

Wyścigi 14 listopada 2005

Mario Kart DS to jeszcze jedna gra od Nintendo przedstawiająca spragnionym rozrywki graczom ikonę koncernu, czyli niemodnie wąsatego hydraulika. Tym razem jednak nie będzie to kolejna, samotna krucjata. Wszyscy źli i dobrzy świata Toadstool zebrali się na torach gokartowych aby w nietypowej dla nich konkurencji wyłonić zwycięzcę. Oczywiście w tej sportowej rywalizacji znajduje się trochę czasu na złośliwości.

NDS

Crash Car Racer
Crash Car Racer

Wyścigi 26 listopada 2010

Gra wyścigowa skupiająca się nie tylko na sportowej rywalizacji o pierwsze miejsce w walce z innymi kierowcami, ale również ich eliminację poprzez kraksy i inne incydenty drogowe. Produkcja pozwala na rozgrywkę zarówno w pojedynkę, jak i z innym graczem na jednej konsoli.

Wii

Gear.Club Unlimited 2: Porsche Edition
Gear.Club Unlimited 2: Porsche Edition

Wyścigi 14 listopada 2019

Rozszerzona wersja gry wyścigowej Gear.Club Unlimited 2, opracowanej przez studio Eden Games. Porsche Edition wprowadza samochody marki Porsche, a także pozwala wziąć udział w nowej kampanii. Całość wzbogacono o wszystkie DLC wydane do podstawowej wersji gry.

Switch

Mario Kart 64
Mario Kart 64

Wyścigi 25 stycznia 2007

Mario Kart 64 to kolejna odsłona cyklu, rozpoczętego w roku 1992 i pochodzącego ze stajni Nintendo. Tym razem tematem przewodnim nie jest zwalczanie wszelkiego zła świata przez nieustraszonego Mario – protagonista wraz z przyjaciółmi i największymi wrogami staje do sportowej rywalizacji za kierownicami gokartów.

Wii

TrackMania DS
TrackMania DS

Wyścigi 14 listopada 2008

Kieszonkowa wersja popularnej PeCetowej serii gier wyścigowych. Zajmujemy się przede wszystkim tworzeniem własnych tras, korzystając z oferowanych przez grę komponentów.

NDS

Driver 2 Advance
Driver 2 Advance

Wyścigi 4 października 2002

Kieszonkowa edycja jednej z najbardziej cenionych ścigałek z konsoli PlayStation. Wcielamy się w postać Tannera i przystępujemy do szeregu misji, wykorzystując przy tym wiele różnych pojazdów.

GBA

Asphalt 3D
Asphalt 3D

Wyścigi 25 marca 2011

Asphalt 3D to stworzona z myślą o możliwościach technicznych kieszonkowej konsoli Nintendo 3DS gra wyścigowa, wyprodukowana przez firmę Gameloft. Gracze mają okazję poprowadzić ponad 40 modeli sportowych aut po ulicach takich miast jak Berlin, Tokio i Rio de Janeiro. Twórcy przewidzieli wiele wariantów zabawy, w tym pojedynki szosowe (także w trybie multiplayer), pościgi i pokazy driftu.

3DS

Banjo-Pilot
Banjo-Pilot

Wyścigi 1 lutego 2005

Gra wyścigowa, opracowana przez zespół Rare, w której wcielamy się w bohaterów serii Banjo-Kazooie i zasiadamy za sterami zróżnicowanych pojazdów, walcząc o zwycięstwo na kilkunastu trasach. Tytuł pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

GBA

NASCAR Kart Racing
NASCAR Kart Racing

Wyścigi 10 lutego 2009

Zręcznościowa gra wyścigowa odwołująca się do wyścigów NASCAR. Do dyspozycji mamy 24 rózne trasy, 14 licencjonowanych kierowców i wzorowane na prawdziwych autach gokarty.

Wii

Racers' Islands: Crazy Racers
Racers' Islands: Crazy Racers

Wyścigi 10 września 2010

Racers' Islands: Crazy Racers to zręcznościowe wyścigi samochodowe, stworzone przez studio Artefacts z myślą o technicznych możliwościach kontrolerów Wii Remote i Nunchuck. Gracz uczestniczy w emocjonującej rywalizacji kierowców małych samochodzików, w której nie zawsze obowiązuje zasada fair-play. Tryb multiplayer w grze umożliwia wspólną zabawę czterem osobom na podzielonym ekranie (split-screen).

Wii

Top Gear: Downforce
Top Gear: Downforce

Wyścigi prace wstrzymane

Dynamiczne wyścigi samochodowe, w których akcja obserwowana jest z lotu ptaka. Producent zadbał o wyjątkowo pokręcone projekty tras. Na uwagę zasługuje też rozbudowany multiplayer.

NDS

Asphalt Urban GT
Asphalt Urban GT

Wyścigi 17 listopada 2004

Asphalt Urban GT to gra pozwalająca zasiąść za kierownicą licencjonowanego samochodu, wśród których znajdziemy między innymi Lamborghini Diablo, Hummera czy VW New Beetle.

NDS

M&M's Kart Racing
M&M's Kart Racing

Wyścigi 25 października 2007

Wyścigi gokartów, w których za kierownicami tytułowych maszyn zasiadają sympatyczne kulki M&M's. Ścigamy się na dwunastu różnych trasach, nie tylko walcząc o zwycięstwo, ale i zbierając bonusowe przedmioty.

WiiNDS