Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCN
Okładka Pro Rally (GCN)

Pro Rally GCN

Kolejna gra rajdowa, w której ścigamy się na trasach odcinków specjalnych rozrzuconym po całym globie. Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście zróżnicowanych rajdowych maszyn, w tym wozy klasy WRC.

Wyścigi | samochodowe | podzielony/wspólny ekran | rajdy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Pro Rally (GCN)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

4października2002

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Rally to kolejna dynamiczna ścigałka, w której bierzemy udział w cieszących się dużą popularnością rajdach samochodowych. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina kultową serię Colin McRae Rally. Tyczy się to zarówno prezentacji właściwej rozgrywki, jak i zastosowanego przez producentów modelu jazdy, łączącego w sobie elementy arcade’ówki oraz profesjonalnej symulacji. O ile jednak w serii CMR mieliśmy najczęściej do czynienia ze stosunkowo prostymi odcinkami specjalnymi, o tyle Pro Rally w pewnych miejscach bywa nieco bardziej wymagający. Za produkcję i wydanie gry odpowiedzialny jest koncern UbiSoft. Opisywana edycja ukazała się wyłącznie na konsolę firmy Nintendo, pod wieloma względami przypomina jednak wersje przygotowane z myślą o posiadaczach PS2 oraz komputerów osobistych. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż Pro Rally posiada niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch osób, w którym wyścigi rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Opisywana ścigałka ma do zaoferowania sześć podstawowych trybów zabawy. Na szczególną uwagę zasługują oczywiście rozbudowane mistrzostwa, w których bierzemy udział w serii ściśle zaplanowanych startów. W nagrodę za kolejne zwycięstwa gromadzimy punkty, które są podliczane do ogólnej klasyfikacji. Zwycięża oczywiście ten z kierowców, który pod koniec rajdowego sezonu uzbierał ich najwięcej. Pro Rally zawiera również niezbyt skomplikowaną szkółkę rajdową, w której można nauczyć się podstaw sterowania rajdową maszyną. Na uwagę zasługuje także tryb Arcade, nastawiony w głównej mierze na niczym nieskrępowaną rozrywkę.

Kolejne wyścigi rozgrywane są na odcinkach specjalnych zlokalizowanych między innymi we Włoszech, Anglii, Szwecji, czy Argentynie. Gracz musi się więc liczyć z bardzo zróżnicowanymi warunkami jazdy. Niektóre OeSy wymagają wykonywania bardzo ostrożnych ruchów (lód, błoto, ulokowane przy trasie drzewa itp.), inne z kolei pozwalają w miarę bezpiecznie utrzymywać wysoką prędkość. W sumie przygotowano prawie 50 rozbudowanych odcinków, przy czym kolejne trasy odblokowywane są w miarę postępów w trybie mistrzostw. W Pro Rally gracz może zasiąść za kierownicą jednej z dwudziestu rajdowych maszyn, reprezentujących barwy Subaru, Forda, Mitsubishi, Audi, czy Peugeota. Pojazdy podzielono na kilka różnych klas. Najciekawsze są oczywiście superszybkie i obdarzone napędem 4x4 wozy klasy WRC. Oprawa wizualna opisywanej gry prezentuje wysoki poziom wykonania. Modele rajdowych pojazdów zostały dość dokładnie odwzorowane. Mogą one również podlegać różnorakim uszkodzeniom, mającym w większości przypadków istotny wpływ na zachowanie wozu na trasie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Pro Rally

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pro Rally

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci