Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Race Driver: Create & Race (NDS)

Race Driver: Create & Race NDS

Race Driver: Create & Race to wyścigi samochodowe, przygotowane wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Race Driver: Create & Race (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

7września2007

Race Driver: Create & Race to wyścigi samochodowe, przygotowane wyłącznie z myślą o dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Developerzy, korzystając z atutów owej platformy sprzętowej, pozwolili nie tylko na dobrą zabawę z zaimplementowanymi opcjami, ale również przygotowali możliwość kreowania własnych elementów wirtualnego środowiska.

Użytkownik, wcielając się w kierowcę, mierzy swoje siły na jednym z trzydziestu dwóch zaoferowanych torów wyścigowych, stanowiących reminiscencję rzeczywistych obiektów. Wśród nich znajduje się m.in. doskonale znany Silverstone czy Bathurst. Niemniej jednak na tym spektrum tras się nie kończy, gdyż istnieje sposobność do dowolnego przemodelowania dostępnych dróg oraz opcja tworzenia zupełnie nowych. Wyznaczanie zakrętów czy określanie długości toru odbywa się poprzez odpowiednie operowanie stylusem na panelu dotykowym.

Co więcej, wprowadzono dwadzieścia pięć licencjonowanych samochodów, wśród których znajduje się m.in. Koenig GT, Mercedes-Benz klasy C i D czy Chevrolet Silverado. Część pojazdów oraz poszczególne zawody odblokowuje się w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych poziomów. Siadając za kierownicą dowolnie wybranego auta staje się w szranki ze Sztuczną Inteligencją lub nawet czterema żywymi przeciwnikami poprzez Wi-Fi (internetowo lub lokalnie). W zabawie w trybie multiplayer wystarczy, aby tylko jeden użytkownik posiadał kartę z grą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Race Driver: Create & Race

Klasyfikacja PEGI Race Driver: Create & Race

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Race Driver: Create & Race

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Race Driver One - pierwsze efektowne zrzuty ekranowe już w sieci
Race Driver One - pierwsze efektowne zrzuty ekranowe już w sieci

wiadomość11 września 2007

Brytyjska firma Codemasters opublikowała jedyne jak dotąd zrzuty ekranowe, ukazujące zapowiedzianą pod koniec kwietnia bieżącego roku najnowszą odsłonę cyklu Race Driver. Pierwszym zachodnim medium, które przedstawiło je szerszej publice jest serwis Worthplaying.

Zapowiedziano grę Race Driver: Create & Race
Zapowiedziano grę Race Driver: Create & Race

wiadomość19 kwietnia 2007

Firma Codemasters zapowiedziała grę na NDS Race Driver: Create & Race. Te powstające wyłącznie z myślą o przenośnej konsoli Nintendo wyścigi pozwolą nie tylko zmierzyć się z wieloma znanymi ze świata rzeczywistego torami, lecz także stworzyć własne. Premiera produkcji przewidziana jest na lato tego roku.