Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPNDS
Okładka Burnout Legends (PSP)
OkładkaBurnout Legends (PSP)

Burnout Legends

Spin-offowa odsłona słynnego cyklu zręcznościowych gier wyścigowych studia Criterion. Burnout Legends stanowi swoistą kompilację trzech pierwszych części serii, które zasłynęły za sprawą czysto zręcznościowego modelu jazdy oraz niezwykle dynamicznych kolizji w ruchu ulicznym.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Burnout Legends Premiera

13wrz2005

PSP

29lis2005

NDS

Jeżeli jesteś fanem wyścigów samochodowych, a jakimś cudem nie napotkałeś na swej drodze serii Burnout, to najwyższy czas nadrobić te zaległości. W tym celu nie musisz wcale poszukiwać klasycznych już produkcji, takich jak Burnout 1, 2 lub 3. Wystarczy, że dostaniesz w swoje ręce Burnout: Legends – rewelacyjną kompilację wszystkich poprzednich części, przygotowaną specjalnie dla użytkowników konsol przenośnych.

Jak zawsze – najważniejsza jest szybkość. Trudno znaleźć inną grę tak oszałamiającą swą prędkością. Jest to wszakże charakterystyczny element serii. Dla niego dokonano kilku pomniejszych, na szczęście nie tak znaczących, uproszczeń grafiki. Jednak co w jednym miejscu ujęto, to w drugim dodano. Wystarczy spojrzeć na kompletnie odnowione trasy, znane z Burnout 1 i 2, które zostały przystosowane do możliwości handheldów.

Wielu zapewne ucieszy ponowne pojawienie się takich trybów jak Crash czy Pursuit, znanych z poprzednich odsłon gry. Tym razem Crash to aż 100 różnych wyzwań, których celem jest widowiskowe rozbicie wozu. Pursuit to oczywiście pościgi wozem policyjnym, z różnymi stopniami trudności. Oprócz tych dwóch, w Burnout: Legends jest jeszcze siedem innych trybów, więc zabawy starcza na wiele długich godzin.

Jeśli znudzi się nam gra w pojedynkę, to istnieje jeszcze cały wachlarz możliwości powiązanych z rozgrywką wieloosobową. Najbardziej oczywista jest rywalizacja z kilkoma przeciwnikami dzięki WiFi. Oprócz kilku podstawowych trybów w tej grze, istnieje jeszcze możliwość skonfigurowania własnych wyścigów, bez konieczności częstego odwiedzania menu.

Twórcy zrobili co w ich mocy, by Burnout: Legends okazale prezentowało się na konsolach przenośnych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Burnout Legends cena w dniu premiery: 179 PLN

Klasyfikacja PEGI Burnout Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Burnout Legends Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
NDS