Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. crafting - Gry Symulacje

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku symulacje o tematyce crafting ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 15 Przed premierą 16
Symulacje
crafting
PC
PC Windows30
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 47
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE8
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch5
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
TerraTech
TerraTech

Symulacje 10 sierpnia 2018

Przygotowany przez Payload Studios kosmiczny sandboks rozgrywający się w przyszłości, w której naturalne zasoby Ziemi zostały całkowicie wyczerpane. Wcielamy się w jednego z kosmicznych awanturników, którego zadaniem jest poszukiwanie surowców na obcej planecie. Sama rozgrywka w TerraTech opiera się zaś na trzech głównych filarach. Pierwszy z nich stanowi eksploracja zróżnicowanych środowisk i zbieranie ww. minerałów, które następnie możemy transportować na Ziemię bądź przetwarzać.

PCPS4XONESwitch

The Trail: Frontier Challenge
The Trail: Frontier Challenge

Symulacje 16 sierpnia 2017

Gra logiczno-survivalowa zaprojektowana w założonym przez Petera Molyneux studiu 22cans, które wcześniej stworzyło Godus i Curiosity. W The Trail: Frontier Challenge gracz wciela się w podróżnika, który po długim rejsie przybija do brzegów Nowego Świata i rozpoczyna jego eksplorację. Zadaniem graczy jest podróżowanie po liniowym szlaku, w głąb krainy.

PCSwitch

Sea of Craft
Sea of Craft

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od czerwiec 2021)

Gra zręcznościowo-symulacyjna, w której pływamy po oceanie i oddajemy się rozmaitym aktywnościom (eksploracji, wyścigom, bitwom etc.), wykorzystując samodzielnie skonstruowane statki. Sea of Craft zostało stworzone i wydane przez niezależny zespół Wizard Games.

PC

Hokko Life
Hokko Life

Symulacje 2021

Hokko Life to sandbox inspirowany serią Animal Crossing z konsol Nintendo. W czasie przygody gracze trafiają do kolorowej wioski pełnej antropomorficznych zwierząt, a ich zadaniem jest rozbudowa osady i pomaganie jej mieszkańcom.

PC

Garden Paws
Garden Paws

Symulacje 18 grudnia 2018

Garden Paws to symulacja inspirowana rozwijanym przez firmę Nintendo cyklem Animal Crossing. W czasie zabawy gracz wciela się w antropomorficzne zwierzę, które otrzymuje od dziadków dom i przeprowadza się do podupadającego miasteczka.

PC

Landmark
Landmark

Symulacje 10 czerwca 2016

Sieciowy sandboks osadzony w uniwersum popularnej gry MMO EverQuest i stanowiący niejako poboczną produkcję, powstałą przy okazji prac nad oficjalną kontynuacją serii. Twórcy z Daybreak Game Company oddają do dyspozycji graczy ogromny, otwarty świat, który może być dowolnie kreowany i rozwijany wedle uznania graczy.

PC

Blockade Runner
Blockade Runner

Symulacje prace wstrzymane

Osadzona w realiach science fiction sandboksowa gra symulacyjna, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia ZanMgt. Pod względem mechaniki Blockade Runner przenosi rozwiązania kultowego Minecrafta w przestrzeń kosmiczną, uzupełniając je nowymi pomysłami. Przystępując do zabawy, musimy zaprojektować i zbudować swój statek kosmiczny, doczepiając do jego metalowej ramy kolejne funkcjonalne elementy.

PC