Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. piłka nożna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry o tematyce piłka nożna.

PC
PC Windows209 WWW8
PlayStation
Sony PlayStation 53 Sony PlayStation 424 Sony PlayStation 333 Sony PlayStation 248 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable30 PlayStation Vita6
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S4 Microsoft XBOX ONE23 Microsoft Xbox 36042 Microsoft Xbox19
Mobile
Android39 Apple iOS40 Windows Phone6
Nintendo
Nintendo Switch15 Nintendo Wii21 Nintendo DS17 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS12 Game Boy Advance8 Nintendo GameCube14
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

piłka nożna
Behold The Kickmen
Behold The Kickmen

Sportowe 20 lipca 2017

Oryginalna produkcja studia Size Five Games, prezentująca graczom nietypowe podejście do popularnej piłki nożnej, odartej z niemal wszystkich skomplikowanych zasad. Rozgrywka w Behold the Kickmen stanowi odzwierciedlenie sposobu, w jaki postrzega piłkę nożną osoba niezaznajomiona z prawami futbolu. Gracz przejmuje kontrolę nad biegającymi po boisku zawodnikami, których celem jest oczywiście skierowanie piłki do bramki przeciwnika. Całej zabawie daleko jednak do realizmu.

PC

Big League Sports: Summer
Big League Sports: Summer

Sportowe 16 czerwca 2009

Big League Sports: Summer to kontynuacja gry familijno sportowej wydanej przez Activision Blizzard. Tym razem mamy możliwość zmierzenia się z konkurencjami letnimi.

WiiNDS

Korner 5
Korner 5

Sportowe 16 lutego 2015

Przeznaczona do wieloosobowej zabawy w sieci gra sportowa brytyjskiego studia PlayDat, którą można by określić mianem "piłkarskiego MOBA". Zabawa polega tu bowiem na rywalizacji dwóch 5-osobowych drużyn, w których każdy z zawodników reprezentowany jest przez żywego gracza. Przystępując do gry tworzymy własnego piłkarza, a następnie dbamy o rozwój jego indywidualnych umiejętności, uczestnicząc w treningach pomiędzy kolejnymi spotkaniami.

PC

DualPenSports
DualPenSports

Sportowe 21 czerwca 2011

Zbiór mini-gier o tematyce sportowej wykorzystujący do zabawy dwa specjalne stylusy. Wśród dostępnych dyscyplin jest m.in. łucznictwo, siatkówka, piłka nożna, baseball i jazda na nartach. Poza typowymi zadaniami w specjalnym trybie możemy również trenować obsługę konsolki w posługiwaniu się stylusem.

3DS

UpSoccer
UpSoccer

Sportowe 5 czerwca 2006

UpSoccer to gra sportowa zaprojektowana przez specjalistów z grupy Artematica Entertainment. Jak sama nazwa wskazuje, przygotowana przez włoski zespół produkcja zajmuje się najpopularniejszym sportem na naszym globie – piłką nożną.

PC

Football Manager Touch 2016
Football Manager Touch 2016

Sportowe 26 listopada 2015

Uproszczona edycja kolejnej odsłony bestsellerowej serii menadżerskiej, stworzona głównie z myślą o platformach przenośnych przez deweloperów ze studia Sports Interactive. W grze możemy wcielić się w rolę menadżera wybranej drużyny piłkarskiej, walczącej w rozgrywkach ligowych jednego z 50 państw.

PCANDiOS

Real Soccer 2009
Real Soccer 2009

Sportowe 4 listopada 2008

Real Football 2009 to gra sportowa, skierowana do wszystkich miłośników piłki nożnej. Należy ona do popularnej serii, która najlepiej znana jest posiadaczom telefonów komórkowych.

NDS

LiberoGrande
LiberoGrande

Sportowe 26 listopada 1998

Zręcznościowa gra piłkarska, która zadebiutowała na automatach w 1997 roku. LiberoGrande w nietypowy sposób podchodzi do prezentacji dyscypliny, oddając pod kontrolę gracza podczas meczów tylko jednego zawodnika.

PS1

Tecmo Bowl: Kickoff
Tecmo Bowl: Kickoff

Sportowe 18 listopada 2008

Remake klasycznej zręcznościówki z lat dziewięćdziesiątych. Przejmujemy kontrolę nad wybraną przez siebie drużyną piłkarską, bezpośrednio sterując zawodnikami przy wykorzystaniu ekranu dotykowego.

NDS

Soccer Star Ace
Soccer Star Ace

Sportowe prace wstrzymane

Soccer Star Ace to opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS gra piłkarska zainspirowana japońską kreskówką Captain Tsubasa. Produkcja nie sili się na jakikolwiek realizm i pozwala wziąć udział w meczach, podczas których zawodnicy wykonują szalone dryblingi i regularnie korzystają z super technik futbolowych.

iOS

World Cup Manager 2010
World Cup Manager 2010

Sportowe 30 kwietnia 2010

World Cup Manager 2010 to stworzona przez studio Reganam Interactive gra sportowa towarzysząca mundialowi w Republice Południowej Afryki. Gracze mają okazję sprawdzić się w roli menedżerów narodowych reprezentacji piłkarskich uczestniczących w mistrzostwach. Zadanie polega na podejmowaniu decyzji związanych m.in. z programem treningowym, doborem współpracowników, selekcją zawodników oraz ustalaniem taktyki drużyny.

PC

Football Manager Mobile 2018
Football Manager Mobile 2018

Sportowe 10 listopada 2017

Football Manager Mobile 2018 to specjalna wersja gry Football Manager 2018 od studia Sports Interactive, przeznaczona wyłącznie na smartfony i tablety. W odróżnieniu od dużej odsłony produkcja nie oferuje możliwości oglądania trójwymiarowych meczów, posiada dużo skromniejszą bazę danych oraz znacznie uproszczony interfejs użytkownika. Z drugiej strony zachowano wszystkie najważniejsze funkcje.

ANDiOS

Table Football
Table Football

Zręcznościowe 22 lutego 2012

Table Football to gra zręcznościowa, wykorzystująca kamerę konsoli PS Vita i możliwości technologii rzeczywistości rozszerzonej. Gracze kierują drużyną miniaturowych figurek rozgrywających mecz piłkarski.

PSV

Football Manager Touch 2018
Football Manager Touch 2018

Sportowe 10 listopada 2017

Uproszczona wersja menadżera piłkarskiego Football Manager 2018. Gra stworzona przez studio Sports Interactive skupia się tylko na aspekcie trenerskim – pominięto w niej pozostałe elementy, jak kontakty z mediami i zarządem czy dbanie o stadion. Rdzeń rozgrywki jest jednak praktycznie taki sam jak w zwykłej odsłonie cyklu. W Football Manager Touch 2018 gracze wcielają się w trenera, który musi poprowadzić wybrany zespół do zwycięstwa.

PCSwitchANDiOS

Academy of Champions: Soccer
Academy of Champions: Soccer

Towarzyskie 4 września 2009

Academy of Champions to gra przeznaczona dla osób szukających nieskrępowanej niczym rozrywki. Mimo, iż traktuje o piłce nożnej, a swoim nazwiskiem firmuje ją m.in. Pele, nie stanowi ona konkurencji dla serii FIFA czy Pro Evolution Soccer.

Wii

World of Football
World of Football

Sportowe prace wstrzymane

Gra piłkarska wzorowana na słynnym klasyku sprzed lat pt. Kick Off. Za jej realizację w całości odpowiada mało znane studio programistyczne Kimera, które wcześniej „zasłynęło” w branży kilkoma niewielkimi, ostatecznie niedokończonymi projektami.

PC

Football Manager Mobile 2016
Football Manager Mobile 2016

Sportowe 18 listopada 2015

Kolejna mobilna edycja jednego z najpopularniejszych menadżerów piłkarskich, rozwijanego od lat nieprzerwanie przez ekipę studia Sports Interactive. W porównaniu do pełnoprawnych odsłon cyklu, Football Manager Mobile 2016 oferuje nieco uproszczony model rozgrywki, udostępniając jednak znacznie więcej możliwości niż wydany równolegle (także na platformach mobilnych) Football Manager Touch.

ANDiOS