Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Korner 5 (PC)

Korner 5 PC

Przeznaczona do wieloosobowej zabawy w sieci gra sportowa brytyjskiego studia PlayDat, którą można by określić mianem "piłkarskiego MOBA". Zabawa polega tu bowiem na rywalizacji dwóch 5-osobowych drużyn, w których każdy z zawodników reprezentowany jest przez żywego gracza.

Sportowe | MOBA | zagraj za darmo | piłka nożna | multiplayer

PC Windows
Okładka Korner 5 (PC)

producent: PlayDat

wydawca: IDC Games

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lutego2015

Korner 5 to przeznaczona do wieloosobowej zabawy w sieci gra sportowa, którą można by określić jako „piłkarską MOBA”. Zabawa polega bowiem na rywalizacji dwóch 5-osobowych drużyn, toczących ze sobą piłkarskie pojedynki w kilku różnych trybach rozgrywki. Za powstanie gry odpowiada brytyjskie studio PlayDat.

Przystępując do zabawy, musimy wykreować swego własnego wirtualnego piłkarza, wybierając z dziesiątek fryzur, rodzajów zarostu, kształtów głowy, kolorów włosów itp. Każdy z tak stworzonych zawodników ma oczywiście swoje indywidualne umiejętności, które możemy rozwijać podczas treningu, odbywającego się w przerwach pomiędzy kolejnymi meczami. Dzięki niemu nauczymy się m.in. lepszego poruszania się po boisku, celniejszych podań czy skuteczniejszego odbierania piłki. Dla ułatwienia pierwszych chwil spędzonych z Korner 5, w tajniki rozgrywki wprowadzają nas kolejno wyznaczane zadania.

Sednem gry są oczywiście kolejne piłkarskie pojedynki, odbywające się w formie pojedynczych spotkań bądź różnego rodzaju turniejów o rosnącym poziomie trudności. Rozgrywki mogą toczyć się w kilku różnych trybach, wśród których znajdziemy m.in. klasyczne spotkania, wyzwania drużynowe czy też mecze z użyciem power-upów, pojawiających się na boisku w trakcie spotkania.

Same mecze przedstawione są w sposób typowy dla najpopularniejszych serii piłkarskich, pokroju FIFY czy Pro Evolution Soccer, choć całość zrealizowana została z przymrużeniem oka (np. nienaturalnie duże głowy zawodników). Główna różnica polega jednak na tym, że w Korner 5 rywalizują ze sobą dwie drużyny po 5 zawodników, a każdy z nich reprezentowany jest przez innego gracza. Mecze odbywają się w dość szybkim tempie, a wpływ na ich przebieg mają indywidualne zdolności poszczególnych zawodników. W trakcie gry musimy zwracać szczególną uwagę na faule, gdyż tak jak w prawdziwym spotkaniu, otrzymane kartki mogą wyeliminować nas z gry. Równie ważnym elementem jest pilnowanie paska energii zawodnika, ponieważ przemęczony piłkarz nie będzie stanowił żadnego wsparcia dla swojego zespołu.

Jak łatwo się domyślić, kluczem do sukcesu w grze jest umiejętna współpraca w ramach drużyny, a gra nabiera nowego wymiaru, kiedy bawimy się wspólnie w gronie znajomych. Twórcy zadbali o wewnętrzny system chatu, dzięki któremu możemy porozumiewać się z innymi graczami i np. ustalać taktykę na dane spotkanie. Rozgrywane mecze możemy też zapisać i potraktować jako bazę szkoleniową na przyszłość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Korner 5

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Korner 5

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800/Radeon X850 lub lepsza, 1500 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Minimalne: Dual Core 1.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB Radeon X850 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10