Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka LMA Manager (PS1)
OkładkaLMA Manager (PS1)

LMA Manager PS1

Menedżer piłkarski, za którego opracowaniem stoi studio Codemasters. LMA Manager od początku tworzono wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 1, co pozwoliło na dostosowanie interfejsu i sterowania do specyfiki pada.

Sportowe | ekonomiczne | piłka nożna | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

LMA Manager Premiera PS1

1stycznia1999

producent: Codemasters wydawca: Codemasters

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

LMA Manager jest strategią ekonomiczną typu menedżer piłkarski, za której opracowaniem stoi studio Codemasters. W przeciwieństwie do większości gier tego typu, opisywana tutaj produkcja od początku powstawała wyłącznie z myślą o konsoli PS1.

Mechanika

W LMA Manager gracze stają na czele klubu piłkarskiego i sprawują kontrolę nad jego finansami, składem, planami treningowymi i taktyką oraz opiekują się należącym do niego stadionem. Kiedy natomiast dochodzi do spotkania z konkurencyjną drużyną, mogą nie tylko biernie obserwować przebieg meczu, lecz także wprowadzać zmiany w ustawieniu i strategii działania.

Tytuł bazuje na piłkarskim sezonie 1999/2000, a my możemy poprowadzić do zwycięstwa drużyny z czterech angielskich lig (Premier League, Division One, Division Two, Division Three). Na uwagę zasługuje fakt, że sterowanie zostało świetnie dostosowane do specyfiki pada. Interfejs oparto na zakładkach, pomiędzy którymi przenosimy się przy pomocy przycisków L2 oraz R2; ekrany znajdujące się wewnątrz nich przełączamy natomiast przy użyciu przycisków L1 i R1.

Tryby gry

Wydany na platformę PS1 LMA Manager posiada trzy warianty rozgrywki. Podstawowym jest Full Game, gdzie samodzielnie wybieramy interesującą nas drużynę i prowadzimy ją do zwycięstwa, podejmując kluczowe decyzje. Poza tym na sprawdzenie czeka tryb Quick Start, gdzie bierzemy na siebie jedynie część obowiązków menedżera (pozostałe oddając w ręce Sztucznej Inteligencji) oraz Challenge Mode, czyli scenariusze, w których musimy zrealizować określone cele.

Kwestie techniczne

LMA Manager obsługujemy przy pomocy intuicyjnego interfejsu. Na uwagę zasługuje fakt, że mecze są rozgrywane w trójwymiarowym środowisku, a kiedy spotkanie dobiegnie już końca, gracz może obejrzeć jego podsumowanie okraszone komentarzem i powtórką najlepszych akcji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe LMA Manager: Odpowiednia dla każdego wieku.