Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Paragrafowe - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce paragrafowe na platformę PC.

PC

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

paragrafowe
The Innsmouth Case
The Innsmouth Case

Przygodowe 23 czerwca 2020

Humorystyczna przygodówka zrealizowana w formie gry paragrafowej, oparta na twórczości H.P. Lovecrafta. W The Innsmouth Case wcielamy się w detektywa, który przybywa do tytułowego miasteczka, by rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia małej Tabithy Marsh. O tym, czy mu się uda (i nie tylko), decydują wybory dokonywane przez gracza.

The Seed
The Seed

Przygodowe 27 czerwca 2017

Tekstowe RPG utrzymane w klimacie postapokaliptycznym, zaprojektowane przez twórców moda MISERY do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Akcja toczy się na terenie byłej Rosji, obecnie kraju zrujnowanego przez kataklizm ekologiczny, który zmiótł z powierzchni Ziemi większość ludzkości. Podczas zabawy odkryjemy dokładne przyczyny zagłady i spróbujemy pomóc w odbudowie cywilizacji.

Sorcery! 3
Sorcery! 3

RPG 5 kwietnia 2016

Trzecia odsłona utrzymanej w realiach fantasy paragrafowej gry RPG, zapoczątkowanej w 2013 roku przez studio inkle Ltd. Fabuła Sorcery! 3 łączy się z dwoma poprzednimi częściami serii, ale jej znajomość nie jest wymagana do zabawy. Tym razem przenosimy się bowiem w zupełnie nowe rejony niegościnnej krainy Kakhabad, gdzie w jednym z miast ukryty został znany z jedynki potężny artefakt o nazwie Korona Królów.

Deathtrap Dungeon: The Interactive Video Adventure
Deathtrap Dungeon: The Interactive Video Adventure

RPG 30 kwietnia 2020

Zrealizowana w formie interaktywnego filmu gra RPG bazująca na gamebooku Deathtrap Dungeon napisanym przez Iana Livingstone’a. W Deathtrap Dungeon: The Interactive Video Adventure gracz próbuje się wydostać z pełnego pułapek labiryntu barona Sukumvita.

Joe Dever's Lone Wolf
Joe Dever's Lone Wolf

RPG 27 listopada 2014

Joe Dever’s Lone Wolf to wyprodukowana przez zespół Forge Reply paragrafówka wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku cRPG. Podczas zabawy śledzimy tekstową narrację i podejmujemy decyzje, które kierują fabułę na nowe tory. Jednocześnie sekwencje walki zrealizowano w formie turowego systemu bitewnego, oferującego trójwymiarową grafikę i sporą swobodę taktyczką.

Fighting Fantasy: House of HelI
Fighting Fantasy: House of HelI

RPG 19 stycznia 2016

Fighting Fantasy: House of Hell to opracowana z myślą o pecetach adaptacja papierowej paragrafówki z 1984 roku. Produkcja utrzymana jest w klimacie horroru i łączy tradycyjną dla swojego gatunku tekstową narrację i podejmowanie decyzji z rozbudowanymi mechanizmami RPG, w ramach których nasza postać dysponuje wpływającymi na akcję statystykami.

The Warlock of Firetop Mountain
The Warlock of Firetop Mountain

RPG 1 września 2016

Opracowana przez studio Tin Man Games adaptacja popularnej gry paragrafowej z lat 80. ubiegłego wieku. Akcja toczy się w ponurym uniwersum fantasy, a gracze wcielają się w poszukiwacza przygód, mającego chrapkę na skarby potężnego czarnoksiężnika, który ukrywa się na szczycie tytułowej góry. Aby dostać się do skrzyni z kosztownościami, należy zdobyć dwa klucze, a następnie pokonać samego czarnoksiężnika.

Sorcery! 2
Sorcery! 2

Przygodowe 2 lutego 2016

Kontynuacja oryginalnej gry przygodowo-fabularnej studia inkle, stanowiącej adaptację popularnej paragrafówki Steve’a Jacksona i Johna Blanche’a. Fabuła Sorcery! 2 stanowi kontynuację wydarzeń ukazanych w poprzedniczce i przenosi nas do miasta przestępców Khare, gdzie właśnie trwa Festiwal Złodziei. Zadaniem graczy jest poznanie tajemnic miasta, obalenie rządzącej nim rady i powstrzymanie zbliżającej się wrogiej inwazji.

Sorcery! 4: The Crown of Kings
Sorcery! 4: The Crown of Kings

Przygodowe 22 września 2016

Czwarta (i według zapewnień twórców ostatnia) część ciepło przyjętego cyklu gier fabularno-przygodowych studia inkle, bazujących na popularnej paragrafówce Sorcery! z 1983 roku. Podobnie jak trzy poprzednie produkcje z serii, tytuł oferuje nam zupełnie nową historię fabularną, a znajomość poprzednich odsłon nie jest konieczna do zabawy. Ponownie mamy też możliwość rozpoczęcia przygody całkiem nową postacią, lub zaimportowania bohatera z wcześniejszych części cyklu.

Sorcery!
Sorcery!

RPG 2 lutego 2016

Elektroniczna adaptacja popularnej gry paragrafowej Sorcery! The Shamutanti Hills, opracowanej przez Steve’a Jacksona w 1983 roku. Fabuła gry osadzona została w krainie fantasy zwanej Titan i osnuta wokół artefaktu, znanego jako Korona Królów, który obdarza swego właściciela nadnaturalnymi mocami.