Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Life and Suffering of Sir Brante (PC)
OkładkaThe Life and Suffering of Sir Brante (PC)

The Life and Suffering of Sir Brante PC

The Life and Suffering of Sir Brante jest narracyjną grą RPG, która modelem rozgrywki nawiązuje do klasycznych gier paragrafowych. Produkcja jest osadzona w mrocznym świecie fantasy, a wątek fabularny koncentruje się na próbie przezwyciężenia przeznaczenia.

RPG | fantasy | 2D | indie | tekstowe

The Life and Suffering of Sir Brante Premiera PC

4marca2021

Steam

4marca2021

producent: Sever wydawca: 101XP Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Life and Suffering of Sir Brante

We. the Revolution

The Executioner

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

The Life and Suffering of Sir Brante to narracyjna gra RPG. Produkcja ta stawia nacisk przede wszystkim na fabułę – jej akcja rozgrywa się w dość mrocznym świecie fantasy, którego charakterystyczną cechą jest to, że los zamieszkujących w nim ludzi jest determinowany przez bogów już w dniu ich narodzin. Produkcja została opracowana przez studio Sever i stanowi jego debiutancki projekt. Wydawcą jest firma 101XP.

Fabuła

Akcja The Life and Suffering of Sir Brante toczy się w Wielkim Imperium Akraniańskim – miejscu, w którym życie jest trudne i niejednokrotnie bardzo krótkie. Gracz wciela się w tytułowego bohatera – człowieka, który stara się uzyskać kontrolę nad własnym przeznaczeniem. By to zrobić będzie musiał przezwyciężyć wiele wyzwań. Warto odnotować, że życie wspomnianej postaci obserwujemy od pierwszego do ostatniego dnia.

Mechanika

Rozgrywka w The Life and Suffering of Sir Brante przypomina to, co znamy z klasycznych „papierowych” gier paragrafowych. Zabawa polega tutaj na czytaniu tekstu widocznego na ekranie, obserwowaniu ilustracji oraz podejmowaniu wyborów, które kształtują dalszy ciąg opowieści (praktycznie każdy wybór ma swoje konsekwencje).

W toku rozgrywki statystyki naszego bohatera stopniowo się poprawiają (na liście można znaleźć m.in. determinację, wrażliwość czy odporność). Może on również przynależeć do różnych zawodów (m.in. sędzia czy inkwizytor) i nabywa coraz więcej umiejętności, które oferują dodatkowe możliwości i sposoby wyjścia z kłopotliwych sytuacji.

W grze zaimplementowano też system, który w przypadku śmierci pozwala graczowi zacząć zabawę od nowa ze zdobytym wcześniej doświadczeniem.

Tryby gry

W The Life and Suffering of Sir Brante możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The Life and Suffering of Sir Brante jest dwuwymiarowa – składa się w całości z interfejsu oraz ręcznie rysowanych ilustracji. Styl artystyczny tych ostatnich nawiązuje do tego, co znamy m.in. z książek czy magazynów fantastycznych. Obrazki są utrzymane w stonowanej kolorystyce – dominują czerń, biel i sepia.

Tryb gry: single player  

The Life and Suffering of Sir Brante cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe The Life and Suffering of Sir Brante: 16+

The Life and Suffering of Sir Brante Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 1.5 GHz / AMD Athlon XP
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7