Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMORPG - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce MMORPG na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG28
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO19
Mad World
Mad World

RPG listopad 2018

Osadzona w postapokaliptycznym świecie, dwuwymiarowa gra MMORPG, dedykowana urządzeniom mobilnym oraz komputerom PC – także w wersji przeglądarkowej. Produkcja jest oparta o popularny w przypadku podobnych tytułów model F2P z mikropłatnościami i została zaprojektowana z myślą o rozgrywce cross-platformowej.

Durango: Wild Lands
Durango: Wild Lands

RPG grudzień 2018

Produkcja typu MMORPG opracowana przez studio What!. Gracze trafiają do postapokaliptycznego świata, w którym ludzie muszą stawiać czoła nie tylko konieczności przetrwania w niegościnnym środowisku, lecz także czyhającym na ich życie prehistorycznym stworzeniom pokroju dinozaurów czy mamutów. W Durango akcja prezentowana jest z lotu ptaka, a rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia postaci – możemy wybrać jej płeć, wygląd i startowe umiejętności, jakie rozwijamy, zdobywając cenne doświadczenie. Istotnym elementem gry jest aspekt survivalowy – bohaterowie muszą gromadzić pożywienie i wodę, pozyskiwać surowce, uprawiać ziemię, konstruować przydatne przedmioty, a nawet stawiać rozmaite budynki. Z uwagi na fakt, że rozgrywane w czasie rzeczywistym starcia z przeciwnikami mogą stanowić nie lada wyzwanie dla samotników, optymalnym rozwiązaniem jest dołączenie do społeczności graczy.

Albion Online
Albion Online

RPG 17 lipca 2017

Osadzona w klasycznym świecie fantasy darmowa gra MMORPG, opracowana przez debiutujące niemieckie studio Sandbox Interactive. Uniwersum gry jest w pełni kształtowane przez działania graczy, a podczas zabawy sami konstruujemy potrzebne przedmioty i wznosimy całe osady oraz miasta. Rozbudowany system ekonomiczny pozwala m.in. na wynajmowanie budynków produkcyjnych bądź dzierżawienie ziemi innym graczom. Oprócz typowych dla gier RPG questów fabularnych, istotną częścią Albion Online są pojedynki między graczami w trybie PvP. Świat gry podzielono na osiemset terytoriów, które mogą być podbijane przez gildie graczy w poszukiwaniu niezbędnych surowców. Walka toczy się w czasie rzeczywistym i wykorzystuje rozwiązania stosowane w grach hack’n’slash. Podczas naszej nieobecności zdobyte tereny chroni specjalna magiczna aura, a walki mogą być toczone tylko kiedy obie strony są zalogowane do gry. Nietypowy system mikropłatności polega zaś na pobieraniu prowizji od transakcji między graczami.

Black Desert Mobile
Black Desert Mobile

RPG 28 lutego 2018

Specjalna wersja gry Black Desert Online, opracowana przez południowokoreańskie studio Pearl Abyss z myślą o urządzeniach mobilnych. Deweloperzy dołożyli wszelkich starań, by zawartość tej produkcji była zgodna z oryginałem w możliwie największym stopniu – dotyczy to tak warstwy fabularnej, jak i mechaniki rozgrywki. W Black Desert Mobile trafiamy więc do fantastycznego świata rozdartego przez konflikt Królestwa Valencji i Republiki Calpheonu. W trakcie zabawy prowadzimy stworzoną przez siebie postać i eksplorujemy rozległą krainę, wykonujemy rozmaite zadania i walczymy z przeciwnikami. W miarę postępów w przygodzie zdobywamy punkty doświadczenia oraz awansujemy na kolejne poziomy. Dodatkową atrakcją jest możliwość przystąpienia do jednej z gildii i wzięcia udziału w wojnach toczonych przez te frakcje. Można też oddać się wybranej profesji, gwarantującej dodatkowy zarobek. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką.

Old School RuneScape
Old School RuneScape

RPG 30 października 2018

Mobilna konwersja klasycznej gry z gatunku MMORPG, dzięki której gracze mają możliwość doświadczenia tego tytułu w dawnej postaci. Produkcja została opracowana przez firmę Jagex.

Lineage 2: Revolution
Lineage 2: Revolution

RPG 15 listopada 2017

Lineage 2: Revolution to opracowane z myślą o systemie iOS mobilne MMORPG. Rozgrywka toczy się w dużym otwartym świecie, a na jednym serwerze mogą bawić się tysiące osób. Gra kładzie duży nacisk na zręcznościową walkę oraz wielkie bitwy z udziałem nawet dwustu graczy.

Tales of Gaia
Tales of Gaia

RPG 11 kwietnia 2018

Produkcja typu MMORPG, która zabiera nas do fantastycznej krainy ogarniętej wojną domową, toczoną przez trzy zwaśnione rasy. W trakcie zabawy w Tales of Gaia gracz opowiada się po jednej ze stron konfliktu, by pod jej sztandarem przemierzać świat, wykonywać zadania oraz rosnąć w siłę i stawiać czoła coraz potężniejszym przeciwnikom.

Goddess: Primal Chaos
Goddess: Primal Chaos

RPG 9 stycznia 2017

Opracowana przez studio koramgame mobilna gra MMORPG, dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami. W grze Goddess: Primal Chaos trafiamy do klasycznego, fantastycznego świata magii i miecza i wcielamy się w bohatera, którego zadaniem jest uratowanie świata przed zakusami złowrogich, starożytnych mocy. Do dyspozycji graczy oddano trzy klasy postaci, różniące się od siebie umiejętnościami oraz rodzajem wykorzystywanego oręża. Rozgrywka oparta zaś została na typowym schemacie MMORPG, a jej filary stanowią eksploracja, wykonywanie zadań oraz walka z hordami napotykanych przeciwników. Starcia w grze toczą się w czasie rzeczywistym, lecz podczas zabawy nie jesteśmy skazani na samotną przeprawę. Możemy bowiem współpracować z innymi graczami, skorzystać z pomocy herosów kontrolowanych przez AI bądź przemierzać świat na grzebiecie jednego z dostępnych wierzchowców. Całość oferuje sporo różnych wariantów rozgrywki, zarówno w trybach PvE, jak i PvP.

Lordmancer II
Lordmancer II

RPG grudzień 2018

Przygotowany z myślą o platformach mobilnych, sieciowy tytuł cRPG z modelem rozgrywki wzorowanym na słynnej serii Heroes of Might & Magic, który pozwala graczom „kopać” kryptowalutę i wydawać zdobyte w ten sposób fundusze wewnątrz gry. Produkcja stanowi kontynuację Lordmancera z 2008 roku.

Final Fantasy Type-0 Online
Final Fantasy Type-0 Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Opracowana wspólnymi siłami firm Square Enix oraz Perfect World gra jRPG, nastawiona na sieciowe rozgrywki multiplayer. Akcja Final Fantasy Type-0 Online toczy się w dysponującej zaawansowaną technologią krainie fantasy o nazwie Orience, która jest areną wojny pomiędzy czterema potężnymi nacjami. Gracze wcielają się w nastoletnich uczniów szkoły specjalizującej się w rozwijaniu zdolności magicznych i przygotowaniu młodych magów do zadań bojowych. Ogólne mechanizmy rozgrywki stanowią rozwinięcie pomysłów z trybu multiplayer gry Final Fantasy Type-0. Otrzymujemy więc wieloosobowe RPG akcji, w którym niewielkie grupy graczy eksplorują pełne potworów i potężnych bossów mapy, a całość koncentruje się głównie na pojedynkach toczonych za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Pomiędzy wyprawami wojownicy odpoczywają w szkole, rozwijając przyjaźnie z innymi uczniami i biorąc udział w lekcjach oraz różnych minigrach, pozwalających nauczyć się nowych umiejętności.

Firefly Online
Firefly Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Firefly Online to gra cRPG z licznymi elementami strategii i tytułów z gatunku MMO, która została stworzona na podstawie serialu science-fiction o tytule Firefly. Wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, zbieramy załogę i ruszamy na eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

MU Origin
MU Origin

RPG 30 marca 2016

Gra typu MMORPG, opracowana przez zespół Webzen Inc. Produkcja czerpie garściami z legendarnego, dostępnego wyłącznie na komputerach osobistych MU Online, którego mechanizmy dostosowano do specyfiki urządzeń mobilnych. Gracz trafia do fantastycznego świata rozdartego wojną, jaka rozgrywa się pomiędzy dobrem a złem. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech klas postaci (Dark Knight, Dark Wizard, Elf), jakie zróżnicowano pod kątem zdolności bojowych i przedmiotów wykorzystywanych na placu boju. Rozgrywka, oparta na eksploracji otwartego świata, wykonywaniu rozmaitych zadań oraz walce z przeciwnikami, toczy się w czasie rzeczywistym. W MU Origin grać można zarówno w pojedynkę, jak i w drużynie, a interakcja pomiędzy poszukiwaczami przygód odbywa się również poprzez handel i wymianę towarów oraz bezpośrednie starcia w ramach opartego na rywalizacji trybu PvP. Tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Tibia Micro Edition
Tibia Micro Edition

RPG 7 października 2010

Pierwsza gra MMORPG stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja ta oferuje możliwość eksplorowania rozbudowanego, dwuwymiarowego świata wraz z graczami bawiącymi się na wielu różnych platformach.

Operation X: The Agent Game
Operation X: The Agent Game

RPG 8 czerwca 2014

Prosta gra MMORPG, w której wcielamy się w międzynarodowego agenta na usługach tajnej organizacji ESCB. Rozgrywka sprowadza się do przydzielania naszemu alter ego kolejnych misji, za które nagradzani jesteśmy doświadczeniem niezbędnym do rozwoju postaci oraz gotówką, potrzebną do zakupu wyposażenia. Przewidziano także opcje rywalizacji PvP.

LEGO Minifigures Online
LEGO Minifigures Online

RPG 29 czerwca 2015

Dystrybuowana w modelu free-to-play familijna gra MMO, osadzona w doskonale znanym starszym i młodszym graczom uniwersum słynnych duńskich klocków. Tytuł został opracowany na licencji firmy LEGO przez ekipę studia FunCom, znaną z takich tytułów, jak The Longest Journey, Age of Conan czy Anarchy Online. Akcja gry toczy się na kilku tematycznych mapach, stworzonych na podstawie popularnych zestawów klocków, a w zabawie mogą wziąć udział tysiące graczy z całego świata, skupiając się na wspólnym wykonywaniu kolejnych misji fabularnych lub rywalizacji PvP w jednym z kilku trybów rozgrywki. Podczas zmagań musimy wznosić z klocków różne konstrukcje, zastawiać pułapki oraz miny i wykorzystywać rozmaite struktury obronne np. wieże strażnicze. Największą atrakcją tytułu są ikoniczne figurki bohaterów LEGO, które kolekcjonujemy i stopniowo wykorzystujemy podczas rozgrywki. Jak przystało na grę MMO, bohaterowie zyskują też doświadczenie i mogą być rozwijani, zdobywając szereg unikalnych zdolności.

Starlight Chronicles
Starlight Chronicles

RPG 24 września 2014

Starlight Chronicles to wyprodukowana przez firmę GameSky gra łącząca elementy platformówki i produkcji MMORPG. Projekt utrzymany jest w klimacie fantasy i koncentruje się na eksplorowaniu dwuwymiarowych map, walce z potworami oraz rozwijaniu postaci.

Order & Chaos 2: Redemption
Order & Chaos 2: Redemption

RPG 17 września 2015

Kontynuacja popularnej gry MMORPG dostępnej na urządzeniach mobilnych. Stworzony przez studio Gameloft sequel ponownie zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy Haradon, zniszczonej przez kataklizm wywołany destrukcją pradawnego artefaktu – Pierwotnego Serca. Od tych dramatycznych wydarzeń minęło sześćset lat, zatem cywilizacje zdążyły już częściowo podnieść się z kolan, a gracze wcielają się w bohaterów, jacy zaczęli stopniowo napływać do krainy. Rozgrywkę w Order & Chaos 2: Redemption rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, wybierając jedną ze zróżnicowanych ras i specjalizacji. Tytuł charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną, z kolei akcja prezentowana jest w perspektywie TPP. Zabawa opiera się na eksploracji otoczenia, wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych i misji pobocznych, rozwoju protagonisty oraz na walce z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a obok standardowego trybu PvE obecny jest moduł PvP, pozwalający na rywalizację z innymi graczami.

Dragon Nest II: Legend
Dragon Nest II: Legend

RPG prace wstrzymane

Przygotowana przez studio Eyedentity Games gra MMORPG, będąca kontynuacją produkcji, która zadebiutowała w 2010 roku w Azji, a trzy lata później trafiła na rynek europejski. Akcja Dragon Nest 2 toczy się w znanej z pierwowzoru, pełnej magii krainie fantasy, choć osadzona została w nieco innym okresie historycznym. W porównaniu z pierwszą częścią cyklu autorzy wprowadzili sporo zmian na gruncie mechaniki, a najważniejszą z nich stanowi przeniesienie zabawy z zamkniętych lochów do rozległego, otwartego świata, który gracze mogą swobodnie eksplorować. Zmienił się też styl wizualny gry: kreskówkowa grafika ustąpiła miejsca realizmowi. Niezmienne pozostały jednak kluczowe elementy pierwowzoru, takie jak intuicyjne sterowanie i dynamiczny system walki. Mechanika starć przypomina tu typowe gry akcji, a o ich wyniku w głównej mierze decydują nie statystyki postaci, ale umiejętności samych graczy.

Dead Rivals
Dead Rivals

RPG 11 kwietnia 2018

Gra MMO akcji, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez tytułowe żywe trupy. Jej twórcy, czyli francuskie studio Gameloft, oddają w nasze ręce rozległe mapy, jakie przemierzamy w skórze przedstawiciela jednego z trzech specjalizacji. Motorem zabawy są misje zlecane przez postacie niezależne – ich sedno stanowi eliminacja zastępów zombiaków. Przeciwników posyłamy do piachu przy użyciu zróżnicowanego arsenału broni palnej (możemy go dodatkowo rozszerzać o nowe egzemplarze, wykorzystując rozbudowany system craftingu); starcia urozmaicają także umiejętności specjalne, które odblokowujemy w miarę czynionych postępów. Oprócz tego Dead Rivals oferuje możliwość rozbudowy własnej kryjówki oraz uformowania armii truposzy i natarcia na twierdzę wybudowaną przez innego gracza. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zakładać gildie i dążyć do realizacji wspólnych celów z innymi osobami – tytuł zawiera też szeroką gamę trybów rozgrywki opracowanych z myślą zarówno o trybie współpracy, jak i o rywalizacji na zasadach PvP. Całość utrzymano w charakterystycznej stylistyce przywodzącej na myśl niektóre animacje Pixara.

Dofus Touch
Dofus Touch

RPG 22 sierpnia 2017

Mobilna wersja popularnej na komputerach osobistych produkcji typu MMORPG, której premiera odbyła się w 2004 roku. Za stworzenie Dofus Touch odpowiada zespół Ankama Studio, zabierający gracza w podróż do fantastycznego, złożonego z siedemnastu rozbudowanych lokacji świata. Zabawa koncentruje się na eksploracji zróżnicowanych środowisk, kolekcjonowaniu nowego ekwipunku, walce z napotkanymi po drodze przeciwnikami, wyjętymi wprost ze średniowiecznych bestiariuszy, i rozwoju prowadzonego do boju herosa. Protagonista może reprezentować jedną z jedenastu klas i podejmować się trzydziestu profesji, pozwalających choćby na handel i wytwarzanie broni. Oprócz modułu PvE, w grze pojawia się wariant PvP, gdzie możemy zmierzyć się z innymi graczami. Tytuł działa w oparciu o technologię napędzającą grę Dofus na komputerach osobistych, toteż charakteryzuje się dwuwymiarową, bogatą w kolory grafiką, a dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

League of Angels: Fire Raiders
League of Angels: Fire Raiders

Akcji 9 kwietnia 2015

Spin-off popularnej gry przeglądarkowej League of Angels. W odróżnienia od pierwowzoru, League of Angels: Fire Riders jest miksem MMORPG-a, strategii i karcianki. Tytuł został przygotowany z myślą o urządzeniach mobilnych, ale jest dostępny również za pośrednictwem przeglądarek. Akcja gry przenosi nas do uniwersum znanego z oryginału, gdzie ludzie i anioły łączą siły w walce ze złem. Podczas zabawy możemy zwerbować ponad setkę reprezentujących różne klasy bohaterów i spośród nich skomponować unikalną drużynę. Zabawa sprowadza się do rozgrywania starć, w których kluczem do zwycięstwa jest zarówno dobór członków drużyny, jak i odpowiednia taktyka. W miarę postępów rozgrywki uczymy się nowych zdolności i ulepszamy ekwipunek, co z kolei pozwala na podejmowanie coraz trudniejszych wyzwań, zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez AI, jak i innymi graczami. Autorzy zaoferowali spory wachlarz trybów zabawy oraz rozmaite minigry, pozwalające zdobyć cenne doświadczenie oraz ekwipunek. Grafika League of Angels: Fire Raiders została wykonana w typowo kreskówkowym stylu.

School of Dragons
School of Dragons

RPG 19 grudnia 2013

Familijna gra MMORPG, osadzona w uniwersum filmu animowanego Jak Wytresować Smoka wytwórni DreamWorks Interactive. W grze przejmujemy kontrolę nad postacią młodego Wikinga i dbamy o rozwój wybranego smoczego pupila. Gra skupia się na walorach edukacyjnych, oferując szereg zróżnicowanych zadań logiczno-zręcznościowych, rozwijających umiejętności młodego gracza.

Arcane Legends
Arcane Legends

RPG 26 listopada 2012

Arcane Legends to stworzona przez zespół Spacetime Studios gra MMORPG nastawiona na dynamiczną walkę. Gracz wybiera jedną spośród trzech klas, a następnie wyrusza w świat szukać przygód, skarbów do znalezienia, potworów do ukatrupienia i zadań do wypełnienia.

Zenonia S: Rifts in Time
Zenonia S: Rifts in Time

RPG 16 grudnia 2013

Zenonia S: Rifts in Time to opracowane z myślą o systemie Android RPG akcji wzbogacone silnymi elementami MMO. W grze trafiamy do krainy fantasy, a zadaniem gracza jest głównie walka za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Poza zwykłymi misjami dostępne są także raidy oraz tryb PvP w postaci pojedynków na arenach.