Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPCWWW
Okładka Taern: Broken Ranks (AND)

Taern: Broken Ranks

Osadzona w realiach fantasy gra MMORPG polskiego studia Whitemoon, która stanowi odświeżoną wersję wcześniejszej gry zespołu - przeglądarkowego The Pride of Taern. Taern: Broken Ranks jest wzorowane na izometrycznych RPG pokroju serii Fallout i Baldur’s Gate.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | PvE | MMORPG | widok izometryczny | polskie | przeglądarkowe | MMO

Okładka Taern: Broken Ranks (AND)

producent: Whitemoon

wydawca: Whitemoon

Strona oficjalna

data premiery gry:

lip2021

WWW PC iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Taern: Broken Ranks jest kontynuacją przeglądarkowej gry The Pride of Tearn, rozgrywającą się w tym samym świecie fantasy. Odpowiada za nią wrocławskie studio Whitemoon. W przeciwieństwie do poprzedniego tytułu firmy, omawiany był przygotowany również z myślą o PC oraz urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android. Taern: Broken Ranks zostało udostępnione w modelu biznesowym free-to-play, a co za tym idzie – można zagrać weń za darmo, a mikropłatności są opcjonalne.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się w tytułowym królestwie Taern, które w poprzedniej odsłonie zostało podbite przez oddziały cesarstwa Utor. Mamy do czynienia z mrocznym światem fantasy, inspirowanym słowiańską mitologią, historią i kulturą. To, w jakim kierunku podąży opowieść w Taern: Broken Ranks, zależy od graczy. Twórcy położyli nacisk na nieliniowy charakter fabuły i jej dojrzałość, która powinna zadowolić weteranów gatunku (MMO)RPG i nieco starszych odbiorców.

Mechanika

Gra była wzorowana na klasykach gatunku RPG, takich jak Fallout i Baldur’s Gate, ale też na drugiej i trzeciej odsłonie Heroes of Might & Magic. Inspiracje są widoczne na pierwszy rzut oka. Rozgrywka została bowiem przedstawiona w rzucie izometrycznym, a taktyczna, turowa walka przypomina tę z kultowych strategii studia New World Computing.

Świat, który eksplorujemy, należy do bardzo obszernych. W trakcie przygody zwiedzamy ponad 300 zróżnicowanych lokacji zamieszkanych przez NPC-ów i unikatowe potwory, których liczba robi jeszcze większe wrażenie (400). Rozgrywka nie odbiega od standardów wyznaczanych przez gatunek. Rozmawiamy z postaciami, wykonujemy dla nich zadania, zdobywamy doświadczenie, dzięki któremu rozwijamy swojego bohatera i odblokowujemy z czasem dostęp do lepszego wyposażenia, ułatwiającego walkę z coraz trudniejszymi przeciwnikami.

Kwestie techniczne

Taern: Broken Ranks zostało opracowane na silniku 3D, odpowiednio zmodyfikowanym i uwspółcześnionym względem poprzedniej gry firmy Whitemoon. Wyglądem przypomina inne izometryczne RPG-i. W trakcie rozgrywki przygrywa również klimatyczna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 3 / 10 na podstawie 242 głosów czytelników.

Gry podobne do Taern: Broken Ranks

Wymagania wiekowe Taern: Broken Ranks

12+

65 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Artur676

Vedrick

aveKrash

WWW
PC
iOS
AND