Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDSwitchPS5PCiOS
Okładka Lineage W (AND)
OkładkaLineage W (AND)

Lineage W

Lineage W to kolejna odsłona znanej serii gier MMORPG, a zaraz swego rodzaju podsumowanie jej liczącej ćwierć wieku historii. Gra stawia na wszystko to, z czego zasłynął cykl, wliczając w to ogromne bitwy.

RPG | fantasy | hack'and'slash | MMORPG | widok izometryczny | sieciowe | MMO | RPG akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lineage W Premiera

producent: NCsoft wydawca: NCsoft Strona oficjalna

Gry podobne do Lineage W

Broken Ranks

Project: Ragnarok

Albion Online

Lineage W to kolejna odsłona popularnego cyklu gier MMORPG rozwijanych przez firmę NCSoft. Tytuł powstał jako swoiste magnum opus cyklu i podsumowanie prawie 25 lat jego historii.

Fabuła

Lineage W ponownie trafiamy do świata fantasy znanego z poprzednich odsłon, ale 150 lat po wydarzeniach z „jedynki”. Przez ten czas uniwersum nieco się zmieniło: grze bliżej do dark fantasy niż epickiego heroizmu, do którego przyzwyczaiła nas seria.

Mechanika

W przeciwieństwie do Lineage II, Lineage W wykorzystuje widok izometryczny znany z pierwszej części serii. Do wyboru mamy cztery klasy: elfa, maga, księcia i rycerza. Po stworzeniu bohatera trafiamy do rozległego świata pełnego zadań, mobów i potężnych bossów. Ci ostatni potrafią być naprawdę ogromni, przywodząc na myśl największych gigantów z cyklu God of War. Również starcia PvP potrafią przerodzić się w wielkie bitwy: znajdziemy tu oblężenia z udziałem setek graczy, z których zasłynęła marka Lineage. Gra oferuje też odświeżony system przymierzy i klanów. Wszystko to w otoczce dark fantasy pełnej ciekawych historii i bohaterów.

Kwestie techniczne

NC Soft odeszło zarówno od oprawy wizualnej 2,5D, jak i widoku zza pleców bohatera typowego dla produkcji MMORPG. Lineage W powstało w oparciu o technologię Unreal Engine, co nie tylko zaowocowało wysokiej jakości trójwymiarową grafiką, ale też pozwoliło twórcom na zwiększenie skali gry.

Twórcy przewidzieli też sporo opcji umożliwiających grę jak największej liczbie osób. Uwzględnia to automatyczne tłumaczenie gry w czasie rzeczywistym oraz przetwarzanie wypowiedzi graczy na wiadomości tekstowe.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Lineage W: 18+

PC
AND
iOS
Switch
PS5