Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2021, 17:02

autor: Entelarmer

Lineage W ma być magnum opus serii; premiera w tym roku

Magnum opus i plac zabaw dla graczy z całego świata – tym ma być zaprezentowane dziś Lineage W dla znanego cyklu MMORPG. Gra ukaże się jeszcze w tym roku na PC, PS5, Nintendo Switch i urządzeniach mobilnych.

Firma NCsoft zaprezentowała Lineage W (a. Lineage Word), czyli kolejną odsłonę znanej serii MMORPG. Twórcy opublikowali nie tylko krótkie zwiastuny, lecz także obszerny, ponad półgodzinny materiał omawiający produkcję.

Nowy Lineage nie jest tylko prostym spin-offem ani nawet „zwykłą” kontynuacją. Taekjin Kim, dyrektor handlowy firmy NCSoft, opisał tytuł jako kulminację prawie ćwierćwiecznej historii marki i jej magnum opus, tworzony od ponad czterech lat tak, „jakby miał być to ostatni Lineage w historii”. Widać to już po platformach sprzętowych – Lineage W zmierza nie tylko na pecety, ale też urządzenia mobilne, a nawet konsole, które dotychczas omijały wszystkie odsłony cyklu (konkretniej: PlayStation 5 i Nintendo Switcha). Przewidziano też funkcję cross-platform.

Co więcej, twórcy stworzyli system sztucznej inteligencji odpowiedzialny za tłumaczenie gry w czasie rzeczywistym oraz przetwarzanie wypowiedzi graczy na wiadomości tekstowe, by tytuł mógł dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Zrezygnowano też ostatecznie z grafiki 2,5D na rzecz w pełni trójwymiarowej oprawy wizualnej, by – jak stwierdził Choi-Honh-Young (główny projektant Lineage W) – technologia nie ograniczała skali oraz „tła fabularnego” (jako przykład pokazano gigantycznego smoka Antarasa). Całość powstaje na silniku Unreal Engine, przy czym zdecydowano się na widok izometryczny znany z pierwszej odsłony serii.

Co się tyczy konkretów, na razie wspomniano o czterech klasach postaci: magu, księciu, rycerzu oraz elfie. Świat gry ma być utrzymany w klimacie dark fantasy, a więc znacznie poważniejszym i cięższym niż dotychczas. Autorzy obiecują wciągającą i zróżnicowaną narrację, jak również usprawnienia przymierzy oraz gildii. Lineage W ma ukazać się jeszcze w tym roku. Niestety, nie wspomniano nic o Lineage: Twilight Resistance (znanym też jako Project TL) – potwierdzono jedynie, że jest to osobna produkcja.