Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2021, 16:45

Project Minerva to nowa gra twórców SpellForce 3

Studio Grimlore Games, odpowiedzialne między innymi za grę SpellForce 3, poinformowało, że pracuje obecnie nad produkcją o kryptonimie Project Minerva. Ma to być RPG akcji z widokiem z góry osadzony w świecie antyku.

Blisko cztery lata minęły od premiery SpellForce 3, czyli jak na razie ostatniej pełnoprawnej odsłony popularnej serii łączącej w sobie elementy strategii i RPG. Odpowiedzialne za ten tytuł studio Grimlore Games uznało, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć swój kolejny projekt. Będzie nim produkcja o roboczym tytule Project Minerva. W jej stworzeniu pomogą środki z Deutscher Games-Fonds, czyli niemieckiego funduszu rządowego wspierającego tamtejszych deweloperów.

Czym w ogóle będzie Project Minerva? Zgodnie z wiadomością umieszczoną na Twitterze, RPG-iem akcji z otwartym światem i widokiem z góry, rozgrywającym się w „malowniczym” oraz „ręcznie wykonanym” antyku (sądząc po nazwie kodowej, najpewniej nawiązującym do starożytnego Rzymu). Jak podaje TheGamer, tytuł ma ukazać się na PC oraz konsolach i być przeznaczony dla „hardcorowych graczy”. Z pewnością brzmi to interesująco, lecz jakie się okaże w rzeczywistości? Na odpowiedź najpewniej przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Obecnie nad Project Minerva pracuje około 40 osób. Ekipa Grimlore Games prężnie rekrutuje jednak kolejnych ludzi. Obecnie na jej stronie znajduje się aż piętnaście aktywnych ogłoszeń o pracę. Poszukiwani są między innymi specjalista od animacji, programista orientujący się w silniku Unreal (co jest dość jasnym sygnałem, że to właśnie na nim będzie działała gra), projektant poziomów, scenarzysta oraz testerzy. Jeśli jesteście ciekawi, jakie są wymagania, bądź może nawet zastanawiacie się nad aplikowaniem, to wszelkie szczegóły znajdziecie na poniższej stronie.

  1. Oficjalna strona studia Grimlore Games

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej