Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Blade & Soul: Revolution (AND)

Blade & Soul: Revolution

Dostępne na urządzenia mobilne MMORPG o dalekowschodnich sztukach walki, będące odpowiednikiem oryginału z 2012 roku na komputery osobiste PC. Wybierz jedną z profesji i podejmij walkę z przeciwnikami w fantastycznym, otwartym świecie Blade & Soul: Revolution.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | sieciowe | MMO

Okładka Blade & Soul: Revolution (AND)

producent: Netmarble

wydawca: Netmarble

Strona oficjalna

data premiery gry:

4mar2021

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blade & Soul: Revolution to darmowa gra z gatunku MMORPG, traktująca o dalekowschodnich sztukach walki i rozgrywana w fantastycznym, otwartym świecie. Tytuł odniósł sukces w różnych azjatyckich krajach, zdobywając nawet nagrodę Google Play za „Najlepszą grę w Korei”. Jego pierwowzorem jest produkcja Blade & Soul, wydana w 2012 roku na komputery osobiste PC. Celem twórców było odtworzenie rozgrywki znanej z pierwszej odsłony i dostosowanie jej do sposobu działania urządzeń przenośnych iOS i Android.

Fabuła

W dniu, w którym bohater gracza zostaje formalnie przyjęty do Szkoły Hongmoon, główna antagonistka Jinsoyun przypuszcza atak na spokojne Heaven’s Reach, zabijając mistrza i pozostałych uczniów. Kobieta przejmuje miecz Twilight’s Edge, a jej śmiech rozbrzmiewa po całym Heaven’s Reach. Celem gracza jest pomszczenie śmierci mistrza i braci oraz pokonanie potężnej Jinsoyun.

Mechanika

Głównym celem rozgrywki w Blade & Soul: Revolution jest eksploracja obszernego, naszpikowanego potworami świata i rozgrywanie szybkich potyczek z napotykanymi przeciwnikami. Gracz przemierza rozległą krainę, natrafiając na coraz to nowe stwory o różnym poziomie umiejętności, z którymi może podjąć walkę. Ataki może przypuszczać, korzystając z koła akcji ulokowanego po prawej stronie ekranu. Po naciśnięciu wybranego przycisku postać wykona konkretną czynność, spowoduje to jednak, że dana technika stanie się na pewien czas niedostępna. Aby nadać większą złożoność atakom, grający może skorzystać z umiejętności łańcuchowych, aktywując różne typy ciosów w określonej kolejności i tym samym doprowadzić do przypływu mocy u bohatera. Wraz z rozwojem rozgrywki zdolności można masterować, odblokowywać nowe warianty ciosów oraz wyprowadzać wspólne ataki z innymi graczami.

Tak jak inne gry typu MMO również Blade & Soul oferuje możliwość stworzenia własnego bohatera w kreatorze postaci. Gracz może wybrać jego rasę (niektóre powiązane są z konkretną płcią) oraz pewne cechy wyglądu. Najistotniejsza okazuje się jednak klasa, jaką grający zdecyduje się przypisać swojemu bohaterowi (tutaj też wybór klasy jest uzależniony od rasy bohatera). Obecnie dostępnych jest pięć różnych profesji: Blade Master, Destroyer, Kung Fu Master, Force Master i Summoner. Klasy podzielone są według trzech stopni trudności, najprostszym do opanowania jest Destroyer, korzystający w walce z masywnego topora. Na najwyższym poziomie znajdują się natomiast Kung Fu Master oraz Summoner. Część z wojowników sprawdza się w bezpośrednim ataku, pozostali natomiast w walce na dystans. Dzięki swoim unikalnym umiejętnościom klasy takie, jak Summoner czy Force Master stają się ponadto niezastąpioną pomocą w walkach drużynowych.

W grze pojawiają się specjalne przyspieszenia dla ruchu. Dzięki takim umiejętnościom, jak Air Dash, Water Dash czy Sprinting gracz może szybować w powietrzu, biec nad wodą lub pędzić niczym wiatr po obszernych lokacjach Blade & Soul: Revolution.

Tryby gry

Gra wzbogacona została o kilka wariantów rozgrywki. Poza trybem klasycznym, w którym bohater przemierza otwarty świat, rozgrywając questy i odblokowując kolejne elementy fabuły, grający ma też możliwość wzięcia udziału w walkach PvP, odbywających się na specjalnej arenie. Ten wariant posiada dwie wersje. Pojedynki mogą być przeprowadzane w trybie 1 vs 1 lub 2 vs 2. Pierwszy wariant pozwala na klasyczne pojedynkowanie się dwóch przeciwników, druga opcja natomiast na walkę w parach. Sojusznik może pozostawać poza obrębem areny i wskoczyć na miejsce walczącego w określonym momencie lub też wszyscy zaangażowani w grę mogą pojedynkować się jednocześnie. W tym trybie liczy się szybkość działania i skuteczność – wystarczy moment zawahania, by szala zwycięstwa przechyliła się na stronę przeciwnika.

Kolejną opcją jest tryb PvE, w którym udział biorą aż cztery 4-osobowe drużyny, a ich zadaniem jest uśmiercenie potężnego bossa. W rajdzie niezbędna jest nie tylko dobra współpraca z resztą sojuszników, ale też siła oraz skuteczna strategia.

Ostatni wariant to RvR – Faction War, czyli bitwa na całego, w której wziąć może udział zarówno weteran, jak i początkujący gracz. Wojna frakcji rozgrywana jest w czasie rzeczywistym na otwartym obszarze, a nawet nowo wtajemniczeni mogą pełnić w niej istotną rolę. W tym trybie pojawia się limit czasowy, w którym gracze muszą pokonać członków wrogiej frakcji oraz kapitanów wrogich jednostek uderzeniowych. W międzyczasie grający mogą zaatakować specjalnego przeciwnika (Ironfung) – jego zabicie zapewni im buff przydatny w głównej bitwie. Mają też możliwość przejęcia okupowanego obszaru, co umożliwia również buffowanie sojuszniczych NPC.

Kwestie techniczne

Gra posiada barwną, trójwymiarową grafikę, opracowaną z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4.

Dodatkowe informacje

Od 28 stycznia 2021 roku istniała możliwość wstępnej rejestracji, dzięki czemu gracz mógł liczyć na ekskluzywne nagrody oferowane przez Netmarble w momencie jej premiery. W skład oferty wchodził specjalny zwierzak z limitowanej edycji (Lumi dla Androida lub Sparkie dla iOS) oraz 1000 czarnych kryształów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Blade & Soul: Revolution

Wymagania wiekowe Blade & Soul: Revolution

12+

Wymagania sprzętowe Blade & Soul: Revolution

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS