Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONESwitchPS4
Okładka Borderlands Legendary Collection (Switch)
OkładkaBorderlands Legendary Collection (Switch)

Borderlands Legendary Collection

Zestaw zawierający trzy części serii pierwszoosobowych looter shooterów Borderlands. Oprócz gier Borderlands, Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel, kompilacja Legendary Collection zawiera dodatki do każdej z nich.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | pakiet | na 2 osoby | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | Role-playing shooter | looter shooter

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Borderlands Legendary Collection Premiera

28maj2020

XONE

29maj2020

PS4 Switch

Gry podobne do Borderlands Legendary Collection

ARK: Survival Evolved

Wolfenstein: Youngblood

Warframe

Borderlands Legendary Collection to kompilacja trzech części bestsellerowej serii looter shooterów (produkcji z pogranicza FPS-ów i RPG-ów). Zestaw wydany przez firmę 2K Games zawiera nie tylko gry Borderlands, Borderlands 2 oraz Borderlands: The Pre-Sequel, lecz również szereg dodatków do każdej z nich.

Fabuła

Borderlands zabiera nas w podróż na pustynną planetę Pandora, na której mieści się mityczna krypta skrywająca nieprzebrane bogactwa. Jej śladem ruszają tak zwani Vault Hunterzy, w których wcielamy się w trakcie rozgrywki. Akcję drugiej odsłony cyklu osadzono niedługo po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze, a opowiada ona o grupie innych bohaterów, którzy muszą powstrzymać złowrogiego Handsome Jacka przed zawłaszczeniem sobie Pandory. Borderlands: The Pre-Sequel z kolei rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z „jedynki” i „dwójki”. Gracze trafiają tu na księżyc planety i wykonując polecenia Handsome Jacka, obserwują jego powolną przemianę z trzeźwo myślącego człowieka w bezwzględnego tyrana.

Mechanika

W grach tworzących Borderlands Legendary Collection akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W każdej z nich zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z kilku postaci reprezentujących odmienne specjalizacje i posiadających unikalne zdolności. Przemierzając rozległe lokacje o otwartej strukturze (na piechotę lub za sterami pojazdów), zajmujemy się realizacją różnorodnych zadań (oprócz misji popychających fabułę do przodu na wykonanie czeka tu mnóstwo pobocznych zleceń), a także walką z hordami przeciwników. Podczas dynamicznych starć robimy użytek z imponującego arsenału broni palnej i umiejętności bojowych. W miarę postępów zdobywamy doświadczenie i awansujemy na kolejne poziomy, a potencjał bojowy herosów rozwijamy również poprzez znajdowanie coraz potężniejszego wyposażenia.

Tryby gry

W gry tworzące Borderlands Legendary Collection można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer. Na podzielonym ekranie możemy się bawić w towarzystwie drugiego gracza, natomiast przez Internet możemy współpracować z maksymalnie trzema osobami.

Kwestie techniczne

Pracując nad Borderlands Legendary Collection, autorzy nie wprowadzili większych zmian w oprawie graficznej gier tworzących tę kompilację. Jako że pierwsza część serii pojawia się tu w wersji Game of the Year Edition, znajdziemy w niej pewne usprawnienia względem oryginału, na czele z minimapą, ulepszonym ekranem ekwipunku oraz zautomatyzowanym procesem podnoszenia apteczek i amunicji.

Pozostałe

Każda z pozycji wchodzących w skład Borderlands Legendary Collection została wzbogacona o liczne rozszerzenia. W przypadku pierwszej części serii mowa o: The Zombie Island of Dr. Ned, Mad Moxxi's Underdome Riot, The Secret Armory of General Knoxx i Claptrap's New Robot Revolution. Borderlands 2 rozbudowano natomiast o add-ony: Captain Scarlett and Her Pirate's Booty, Mr. Torgue's Campaign of Carnage, Sir Hammerlock's Big Game Hunt, Tiny Tina's Assault on Dragon Keep, Mechromancer Pack, Psycho Pack. Gra Borderlands: The Pre-Sequel otrzymała z kolei następujące DLC: Claptastic Voyage, The Holodome Onslaught, Baroness Pack, Handsome Jack Doppelganger Pack.

Ostatnia modyfikacja 3 kwietnia 2020

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Borderlands Legendary Collection cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Borderlands Legendary Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
Switch
PS4
XONE