Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Sacred - seria gier

Sacred Legends
Sacred Legends

RPG 25 sierpnia 2016

Przygotowane przez studio Chimera Enterainment RPG akcji, stanowiące pierwszą mobilną odsłonę popularnej serii Sacred. Akcja gry toczy się w fantastycznej krainie Ancaria, znajdującej się na krawędzi zagłady za sprawą Demonicznych Lordów, których celem jest otwarcie bram piekielnych i zalanie śmiertelników armiami ciemności. Zadaniem graczy w Sacred Legends jest oczywiście pokrzyżowanie tych niecnych planów. Wydarzenia w grze obserwujemy z kamery zawieszonej wysoko nad głową bohatera, a zabawa polega na eksploracji świata, wypełnianiu zadań, gromadzeniu doświadczenia oraz potyczkach z hordami nieprzyjaciół. Do dyspozycji graczy oddano kilka postaci, dysponujących odmiennym uzbrojeniem i zdolnościami, a także unikalnymi drzewkami rozwoju. W grze znalazł się też prosty system craftingu. Kampanię fabularną Sacred Legends możemy przejść samotnie lub w trybie kooperacji, a całość uzupełnia możliwość pojedynków PvP z innymi graczami, rozgrywanych na specjalnie zaprojektowanych arenach.

ANDiOS

Sacred 3
Sacred 3

RPG 1 sierpnia 2014

Trzecia odsłona popularnej serii gier RPG akcji, zapoczątkowanej w 2004 roku przez studio Ascaron. Fabuła gry kontynuuje wątki rozpoczęte w zręcznościowym spin-offie Sacred Citadel i skupia się na rywalizacji z mrocznym lordem Zanem, który zbratał się z demonami by zdobyć potężny artefakt, otwierający drogę do podziemnego świata. Plany złoczyńcy postanawia pokrzyżować czwórka nieustraszonych bohaterów, a cała rozgrywka zaprojektowana została przede wszystkim pod kątem zabawy w trybie kooperacji. Pod względem mechaniki Sacred 3 podąża w zupełnie innym kierunku, niż poprzednie części cyklu – otrzymujemy bowiem mocno konsolowego slashera, w którym elementy RPG zredukowane zostały do niezbędnego minimum. Zamiast typowego dla serii rozległego i otwartego świata, rozgrywka jest tu niemal całkowicie liniowa i opiera się na eliminacji kolejnych hord demonów. Drastycznie uproszczono również tak charakterystyczne elementy gatunku, jak ekran ekwipunku oraz system rozwoju postaci.

PCX360PS3

Sacred Citadel
Sacred Citadel

Zręcznościowe 16 kwietnia 2013

Opracowana przez studio SouthEnd Interactive poboczna odsłona popularnej serii Sacred, zrealizowana w formie prostej, chodzonej bijatyki w realiach fantasy. Fabuła gry osadzona została w znanej fanom cyklu krainie Ancarii, która padłą ofiarą ataku złowrogiego imperium Ashen. Kiedy chroniący krainy Serafini zostają pokonani, obowiązek obrony królestwa spada na barki gracza, który przejmuje kontrolę nad bohaterem należącym do jednej z trzech odmiennych klas postaci. Akcja gry ukazana została w klasycznym widoku z boku, a zabawa sprowadza się do parcia w prawą stronę ekranu i eliminowania kolejnych hord przeciwników za pomocą dwóch rodzajów ataków oraz zdolności specjalnych. Zabici wrogowie pozostawiają na polu bitwy swój ekwipunek, dzięki czemu w toku zabawy zyskujemy także dostęp do nowych narzędzi mordu oraz pancerzy. Sacred Citadel zaprojektowane zostało pod kątem rozgrywki kooperacyjnej i w porównaniu z pełnoprawnymi odsłonami serii odznacza się mocno kreskówkową oprawą graficzną.

PCX360PS3

Sacred 2: Fallen Angel
Sacred 2: Fallen Angel

RPG 2 października 2008

Kontynuacja bestsellerowej gry action/RPG, należącej do popularnego podgatunku hack’n’slash. Za jej powstanie odpowiadają twórcy oryginału – niemieckie studio Ascaron, znane z serii gier strategicznych Port Royale i Patrician. Akcja gry toczy się 2000 lat przed wydarzeniami, ukazanymi w części pierwszej, a gracze mogą wziąć udział w odwiecznym konflikcie dobra ze złem, opowiadając się po dowolnej stronie barykady. Wybierając jednego z sześciu dostępnych wojowników, przemierzymy rozległe i zróżnicowane krainy fantasy i stawimy czoła zastępom różnorakich przeciwników. W walce pomoże nam pokaźny arsenał broni i czarów, zaś umiejętności bohaterów ulepszymy dzięki zdobywanemu podczas poszczególnych questów doświadczeniu. W porównaniu z pierwszą odsłoną gry, rozwój wydarzeń oglądamy w znacznie lepszej, trójwymiarowej oprawie graficznej. W Sacred 2 dodano nowoczesny edytor i znacznie zwiększono poziom trudności rozgrywki. Amatorów zabawy wieloosobowej ucieszy zaś ulepszony tryb multiplayer.

PCX360PS3

Sacred: Złota Edycja
Sacred: Złota Edycja

RPG 13 października 2005

Sacred: Złota Edycja to specjalne wydanie gier z serii Sacred. W jego skład wchodzi ulepszona wersja części pierwszej tego cyklu Sacred Plus oraz dodatek do niej, pt. Sacred: Podziemia.

PC

Sacred Plus
Sacred Plus

RPG 29 października 2004

Sacred Plus to specjalne wydanie gry z gatunku action/cRPG pt. Sacred. W jego skład prócz standardowej wersji Sacred wchodzi także patch (v.1.8.2.6) jak i rozszerzenie o nazwie Plus zawierające szereg elementów opracowanych przez autorów programu po jego rynkowej premierze.

PC

Sacred
Sacred

RPG 27 lutego 2004

Osadzona w realiach fantasy gra RPG z gatunku hack’n’slash, przypominająca pod względem mechaniki popularną serię Diablo. Tytuł został opracowany przez doświadczone niemieckie studio Ascaron, znane m.in. z kultowej serii Patrician. W grze przenosimy się do fantastycznej krainy Ancaria, by stawić czoła pragnącemu odzyskać tron złowrogiemu czarownikowi i wyzwolonemu spod jego mocy demonowi, który ożywił starodawny kult, zagrażający całemu światu. W tym celu przejmujemy kontrolę nad jednym z 6 śmiałków, różniących się sposobem walki oraz zdolnościami specjalnymi. Podczas gry zwiedzamy rozległy świat, złożony kilkunastu odmiennych regionów, zdobywając cenne przedmioty i rozwijając zdolności naszego bohatera. Podobnie jak we wspomnianym Diablo, gra oferuje szereg zadań głównych i pobocznych oraz intuicyjny system walki, doskonale sprawdzający się w starciach z hordami zróżnicowanych potworów. Dla amatorów zabawy wieloosobowej przygotowano tryb multiplayer, przeznaczony dla max. 16 osób.

PC