Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Five Nights at Freddy's - seria gier

Five Nights at Freddy's: Security Breach
Five Nights at Freddy's: Security Breach

Przygodowe grudzień 2021

Five Nights at Freddy’s: Security Breach to kolejna odsłona cyklu horrorów opracowanych przez Scotta Cawthona. Produkcja przenosi akcję do Freddy Fazbear’s Mega Pizza Plex i przybliża postać nowej antagonistki – Vanny.

PCPS5PS4

Security Breach: Fury's Rage
Security Breach: Fury's Rage

Akcji 28 kwietnia 2021

Security Breach: Fury's Rage to dwuwymiarowe beat 'em up, w którym wcialamy się postacie znane z serii Five Nights at Freddy's. Za opracowanie tytułu odpowiada twórca cyklu Scott Cawthon.

PC

Five Nights at Freddy's: Original Series
Five Nights at Freddy's: Original Series

Przygodowe 29 października 2020

Five Nights at Freddy's: Original Series to kompilacja 4 pierwszych odsłon popularnego cyklu horrorów Five Nights at Freddy's. Razem opowiadają one mroczną historię restauracji Freddy Fazbear’s Pizza.

PCXSXXONE

Freddy in Space 2
Freddy in Space 2

Zręcznościowe 3 grudnia 2019

Freddy in Space 2 to spin-off serii Five Night’s at Freddy’s, który przenosi jej bohaterów w kosmos. W tym przypadku gracz nie ma do czynienia z horrorem, a ze zręcznościową strzelanką w rzucie z boku.

PC

Five Nights at Freddy's AR: Special Delivery
Five Nights at Freddy's AR: Special Delivery

Przygodowe 25 listopada 2019

Dedykowana urządzeniom mobilnym, wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej odsłona cyklu Five Nights at Freddy's. Zgodnie z duchem serii, w FNaF: Special Delivery zadaniem gracza jest walka z animatronikami.

ANDiOS

Five Nights at Freddy's VR: Help Wanted
Five Nights at Freddy's VR: Help Wanted

Przygodowe 28 maja 2019

Kolekcja minigier przygotowana z myślą o technologii VR, odtwarzająca aktywności i kultowe sceny znane z cyklu horrorów Five Nights at Freddy’s. Help Wanted zostało opracowane przez dewelopera Steel Wool Studios i wydane przez firmę ScottGames.

PCPS4XONESwitch

Ultimate Custom Night
Ultimate Custom Night

Przygodowe 27 czerwca 2018

Survival horror stworzony przez Scotta Cawthona, należący do popularnego cyklu Five Nights at Freddy’s. W Ultimate Custom Night gracz wciela się w stróża i za pomocą kamer, automatycznych drzwi i gadżetów musi przetrwać w budynku opanowanym przez opętane animatroniki. Tytuł jest o tyle wyjątkowy, że łączy w sobie elementy wszystkich wydanych do tej pory odsłon serii. Oznacza to między innymi, że w trakcie zabawy można się zmierzyć z 50 ikonicznymi postaciami znanymi z poprzednich części.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator
Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

Zręcznościowe 4 grudnia 2017

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator to kolejna odsłona stworzonego przez Scotta Cawthona cyklu survival horrorów Five Nights at Freddy’s. Produkcja łączy w sobie mechaniki znane z poprzednich odsłon cyklu z elementami strategii ekonomicznej.

PCXSXPS4XONESwitch

Five Nights At Freddy's: Sister Location
Five Nights At Freddy's: Sister Location

Przygodowe 7 października 2016

Kolejna odsłona popularnego cyklu horrorów Five Night at Freddy’s Scotta Cawthona. Zgodnie ze wzmiankami, jakie pojawiły się już w trzeciej części cyklu, restauracja Freddy Fazbear’s Pizza nie była jedynym miejscem, opanowanym przez mordercze animatroniki. W Five Nights at Freddy’s: Sister Location przenosimy się więc do zupełnie nowej lokalizacji - Circus Baby's Entertainment and Rental.

PCANDiOS

FNAF World
FNAF World

RPG 21 stycznia 2016

Spin-offowa odsłona popularnej serii horrorów Five Nights at Freddy’s, wykreowanej przez niezależnego twórcę Scotta Cawthona. W odróżnieniu od głównych części cyklu, FNAF World odznacza się znacznie weselszym klimatem oraz zupełnie inną przynależnością gatunkową – mamy tu bowiem do czynienia z grą RPG, inspirowaną konsolowymi produkcjami pokroju Final Fantasy. W grze stajemy po stronie znanych z poprzednich odsłon serii morderczych zabawek i wspieramy je w konfrontacji z armią mechanicznych stworów. Zabawa koncentruje się na eksploracji tytułowej krainy oraz toczonych w systemie turowym starć z przeciwnikami. Do naszej drużyny dołączyć mogą wszystkie występujące w Five Nights at Freddy’s animatroniki, a każdy z nich dysponuje unikalnymi atakami oraz zdolnościami specjalnymi. Istnieje też możliwość aktywacji ich alternatywnych form, modyfikujących zachowanie, siłę i zdolności postaci. Całość zrealizowana została w kolorowej, bajkowej stylistyce, okraszonej zabawnymi animacjami.

PCANDiOS

Five Nights at Freddy's 4
Five Nights at Freddy's 4

Przygodowe 23 lipca 2015

Czwarta część wykreowanego przez Scotta Cawthona niezależnego cyklu horrorów, stanowiąca w zamierzeniu finałowy rozdział całej historii. W Five Nights at Freddy’s 4 po raz kolejny przychodzi nam stawić czoła morderczym animatronicznym zabawkom. W porównaniu z poprzednimi odsłonami serii, formuła rozgrywki została jednak odmieniona. Podczas zabawy nie wcielamy się już bowiem w rolę nocnego stróża, ale w postać małego dziecka, które musi przetrwać pięć tytułowych nocy we własnym domu, opanowanym przez żądne krwi zabawki. Do śledzenia ich ruchów nie wykorzystujemy już systemu monitoringu, a każdą z pięciu lokacji (część pokoju dziecięcego, łóżko, szafę oraz lewy i prawy przedpokój) musimy sprawdzać samodzielnie. Po raz pierwszy w serii mamy też możliwość podbiegania i wyglądania przez drzwi, zaglądania do szafy i obracania się za siebie. Naszą jedyną bronią jest zaś latarka, służąca do odstraszania animatroników.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Five Nights at Freddy's 3
Five Nights at Freddy's 3

Przygodowe 2 marca 2015

Trzecia odsłona niezwykle oryginalnego horroru autorstwa Scotta Cawthona. Rozgrywka bazuje na podobnych zasadach, co wcześniejsze części cyklu i obsadza gracza w roli nocnego stróża, który musi przetrwać pięć nocy w tytułowej restauracji.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Five Nights at Freddy's 2
Five Nights at Freddy's 2

Przygodowe 10 listopada 2014

Druga odsłona cyklu horrorów autorstwa Scotta Cawthona. W czasie zabawy gracz ponownie wciela się w postać stróża nocnego i musi unikać śmierci z rąk wrogo nastawionych animatroników.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Five Nights at Freddy's
Five Nights at Freddy's

Przygodowe 8 sierpnia 2014

Oryginalna produkcja z gatunku horrorów, przygotowana przez niezależnego twórcę Scotta Cawthona. W czasie zabawy gracz musi unikać śmierci z rąk wrogo nastawionych animatroników.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP