Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator (PC)

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator PC

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator to zabawna produkcja, która umożliwia wcielenie się we właściciela pizzerii. Stworzona przez Scotta Cawthona gra jest spin-offem jego serii survival horrorów - Five Nights at Freddy’s i kryje w sobie pewną niespodziankę.

Zręcznościowe | survival horror | 2D | elementy strategiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator (PC)

producent: Scott Cawthon

wydawca: Scott Cawthon

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4grudnia2017

4grudnia2017

Steam

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator to zabawna produkcja, która umożliwia wcielenie się we właściciela pizzerii. Gra jest spin-offem… serii survival horrorów Five Nights at Freddy’s, a za jej stworzenie odpowiada nie kto inny, jak autor FnaF – Scott Cawthon.

Fabuła

W grze Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator na PC wcielamy się w rolę tytułowego Freddy’ego – właściciela niewielkiej pizzerii w bliżej nieokreślonym mieście. Przygotowujemy pizzę, karmimy gości, cieszymy się zyskami i planujemy przyszłość naszego lokalu. Nie wszystko jest jednak do końca takie, jakie się wydaje...

Mechanika

Nie dajcie się zwieść tytułowi. Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator nie jest do końca tym, na co wygląda. W pierwszych minutach zabawy rozgrywka nie ma wiele wspólnego z symulacją czy strategią i przypomina raczej prostą grę zręcznościową. Kontrolując swojego bohatera, przygotowujemy pizze i ciskamy nimi prosto w klientów, zyskując punkty za każde udane dostarczenie „posiłku”.

Po tym zabawnym wstępie odsłania się druga, właściwa warstwa Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator – właśnie wtedy okazuje się, że rzeczywiście mamy do czynienia z prostą, ale funkcjonalną grą strategiczną. Prowadząc swoją pizzerię, mamy możliwość m.in. kupowania nowych mebli, urządzania wnętrza, przyrządzania przepisów, a nawet podpisywania umów sponsorskich, które zapewnią nam nieco więcej gotówki.

To jednak nie wszystko. Nowa produkcja Scotta Cawthona ma i trzecie, dość zaskakujące dno. Nie da się zdradzić szczegółów na jego temat bez popsucia zabawy – ograniczymy się więc do stwierdzenia, że dotarcie do niego pozwoli Wam spojrzeć na ten tytuł z zupełnie innej perspektywy.

Kwestie techniczne

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator w wersji na PC charakteryzuje się niezwykle prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną. Najczęściej jest ona oparta o statyczne, albo też lekko animowane ilustracje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 60 ocen czytelników.

Gry podobne do Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

Wymagania wiekowe Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

12+