Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4XSXSwitch
Okładka Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator (PC)
OkładkaFreddy Fazbear's Pizzeria Simulator (PC)

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator to kolejna odsłona stworzonego przez Scotta Cawthona cyklu survival horrorów Five Nights at Freddy’s. Produkcja łączy w sobie mechaniki znane z poprzednich odsłon cyklu z elementami strategii ekonomicznej.

Zręcznościowe | survival horror | zagraj za darmo | horror | 2D | elementy strategiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator Premiera

4gru2017

PC

31paź2020

XONE Switch

10lis2020

XSX

31mar2021

PS4

producent: Scott Cawthon wydawca: Scott Cawthon

Gry podobne do Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

Five Nights at Freddy's

Game Dev Tycoon

Lone Survivor

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator to kolejna odsłona cyklu Five Nights at Freddy’s opracowanego przez Scotta Cawthona. Produkcja łączy w sobie elementy charakterystyczne dla survival horroru oraz strategii ekonomicznej.

Fabuła

Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator prezentuje nam kolejną odsłonę restauracji. Kilka lat po wydarzeniach z trzeciej części cyklu – Fazbear Entertainment Inc. postanawia skupić się na rozwoju franczyzowej sieci pizzerii i udostępniać swoje animatroniki mniejszym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się podpisać z nimi umowę.

Gracz wciela się w jednego z franczyzobiorców, który współpracuje z korporacją. Do jego zadań należy odpowiednie wyposażenie restauracji oraz dbanie o jej sprawne funkcjonowanie. Szybko jednak okazuje się, że nie wszystko jest takim, jak się wydaje, a protagonista bierze udział w przedsięwzięciu, którego celem jest uwolnienie dusz wszystkich ofiar, których historię można było poznać w poprzednich odsłonach cyklu.

Mechanika

Rozgrywka we Freddy Fazbear’s Pizzeria Simulator jest bardzo różnorodna i dzieli się na kilka pomniejszych segmentów. Pierwszym z nich jest zarządzanie restauracją, gdzie gracz ma do czynienia z mechanikami charakterystycznymi dla strategii ekonomicznej. Do jego zadań należy wówczas zakup nowych obiektów do lokalu oraz rozstawienie ich na sali. Każdy z zakupionych elementów definiowany jest przez szereg parametrów, które przekładają się na zadowolenie odwiedzających, zyski oraz bezpieczeństwo klientów. Jeśli zdarzy się jakiś wypadek, to pojawi się pozew, na który trzeba odpowiednio zareagować.

W katalogu obiektów dostępnych do kupienia nie zabrakło animatroników. Tytuł wprowadza pokaźną ilość nowych modeli robotów, wśród których znalazła się między innymi klasyczna czwórka – Freddy, Chica, Foxy, Bonnie – w wariacji Rockstar oraz piątka z serii tzw. „Mediocre Melodies” – Mr. Hippo, Happy Frog, Nedd Bear, Pigpatch i Orville Elephant.

Cześć zakupionych obiektów, które gracz stawia w restauracji skrywa w sobie minigierki, które skrywają w sobie fragmenty fabuły.

Druga cześć rozgrywki przypomina już klasyczne odsłony cyklu. Gracz musi wypełnić zadania związane z utrzymaniem restauracji. Wszystkie te czynności wykonuje z poziomu komputera. W tym czasie animatroniki chcą go wyeliminować. Chociaż tytuł wprowadza wiele nowych robotów, to tylko czwórka z nich – Scrap Baby, Molten Freddy, Scraptrap i Lefty – będzie atakować gracza. Zachowanie wszystkich antagonistów jest identyczne, a do ich odpędzenia należy zaświecić latarką w odpowiedni otwór wentylacyjny lub aktywować dźwięk w jednym z pomieszczeń. W tej odsłonie cyklu zabrakło kamer monitoringu, a zamiast nich pojawiły się czujniki ruchu.

Ostatnim segmentem rozgrywki jest tzw. salvage. Po zakończeniu nocy, należy skontrolować znalezionego animatronika. W tym celu puszczane są specjalne nagrania, które mają stymulować ich działanie. Zadaniem gracza jest zapisywanie ich reakcji oraz reagowanie, jeśli się poruszą.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 / AMD Athlon 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
XONE
XSX
Switch
PS4