Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria King's Quest - seria gier

King's Quest
King's Quest

Przygodowe 28 lipca 2015

Epizodyczna przygodówka point-and-click będąca dziewiątą pełnoprawną odsłoną kultowej serii King’s Quest, wydaną siedemnaście lat po premierze ostatniej części cyklu. Za powstanie gry odpowiada studio The Odd Gentleman (znane z The Adventures of P.B. Winterbottom), jednak pieczę nad całością sprawowali oryginalni twórcy marki z reaktywowanego po latach studia Sierra. Fabuła gry przedstawiona została w formie retrospekcji, a gracze wcielają się w sędziwego króla Grahama, który opowiada swojej wnuczce Gwendolynie fantastyczne przygody z czasów młodości, które doprowadziły go do objęcia tronu królestwa Daventry. Mimo trójwymiarowej oprawy wizualnej, mechanika rozgrywki nawiązuje do klasycznych odsłon serii, koncentrując się na eksploracji kolejnych lokacji, prowadzeniu dialogów z napotkanymi postaciami oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych. W grze pojawiają się także sekwencje platformowe, w których bohater musi przeskakiwać nad przepaściami i unikać rozmaitych pułapek.

PCPS4XONEX360PS3

King's Quest: The Silver Lining
King's Quest: The Silver Lining

Przygodowe 10 lipca 2010

The Silver Lining jest nieoficjalną dziewiątą częścią pamiętnej serii gier przygodowych pt. King’s Quest, zapoczątkowanej w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Niniejszy produkt został stworzony przez amatorską grupę projektantów i traktuje o perypetiach trzech osób (król Graham, księżniczka Rosella i książę Alexander) z rodziny, sprawującej władzę w Daventry.

PC

King's Quest: Quest for the Crown (2001)
King's Quest: Quest for the Crown (2001)

Przygodowe 7 sierpnia 2001

Remake klasycznej gry przygodowej autorstwa amatorskiej grupy AGDInteractive, w której podrasowano grafikę, muzykę i dodano kwestie mówione przez aktorów.

PC

King's Quest VIII: Mask Of Eternity
King's Quest VIII: Mask Of Eternity

Przygodowe 30 listopada 1998

Ósma i dotychczas ostatnia odsłona popularnej serii gier przygodowych King's Quest. Po raz pierwszy w historii zaaplikowano jej pełen trójwymiar, co nie spotkało się z przychylnością fanów.

PC

King's Quest VII: The Princeless Bride
King's Quest VII: The Princeless Bride

Przygodowe 9 sierpnia 1994

Siódma część znanej graczom z całego świata serii przygodówek King's Quest. Celem gracza jest odnalezienie zaginionej księżniczki Roselli, zanim zrobią to siły ciemności.

PC

King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow
King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow

Przygodowe 22 kwietnia 1992

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Jet to historia księcia Aleksandra, dręczonego wspomnieniami o pięknej księżniczce Cassimie, którą widział po raz ostatni wiele lat temu. Pewnego dnia magiczne lustro pokazuje mu wizję jego ukochanej żyjącej na odległych Zielonych Wyspach. Na bohater szybko wyrusza na wyprawę aby odnaleźć swoją ukochaną.

PC

King's Quest V: Absence Makes The Heart Go Yonder
King's Quest V: Absence Makes The Heart Go Yonder

Przygodowe 9 listopada 1990

Piąta gra z przygodowej serii firmowanej nazwiskiem Roberty Williams. Król Graham wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, by dowiedzieć się, kto stoi za zniknięciem jego zamku i porwaniem królewskiej rodziny.

PC

King's Quest IV: The Perils of Rosella
King's Quest IV: The Perils of Rosella

Przygodowe 30 stycznia 1988

Czwarta już część cyklu przygodówek King's Quest. Tym razem wcielamy się w postać księżniczki Roselli, córki króla Grahama i jego małżonki Valanice, poszukującej magicznego lekarstwa dla umierającego ojca.

PC

King's Quest III: To Heir Is Human
King's Quest III: To Heir Is Human

Przygodowe 2 grudnia 1986

Trzecia część legendarnej gry przygodowej o nazwie King's Quest, osadzonej w magicznym królestwie Daventry i okolicznych krainach.

PC

King's Quest II: Romancing The Throne
King's Quest II: Romancing The Throne

Przygodowe 3 listopada 1985

Kontynuacja znakomitej gry przygodowej King's Quest, która wytyczyła dalszy kierunek rozwoju przygodówek na komputery domowe. Wcielamy się w postać Grahama - króla Daventry. Pewnego dnia siedząc dostojnie na królewskim tronie, ujrzał w lustrze wizję pięknej księżniczki, uwięzionej w szklanej wieży. Gra opowiada historię jego wyprawy mającej na celu oswobodzenie dziewczyny.

PC

King's Quest: Quest for the Crown
King's Quest: Quest for the Crown

Przygodowe 23 kwietnia 1984

Pierwsza część legendarnej serii gier przygodowych, King's Quest. Wcielamy się w sir Grahama, który na prośbę starego króla Edwarda stara się odszukać trzy artefakty mające przynieść szczęście i potęgę królestwu Daventry.

PC

Adventure in Serenia
Adventure in Serenia

Przygodowe 31 grudnia 1982

Pecetowa wersja klasycznej gry przygodowej Wizard and the Princess, wydanej w 1980 roku na komputerach Apple II i uważanej za preludium do legendarnej serii King’s Quest. W grze wcielamy się w rolę wędrowca, który w zamian za połowę królestwa decyduje się uwolnić księżniczkę Serenii Priscillę z rąk złego czarnoksiężnika Harlina.

PC

Telltale's King's Quest
Telltale's King's Quest

Przygodowe prace wstrzymane

Stworzona przez studio Telltale Games seria gier epizodycznych stanowiąca wskrzeszenie legendarnego cyklu przygodówek. Jako przedstawiciel szlacheckiej rodziny wyruszamy na pełną niebezpieczeństw wyprawę, podczas której zwiedzimy wiele lokacji, poznamy masę ciekawych postaci i rozwiążemy mnóstwo pomysłowych zagadek.

PCX360PS3