Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Myst - seria gier

Riven
Riven

Przygodowe 2024

Kompleksowy remake kultowej przygodówki FPP typu point & click. Najważniejszą zmianą wprowadzoną w Riven jest w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna, a co za tym idzie – możliwość swobodnego poruszania się po lokacjach.

PC

Myst
Myst

Przygodowe 10 grudnia 2020

Remake gry przygodowej z 1993 roku, w której gracz trafia na piękną, okrytą tajemnicą wyspę. Myst to nowa odsłona oryginału, wzbogacona o ulepszoną oprawę wizualną, przygotowana również specjalnie na kontrolery Oculus Touch.

PCXSXXONEiOS

realMYST: Masterpiece Edition
realMYST: Masterpiece Edition

Przygodowe 5 lutego 2014

Przygotowana dla uczczenia 20. rocznicy wydania, w pełni zremasterowana wersja jednej z najważniejszych gier przygodowych wszech czasów. Autorzy bazowali na trójwymiarowej wersji realMYST z 2000 roku, wzbogacając ją o najnowsze efekty graficzne oraz całą gamę usprawnień i nowych możliwości.

PCSwitch

Myst Online: Uru Live
Myst Online: Uru Live

Przygodowe 15 lutego 2007

Myst Online: Uru Live to długo oczekiwana przez miłośników przygodówek, a w szczególności serii Myst, możliwość sieciowej eksploracji świata stworzonego pierwotnie przez firmę Cyan Worlds.

PC

Myst: Antologia
Myst: Antologia

Przygodowe 19 maja 2006

Myst: Antologia to pakiet trzech pierwszych części tej znakomitej, przygodowej serii gier, czyli: Myst: Masterpiece (ulepszona wersja cz. pierwszej cyklu), Riven: The Sequel to Myst oraz Myst III: Exile.

PC

Myst V: Koniec Wieków
Myst V: Koniec Wieków

Przygodowe 20 września 2005

Myst V: End of Ages jest kolejną odsłoną znakomitego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Twórcy niniejszej pozycji z Randem Millerem na czele przygotowali ją w taki sposób, aby była ona przystępna nie tylko dla zagorzałych entuzjastów serii.

PC

Myst IV: Objawienie
Myst IV: Objawienie

Przygodowe 28 września 2004

Czwarta odsłona niezwykle popularnej serii „Myst” (pierwszą część wydano na początku lat 90-tych). Mamy tu do czynienia z przygodówką rozgrywaną w statycznym otoczeniu. Czwarta część serii to swoisty powrót do korzeni (biorąc pod uwagę, to co zobaczyliśmy w Uru: Ages Beyond Myst), co oznacza, iż gracz porusza się po oddanych z fotorealistyczną dokładnością planszach, a wszystkie polecenia wydaje przy użyciu myszy.

PC

Uru: Kompletne Kroniki
Uru: Kompletne Kroniki

Przygodowe 21 kwietnia 2004

Specjalna wersja gry przygodowej Uru: Ages Beyond Myst, wzbogacona do dwa rozszerzenia - To D'Ni (które było dodatkiem darmowym udostępnionym jako plik do pobrania w Internecie) oraz Uru: The Path of the Shell (addon ukazał się w wersji pudełkowej, płatnej).

PC

Uru: Ages Beyond Myst
Uru: Ages Beyond Myst

Przygodowe 11 listopada 2003

Kolejna odsłona słynnej przygodowej serii gier Myst, reklamowa przez twórców, zespół Cyan Worlds pod przewodnictwem Randa Millera, jako najbardziej rozbudowana i najbardziej wciągająca odsłona cyklu Myst.

PC

Myst III: Exile
Myst III: Exile

Przygodowe 8 maja 2001

Myst III: Exile to trzecia część cieszącego się sporym uznaniem cyklu gier przygodowych, którego początki sięgają 1995 roku. Tym razem osią fabuły jest zemsta, jakiej Saavedro pragnie dokonać na Atrusie i jego synach. Gracz wciela się w rolę bezimiennego bohatera, który próbuje pokrzyżować plany złoczyńcy. Deweloperzy ze studia Presto zadbali o odpowiednio skomplikowane zagadki oraz zaimplementowali nowy silnik graficzny pozwalający na generowanie obrazu 3D.

PC

RealMYST
RealMYST

Przygodowe 17 listopada 2000

Trójwymiarowa wersja klasycznej gry przygodowej Myst, wzbogacona o kilka nowych zagadek do rozwikłania oraz zmienione w stosunku do pierwowzoru zakończenie.

PCANDiOS

Riven: The Sequel to Myst
Riven: The Sequel to Myst

Przygodowe 23 marca 1997

Riven: The Sequel to Myst to bezpośrednia kontynuacja znanej gry przygodowej. Atrus, centralna postać pierwszej odsłony programu, prosi gracza o odnalezienie jego żony Catheriny, która została uwięziona w obcym świecie, tytułowym Riven.

PCiOS

Myst (1995)
Myst (1995)

Przygodowe 15 lutego 1995

Jedna z najbardziej uznanych klasycznych gier przygodowych, w której przenosimy sie do surrealistycznego świata wysp Myst, rządzącego się oddmiennymi prawami, które musimy poznać aby rozwiązać jego tajemnice.

PCiOSPSPNDS3DS