Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS
SOMA
SOMA
SOMA Game Box

Najciekawsze materiały do: SOMA

SOMA - poradnik do gry
SOMA - poradnik do gry

poradnik do gry28 września 2015

Poradnik do gry SOMA to bogato ilustrowana, dokładna solucja, zawierająca liczne wskazówki dotyczące zagadek oraz podejmowanych wyborów. Co więcej - w opracowaniu przytoczono wszystkie lokalizacje znajdziek oraz osiągnięcia.

Recenzja gry SOMA - horror na dnie morza od twórców Amnesii
Recenzja gry SOMA - horror na dnie morza od twórców Amnesii

recenzja gry21 września 2015

Światowa premiera 22 września 2015. Frictional Games stanęło na wysokości zadania – SOMA to zdecydowanie największy, najstraszniejszy i najbardziej dopracowany projekt szwedzkiego studia, który jednak gubi się nieco w swoich fundamentalnych założeniach.

SOMA i Costume Quest od dziś za darmo w Epic Games Store
SOMA i Costume Quest od dziś za darmo w Epic Games Store

wiadomość31 października 2019

Dziś w ramach cotygodniowej promocji w Epic Games Store za darmo udostępnione zostaną gry SOMA oraz Costume Quest. Na dodanie obu tytułów do swojej biblioteki będziecie mieli czas do 7 listopada.

SOMA do zdobycia za darmo – survival horror od Frictional Games
SOMA do zdobycia za darmo – survival horror od Frictional Games

wiadomość28 grudnia 2018

Do grona gier udostępnionych za darmo w 2018 roku zdążyła jeszcze dołączyć SOMA, którą można otrzymać na platformie GOG.com. Mowa o survival horrorze opracowanym przez studio Frictional Games, mające w swoim portfolio takie tytuły jak Amnesia: Mroczny Obłęd czy seria Penumbra.

SOMA i OnRush w grudniowej ofercie PlayStation Plus
SOMA i OnRush w grudniowej ofercie PlayStation Plus

wiadomość28 listopada 2018

Sony przedstawiło listę gier, które w grudniu trafią do oferty PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PS4 otrzymają możliwość pobrania gier SOMA, OnRush oraz Iconoclasts. Na właścicieli PlayStation 3 oraz PS Vity czekają także Steins;Gate, Steredenn oraz Papers, Please.

SOMA - gameplay
SOMA - gameplay

film 1080prozmiar pliku: 724,4 MB

Długość filmu: 21 min. 4 sek.

Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie
Najlepsze horrory na PC – 16 strasznych gier, od których włos jeży się na głowie

artykuł4 września 2019

Aż strach się bać - wybraliśmy 16 strasznych gier, w jakie możecie zagrać na swoich blaszakach. Horrory bowiem na PC to jeden z ulubionych gatunków graczy, który z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów.

PC
PS4
XONE

Komentarze Czytelników (316)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.12.2016 21:02
👍
1
odpowiedz
1 odpowiedź
WerterPL
79
Pretorianin
9.0

SOMA była dla mnie czymś więcej niż kolejną genialną grą od Frictionali. Po Penumbrze, która mnie oczarowała i przeraziła (poza Requiem) i po Amnesia: Mroczny Obłęd, które sprawiło, że kilkanaście razy bałem się ruszyć z miejsca przez kilka dni nadszedł czas na zmierzenie się z moim osobistym strachem. Dokonałem tego...Dokonałem....

Wielu mówi, że SOMA straszy mniej niż Amnesia. Prawda. Ale jednak w moim przypadku nie było to takie proste. Prywatnie cierpię na dość poważny lęk przed mrocznymi głębinami. Jak widzę czarną otchłań oceanu nawet w grach czy filmach, to doznaję paraliżu z przerażenia. Zawsze wtedy wyobrażam sobie, że z tego mroku zaraz wynurzy się jakaś ogromna bestia. I właśnie tym była moja przygoda z SOMĄ. Gra która jest horrorem dziejącym się w oceanicznych głębinach. I pomimo swojego lęku przetrwałem, chociaż nie było łatwo. Gdybym miał przedstawić swoją fobię na obrazku, to wyglądałoby to chyba mniej więcej tak: https://i.imgur.com/7J5fEeM.jpg
Wymienię plusy i minusy a na koniec podzielę się moimi przeżyciami z najstraszniejszego etapu gry:

PLUSY

Wygląd lokacji - Horror to nie tylko potwory i odgłosy. W grze wrażenie robią też lokacje. Wszystko jest porozbijane, zdemolowane, zabrudzone i pokryte dziwnymi naroślami, które nie zachęcają aby się do nich zbliżać. Czujemy się ciągle niepewnie i to właśnie mocna strona SOMY. Ociekające czarnym żelem bazy podwodnej stacji dają nam nieustanne poczucie zaszczucia. Czujemy, że to miejsce jest nam bardzo wrogie. Dodatkowo często trafiamy na otwarte wody oceanu atlantyckiego gdzie chodzimy po dnie. Podziwiamy florę i faunę, ale jednocześnie ciągle czujemy wielką niepewność bycia na otwartej przestrzeni. Dla mnie z moją bathofobią był to istny koszmar, ale przecież o to chodzi w horrorze.

Potwory - Pod kątem fabuły i historii w grze potwory robią naprawdę ciekawe wrażenie. Nie jest ich zbyt wiele, ale każdy z nich zostaje w pamięci na długo. Dodatkowo każdy z nich inaczej się zachowuje i stanowi inne wyzwanie. Niektóre nawet mogą być ślepe, ale mają tak czuły słuch, że usłyszą nawet kliknięcie włączanej przez nas latarki. Trzeba się mieć ciągle na baczności gdy jesteśmy świadomi obecności potwora na lokacji. Na szczęście większość z nich da się ominąć bez alarmowania, ale często jest to trudne, zwłaszcza w kwestii zmutowanej fauny spotykanej na etapach wodnych.

Zarys fabularny - Sama fabuła SOMY nie jest jakaś rewelacyjna, jednak bardzo podobał mi się sam zarys realiów w grze. No bo zasadnicze pytanie - Skoro bohater może pływać, to dlaczego nie wypłynie na powierzchnię? Otóż nie, bo

spoiler start

gra dzieje się w 2115 roku a około roku 2103 w Ziemię uderzyła ogromna kometa, która puściła w atmosferę toksyczny pył, przez co nasza planeta to mroczny, zapylony i płonący koszmar, gdzie wyginęło życie. Ocalali na pokładzie Pathos-II to jedyni przedstawiciele ludzkiego gatunku.

spoiler stop

MINUSY

Wybory moralne i bohater - Chwaliłem fabułę, ale ma też swoje minusy. Mnóstwo jest rzeczy nielogicznych i bezsensownych. Jednym z tych jest w tej grze trafianie na wybory moralne, które dostajemy w grze. Często wymagają one podjęcia bardzo drastycznych i niemoralnych działań, ale co z tego, skoro te wybory absolutnie nic nie dają i nie zmieniają w grze. Jedyne co robią, to wpływają na nasze osobiste sumienie i nic poza tym.

spoiler start

Najgorsze to chyba wybór ze zniszczeniem serca WAU. Możemy albo je zniszczyć albo nie, a jaka to różnica? Taka, że bohater skończy z jedną ręką albo z dwiema i nic poza tym

spoiler stop

.
Dodatkowo bohater. Ciekawie zrobili jak trafia ze swojego mieszkania do zrujnowanej Pathos-II sto lat później, ale beznadziejne jest moim zdaniem to, że

spoiler start

już nie jest człowiekiem tylko robotem z uczuciami

spoiler stop

. Naprawdę można to było jakoś ciekawiej rozwiązać.

Brak możliwości patrzenia na wrogów - Dobra, takie coś było już w Penumbrze i Amnesii, ale tam było to o wiele lepiej rozwiązane. Tutaj jest czasami nie do zniesienia. Jak się chowam przed potworem, to mimo wszystko chciałbym na chwilę na niego spojrzeć, żeby dowiedzieć się, gdzie aktualnie zmierza. Ale to niemożliwe, bo ekran w tym momencie robi się tak pocięty, poszatkowany, trzęsący i zaszumiony, że po prostu NIC nie widać. Dodatkowo jeszcze minusem dla mnie jest to, że jak wejdziemy do ciemnego miejsca bez latarki, to ekran automatycznie robi się 100% czarny i można totalnie zgubić orientację.

Ogółem moim zdaniem kolejny genialny horror od Frictional. Uderzył prosto w moją największą fobię i jestem z siebie niesłychanie dumny, że mimo to udało mi się go ukończyć. Zakończenie też nawet pozytywnie mnie zaskoczyło, bo w pierwszej chwili chciałem już nabluzgać, że znowu gra kończy się

spoiler start

źle dla bohatera pomimo całego wysiłku

spoiler stop

. Moja ocena mocne 9/10. Czekam na kolejne horrory.

Moje osobiste przeżycia w mrokach atlantyku
Baza bazą ale w dość późnym etapie gry nasz bohater trafia do

spoiler start

Otchłani (Abyss), która znajduje się 4000 metrów pod poziomem morza.

spoiler stop

Ten etap był dla mnie prawdziwym piekłem.

spoiler start

Gdzie się nie szło, to dookoła przerażająca czarna próżnia z której słychać niepokojące odgłosy i ruchy. Natychmiast zacząłem błagać - "Proszę, żeby tylko nie było etapu, że z tej otchłani wynurzy się coś ogromnego, co będzie na mnie polować. Błagam!" I w tym właśnie momencie do akcji wkroczył Leviatan - zmutowana przez WAU kałamarnica olbrzymia. Byłem tak sparaliżowany strachem, że przez 2 dni nie śmiałem się wynurzyć spod bezpiecznej skały. Jednocześnie ciągle słyszałem piski i skrzeki Leviathana z przerażającej ciemności, która chciała mnie pochłonąć. Gdy tylko się pojawiał ja od razu pauzowałem grę. A jak raz udało mu się mnie schwytać, to z przerażenia wyłączyłem grę i musiałem dojść do siebie.

spoiler stop

Twórcy trafili w moją fobię po prostu mocniej niż w dziesiątkę. Jeszcze nigdy nie odczuwałem aż takiego lęku i bezradności. Mimo wszystko nie wiem jak, ale udało mi się ten koszmar pokonać. Pokonałem swój lęk i przeżyłem. Jednak minie jeszcze dużo czasu, zanim odważę się przejść ten etap ponownie ;p

22.05.2017 01:48
👍
1
odpowiedz
zanonimizowany1167700
27
Pretorianin
Image
9.5

polecam.

16.07.2017 12:42
Artek3333
odpowiedz
Artek3333
27
Centurion
8.5

Gra świetna, choć lubuje się tylko w strzelankach, a w tej grze trzeba się chować i uciekać. Jednak klimat jest świetny i gra potrafiła mnie wyciągnąć.

12.12.2017 22:46
drenz
👍
odpowiedz
drenz
66
Le réveil du lion
8.5

Świetna produkcja. Sztuczna inteligencja, roboty, ludzka świadomość, moralność, zabawa w Boga(?) a przetrwanie itp - można na ten temat dużo rozmyślać, dyskutować, sięgać po więcej wiedzy... Gra zostaje w głowie po ukończeniu i wręcz zachęca do zastanowienia się nad pewnymi sprawami poruszanymi w grze. Tak potrafi niewiele produkcji. A zalet SOMA ma więcej.

W survival horrorach bardzo często jest tak, że początkowy strach, niepokój, zaszczucie bardzo szybko traci na sile i z czasem już nic w tego typu produkcjach nie zaskakuje. W grze SOMA z kolei niepokój odczuwałem przez znaczną większość rozgrywki. Przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia odczuwałem strach przed tym nieznanym, które czai się gdzieś tam na mojego bohatera. A strach uzupełnia poczucie osamotnienia, niezmierzonej pustki, a po końcowych etapach rozgrywki wręcz bezkresnej otchłani. Pikawa co prawda nie podskakiwała mi do gardła jak w przypadku ucieczki z hotelu w Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata, ale w moim przypadku ciągle był obecny autentyczny niepokój.

Częścią składową tego klimatu jest oprawa audiowizualna. Tekstury z bliska są co prawda słabe i ciemność maskuje te niedoróbki (najbrzydsze są i tak w scenie po napisach), ale zaprojektowane miejsca zostały opracowane z pieczołowitością. Po prostu widać, że przez stacje przeszedł kataklizm i coś więcej... Dużo daje też gra świateł a jeszcze więcej rewelacyjny dźwięk.

Dubbing jest dobry, ale nie rzuca na kolana. Z początku bohater mnie nawet irytował, ale ową pałeczkę przejęła Catherine, która zagrana została nieco bezpłciowo. Być może taka miała być. Bohater z czasem zaczyna pokazywać emocje i "czuć" je już w mówionych kwestiach.

W przeciwieństwie do niektórych opinii nie błąkałem się bez celu. Wystarczyło dobrze obserwować otoczenie, pamiętać mapy lub drogę, którą się przeszło z jednego miejsca do drugiego. Jedyny zarzut jaki mam do SOMy to owe stworki, które spotykamy na swojej drodze. Bardzo często było tak, że zatrzymywały się na mojej drodze, gdzie nie było możliwości ich ominięcia a rzucony przedmiot na niewiele się zdawał. Również przez przenikanie tekstur zaciąłem się w dwóch miejscach, choć to akurat było moje wścibstwo i próba spróbowania przejścia inaczej :) Nie kupowałem też do końca tego WAU i związanej z nim/nią zjawą (ale cała reszta świetna).

Ogólnie - kto nie zagrał - polecam. Dostanie co najmniej przyzwoitą produkcję.

27.12.2017 18:25
MrocznyWędrowiec
👍
odpowiedz
MrocznyWędrowiec
66
aka Hegenox

80% tej gry jest średnia, ale ostatnia godzina genialna ;)

06.01.2018 20:58
Dyziak
👍
odpowiedz
Dyziak
3
Legionista

Super produkcja 12 godzin grania i nie żałuję ani minuty spędzonej w tych klimatach.Nie wiem dlaczego jest w gatunku survival horrorów jeśli nie można zginąć chyba że można ale nie wiem jak.A horror kończy się jak tylko spojrzymy w lustro, od tego momentu czego się tu bać. hehe.Nie rozumiem też jak można było się zgubić wszędzie wystarczyło chodzić trasą wyznaczoną przez zapalone lampki.Gra godna uwagi i warta zapamiętania na pewno kiedyś zagram jeszcze raz co się rzadko zdarza.

07.01.2018 03:00
Damix199
😱
odpowiedz
Damix199
83
Pretorianin
8.5

Podwodna utopia…

Po raz kolejny studio odpowiedzialne za takie tytuły jak „Amnesia” czy „Penumbra” wprowadza nas do świata horroru, ale czy to aby na pewno horror? Bardziej thriller z wręcz klaustrofobicznym klimatem mimo iż jesteśmy na dnie oceanu…

Mało tutaj elementów znanych nam z poprzednich odsłon, sporadycznie tylko uciekamy przed tworami chorej ludzkiej wyobraźni. Wydaje mi się że twórcy chcieli dostać Oscara za scenariusz i moim zdaniem udało im się to niesamowicie, historia wiedzie prym w całej grze, oczywiście dźwięk tylko udoskonala i przyprawia ta fabułę wybornie, wielokrotnie miałem ciary na plecach słysząc jakiś soczysty bas w trakcie przeglądania jednego z wielu komputerów w poszczególnych stacjach i szczerze bałem się odwrócić i spojrzeć czy coś za mną nie stoi.

Podsumowując, ta gra to taki dłuższy film, ale warty zobaczenia, polecam.

OCENA:

GRAFIKA: 7
DŹWIĘK: 10
GRYWALNOŚĆ: 9

09.01.2018 10:27
Barklo
1
odpowiedz
Barklo
64
Pretorianin
Wideo
8.0

Wyśmienity tytuł przede wszystkim pod względem klimatu i dźwięku . Miejscami poziom zagadek był naprawdę wysoki i trzeba było szukać pomocy . Fajnie opowiedziana fabuła . Brakowało mi w niej możliwości zbierania znajdziek ( nie samo oglądnie ) Ogólnie tytuł wart polecenia . Ocena 8/10 . Zapraszam na materiał dla niezdecydowanych https://www.youtube.com/watch?v=JHGdUXr8_cM&t=25s

19.01.2018 12:37
👍
odpowiedz
zanonimizowany1246166
3
Legionista
9.0

Wczoraj skończyłem grę po raz drugi i w końcu zrozumiałem o co w niej chodzi. Moim zdaniem to najlepsza gra od Frictional Games, a przeszedłem je wszystkie. Smutne zakończeni... i ta muzyka przy napisach końcowych... Historia naprawdę dająca do myślenia: kim jesteśmy? Gra nie straszy jumpscreen'ami jak np. Outlast, tylko klimatem, dźwiękiem i muzyką. Te"stwory" są naprawdę straszne(zwłaszcza proxy) i jest ich całkiem sporo. Czekam na kolejną grę od tego studia, a twórcy pracują nad dwiema produkcjami.

19.01.2018 14:49
odpowiedz
zanonimizowany1101535
23
Generał

Moim zdaniem zakonczenie troche skopane. Znaczy albo wywalibym ten filmik po napisach, albo zamienilbym kolejnosc i puscil go przed napisami. Wtedy bylby bardziej pesymistyczny/horrorowy wydzwiek.
A sam gameplay tez nie powalal, lazisz w ciemnosciach, nie wiesz gdzie isc i jeszcze te durne stworki, bardziej irytujace ze bedzie trzeba powtarzac etap, niz straszne. Ale klimat gra ma pierwszorzedny.

20.03.2018 00:08
SYLWASGAMES
odpowiedz
SYLWASGAMES
2
Junior

Najlepszy horror w jaki grałem. Przeszedłem ją trzy razy z rzędu. 9/10

29.04.2018 23:00
Brexxxer94
👍
odpowiedz
Brexxxer94
20
Pretorianin

Obok Amnezji najstraszniejsza gra, w jaką grałem. Przy Proxym wymiękłem i włączyłem moda dla ciot :), bo tak cholernie się bałem, a chciałem poznać fabułę. Świetną, notabene.

09.06.2018 11:48
May_3
odpowiedz
May_3
22
Chorąży
10

Super klimat, świetna fabuła.

06.08.2018 14:05
Kaczmarek35
odpowiedz
1 odpowiedź
Kaczmarek35
11
Senator

Jedna z lepszych gier tego typu. Twórców od Penumbra- Czarna plaga 2008 oraz Amnesia- Mroczny obłęd 2010.

Moim zdaniem najlepsze horrorki to te poniżej.
TPP:
Resident evil 1 1996, Resident evil 2 1998, Resident evil 3 1999, Resident evil CV 2000,
Resident evil remake 1 2002 (2015 HD), Resident evil 0 2002 (2016 HD),
Resident evil Revelations 2012, Resident evil Revelations 2 2015
Silent Hill 1 1999, Silent Hill 2 2001, Silent Hill 3 2003, Blair witch Rustin Parr 2000,
Alone in the dark 4 2001, Dead Space 2008, Alan wake 2010, Evil within 2014, Evil within 2 2017

FPP:
Blood 1997, Half Life 1998 aka Black Mesa 2012, System Shock 2 1999,
Alien vs Predator 1999, Clive Barker's Undying 2001, Doom 3 2004, F.E.A.R 2005,
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata 2005, Penumbra Czarna plaga 2008, Amnesia 2010,
Metro 2033 2010. Metro:Last Light 2013, Outlast 2013, Outlast 2 2017,
Obcy izolacja 2014, SOMA 2015, Resident evil 7 2017

post wyedytowany przez Kaczmarek35 2018-08-06 14:07:58
30.12.2018 19:29
odpowiedz
pawelo73
4
Junior
8.5

Ciekawa gra stawiająca ważne i trudne pytania, jednak pozostawiająca duży niedosyt fabularny, jak i gameplay-owy. Pacyfistyczna wersja System Shocka 2 z elementami Bio Shocka. Uwaga możliwe spoilery -
Ogólnie całość wygląda jakby była zrobiona w 70%. Brak fabularnego suspensu i alternatywnych zakończeń (w takiej produkcji to jednak w chwili obecnej wada, to które było mi się nie podobało), dosłowność charakterów (do samego końca liczyłem że Catherine mataczyła), w grze można "ocalić" dwójkę ludzi ale nie ma to wpływu na fabułę.
Brak możliwości rozwoju postaci, co zapewne wiązało się z pozbawieniem gry trybu walki jako takiego. Jako fanowi FPSów doskwierał mi brak chociażby jednej czy dwóch giwer (nie musiało to być zaraz działo plasmowo-elektronowe, wystarczyłby pistolet). Dodanie gadżetów, broni i przeciwników na pewno uatrakcyjniłoby tę nerwowo-pacyfistyczną rozgrywkę.
Z drugiej strony autorzy nie postarali się o alternatywne sposoby powstrzymania potworków (skoro przyjęli określoną konwencję) np. na Thecie zwabienie do pomieszczenia i zablokowanie drzwi (choć sama możliwość blokady drzwi była, po co?), brak możliwości rzucania przedmiotami w celu odwrócenia ich uwagi (za to duży minus). Niestety potworki były jak upierdliwe końskie muchy, jak raz się przyczepiły to krążyły wokół bohatera i nie było sposobu na ich pozbycie się poza szybką ucieczką do kolejnego etapu, chowanie się było skuteczne tylko jeśli były daleko. Ktoś już gdzieś napisał, że skutecznie zniechęcało to do głębszej eksploracji. Brak szybkiego zapisu irytował. Grafika spoko (wiadomo nie jest najważniejsza), również irytujące było dodatkowe ładowanie tekstur już po wczytaniu gry. Mimo wszystko i tak naprawdę warto zagrać, choć fani strzelanek będą cierpieć ;), klimatem bije na głowę tego nieszczęsnego Preya.

02.01.2019 13:57
webdev0
😍
3
odpowiedz
webdev0
1
Junior

Znakomita i ambitna.

19.01.2019 15:09
May_3
😍
odpowiedz
May_3
22
Chorąży

Wyczesana w kosmos. Serio. Jedna z najlepszych gier ever.

06.04.2019 13:54
😊
2
odpowiedz
Xenonus
11
Chorąży
9.0

Klimat, klimat, klimat i świetna muzyka. Fabuła to majstersztyk. Pięknie dziękuję i poproszę o więcej Frictional games.

06.05.2019 20:46
👎
odpowiedz
ErzaScarlet
29
Centurion

Przez godzinę czasu łaziłem i plątałem się pod woda aż powiedziałem dość i grę usunąłem ja pier dol.. max 6/10

14.05.2019 21:33
odpowiedz
1 odpowiedź
BongMan
13
Chorąży
8.0

Jestem sceptycznie nastawiony do gier, gdzie bohater jest bezbronny i trzeba łazić w kółko na zasadzie idź, znajdź, przynieś, ale postanowiłem dać tej grze szansę.

Nie żałuję.

Po pierwsze, nie ma najgorszej rzeczy w tego typu grach, czyli screamerów. Są potwory, ale nie wyskakują znienacka i nie drą ryja co 5 minut. Duży plus.

Po drugie, gra jest zrobiona tak, że pomimo braku mapy zawsze się rozkmini gdzie iść.

No i fabuła bardzo dobra, skłaniająca do przemyśleń.

Z minusów to w sumie do jednego się przyczepię:

spoiler start

Skoro bohater nie jest człowiekiem, to dlaczego podczas biegania słychać oddech, sapanie i bicie serca, a jak się budzi po utracie przytomności to widać jak otwiera oczy (unoszą się powieki) choć nie ma oczu, tylko dwie lampeczki?

spoiler stop

Polecam, naprawdę dobra gra.

13.06.2019 21:50
odpowiedz
sinex5
3
Junior

Świetne... Godny następca Bioshock-a ;]

02.07.2019 21:59
😒
1
odpowiedz
Xenonus
11
Chorąży

No niech w końcu wypuszczą jakiś trailer czegoś nowego, jakąś zapowiedź... Ile można czekać ?! Szczególnie że ich gry są tak dobre.

31.07.2019 15:11
odpowiedz
adriano1984
7
Legionista

Nie rozumiem ,czy każdy zawsze musi komentować spojlerując w ile ukończył grę?
Oczekujecie medalu czy co? Nie kumam gra na 9.

17.08.2019 09:58
odpowiedz
1 odpowiedź
AntyGimb
49
Senator

Wczoraj zacząłem grać. Słuchawki, noc i po godzinie skończyłem. Co noc będę grał po godzinie bo dłuższe granie grozi zawałem. Na razie nawet jeden potwór nie wyskoczył. Oprawa AUDIO genialna.

22.08.2019 11:55
odpowiedz
AntyGimb
49
Senator

Jak dla mnie Amnesia była mało straszna i łatwa. Ta gra jest trudniejsza i straszniejsza.

15.09.2019 17:27
Ahtek84
odpowiedz
Ahtek84
24
Pretorianin
7.0

Ciężki tytuł jak bardziej Gameplay bym porównał do Obcy izolacja,tyle że tu nie ginież, tylko da się uciec i poprzez wyjście z zapisem save tam gdzie stałeś:
gierka z początku mega zapowiada się na wybitny tytuł ,przez pierwsze 2 godziny wlepiony jak glonojad do szyby ,później coraz to słabiej ,fabuła kusi bo cały czas nie wiesz o co do końca chodzi ,czyli scenariusz mega trzyma w napięciu,klimat grafa też ,ale później nuda i powtarzalność te same pomieszczenia tylko wyłączyli światło ,biegasz gubisz się jak wariat z wpół działającą latareczką ,tylko po to żeby wydłużyć ciut ,pyci kłak gre. Ogółem :
Genialny początek,później ciót słabiej Środek średni ,po środku słabo ,końcówka wmiare.Oceny:

Scenariusz/Fabuła: 9/10
Muzyka 9/10
Grywalność 9/10
Grafika 8/10

Razem 8.75 ! Ale tyle niedam za powtarzalność i dokładanie niepotrzebnych lokacjii ,bo to nie giana sisters czy mario że co plansza to trudniej ,było pozostać nie zaciemniając całej gry dlatego DAJE !!! 7 !!!

post wyedytowany przez Ahtek84 2019-09-15 17:32:55
29.10.2019 00:10
odpowiedz
MeHwAr
2
Junior
Wideo

Gra jest świetna, żałuję że tak późno się za nią zabrałem ;)
[link]

04.11.2019 19:44
odpowiedz
Szary-Wilku
20
Konsul
9.0

Bierzcie z Epica za darmo, bo gra świetna.
Podchodziłem do niej już kilka razy w przeszłości, ale nie mogłem przejść dalej niż pierwsze kilkadziesiąt minut.
Tym razem przeszedłem grę za jednym podejściem.
Historia, to 10/10
Opowieść świetnie przedstawiona, dojrzała i zaskakująca (chociaż już w połowie wiemy co jest grane).
Świetna gra :)

09.11.2019 00:32
odpowiedz
1 odpowiedź
andrevno1
18
Legionista

I doopa. Gra pobrana z Epic games nie działa. Mam błąd " nie można kontynuować wykonania kodu ponieważ nie znaleziono obiektu VCOMP100DLL. Pomocy !!! Ratunku !!!

30.11.2019 21:01
zvbee
odpowiedz
zvbee
4
Junior
9.0

PIKA PIKA 9/10

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze