Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2020, 17:45

autor: qjin

Zbliża się zapowiedź kolejnej gry twórców SOMA. Zobacz nowy teaser

Studio Frictional Games przygotowuje się do zapowiedzi nowego projektu. Twórcy takich gier jak SOMA i Amnesia: Mroczny Obłęd udostępnili dość tajemniczy teaser swojej kolejnej produkcji.

Pierwszy screen z nowego projektu, nad którym pracują twórcy gry SOMA. - Zbliża się zapowiedź kolejnej gry twórców SOMA. Zobacz nowy teaser - wiadomość - 2020-02-28
Pierwszy screen z nowego projektu, nad którym pracują twórcy gry SOMA.

O tym, że szwedzkie studio Frictional Games pracuje nad czymś nowym, wiadomo od kilku lat. Jedna z planowanych gier znajduje się w fazie produkcyjnej od 2017 roku i ma być „przerażająca w swojej naturze”. Nie jest jasne, czy opublikowany materiał wideo pochodzi ze wspomnianego tytułu, ale sugeruje, że nie zabraknie w nim tajemniczej, niepokojącej atmosfery. W filmiku widzimy fragment, w którym bohaterka znajduje się na pustynnym, obcym terenie podczas burzy piaskowej i wypowiada słowa „Jestem Tasi. Jestem ciągle Tasi”. Nie wiadomo nawet, czy jest to rzeczywistość, czy koszmar, ponieważ po twórcach gry SOMA można spodziewać się wszystkiego.

Nie wiemy też, czy wrzucony do sieci materiał wideo wiąże się w jakimś stopniu z przeciekami z początku 2020 roku, czy jest to zupełnie inny projekt. W końcu studio Frictional Games pracuje nad jeszcze jedną produkcją. Może nie być ona łączona z gatunkiem horroru, w jakim autorzy się specjalizują, ponieważ sugerowali, że chcieliby postawić na większe zróżnicowanie w tworzonych przez siebie tytułach.

Mimo że studio Frictional Games było początkowo niezadowolone z wyników sprzedaży SOM-y, to ostatecznie koszty produkcji zwróciły się z nawiązką, umożliwiając twórcom zajęcie się kolejnymi projektami. Od premiery ich ostatniej gry minęło już prawie pięć lat, więc wkrótce może nastąpić oficjalna zapowiedź nowej produkcji.