Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 28 grudnia 2018, 14:49

autor: Vergil

SOMA do zdobycia za darmo – survival horror od Frictional Games

Do grona gier udostępnionych za darmo w 2018 roku zdążyła jeszcze dołączyć SOMA, którą można otrzymać na platformie GOG.com. Mowa o survival horrorze opracowanym przez studio Frictional Games, mające w swoim portfolio takie tytuły jak Amnesia: Mroczny Obłęd czy seria Penumbra.

Na platformie GOG.com udostępniono za darmo kolejną produkcję. Tym razem padło na grę SOMA, czyli survival horror od ekipy Frictional Games. By dodać ją do swojej kolekcji, wystarczy przejść pod ten adres, zalogować się na swoje konto i kliknąć w przycisk „Odbierz grę”. Niedługo później tytuł powinien pojawić się w Waszej bibliotece. Jak to zwykle bywa, warto się pospieszyć, gdyż do zakończenia promocji pozostało nieco ponad 45 godzin (w momencie pisania tej wiadomości).

SOMA nie bez powodu jest określana mianem najlepszego survival horroru od ekipy Frictional Games. - SOMA do zdobycia za darmo – survival horror od Frictional Games - wiadomość - 2018-12-28
SOMA nie bez powodu jest określana mianem najlepszego survival horroru od ekipy Frictional Games.

Frictional Games ma w swoim dorobku takie produkcje, jak Amnesia: Mroczny Obłęd czy cykl Penumbra. Tym razem autorzy oddali nam do dyspozycji survival horror, którego akcja toczy się w ulokowanym na dnie Oceanu Atlantyckiego ośrodku badawczym PATHOS-II. Akcję ukazano tu z perspektywy pierwszej osoby, a rozgrywka polega na przemierzaniu poszczególnych sektorów placówki, rozwiązywaniu zagadek oraz na unikaniu bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikami. Ważną rolę odgrywa tu również warstwa fabularna, którą pogłębiają liczne wątki filozoficzno-religijne.

SOMA zadebiutowała na komputerach osobistych i PlayStation 4 we wrześniu 2015 roku, z kolei w grudniu 2017 roku pojawiła się na Xboksie One (tylko pecetowi gracze mogą sprawdzić jej fanowskie spolszczenie). Pomimo wysokich ocen produkcja początkowo nie sprzedawała się szczególnie dobrze, jednak z czasem sytuacja uległa zmianie. Podczas gdy w marcu 2016 roku niezadowoleni deweloperzy informowali o dwustu pięćdziesięciu tysiącach sprzedanych egzemplarzy, we wrześniu podali do wiadomości, że ich dzieło znalazło już blisko pół miliona nabywców; dzięki temu projekt ostatecznie zdołał na siebie zarobić. Warto odnotować, że w grudniu 2018 roku omawiany tytuł mogli sprawdzić posiadacze PlayStation 4 i abonamentu PlayStation Plus.

  1. Oficjalna strona internetowa gry SOMA
  2. Recenzja gry SOMA - horror na dnie morza od twórców Amnesii
  3. Poradnik do gry SOMA