Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Bulkhead Interactive

Firma producent

Brytyjsko-niemieckie studio deweloperskie, posiadające oddziały w Derby (Bulkhead Phoenix) oraz Monachium (Bulkhead Darkhorse). Gry tworzone przez Bulkhead Interactive można znaleźć na komputerach osobistych i konsolach.

Historia

Studio Bulkhead Interactive rozpoczęło działalność w 2015 roku. Zespół, na którego czele stanął Joe Brammer, składał się przede wszystkim z byłych pracowników firmy Bevel Studios, mających w swoim portfolio grę Pneuma: Breath of Life. Ekipa nie kazała długo czekać na swój debiutancki projekt, bowiem we wrześniu 2016 roku do sprzedaży trafił The Turing Test – pierwszoosobowa gra logiczna, która najpierw pojawiła się na komputerach osobistych oraz Xboksie One, a po kilku miesiącach (w styczniu 2017 roku) również na PlayStation 4. Produkcja spotkała się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów, jednak sprzedała się na tyle dobrze, że jej autorzy mogli rozpocząć prace nad swoim kolejnym dziełem.

Drugim tytułem w dorobku Bulkhead Interactive był Battalion 1944 – FPS nastawiony na multiplayerową zabawę. Gra zadebiutowała w steamowym Wczesnym dostępie w lutym 2018 roku, a jej premiera (nie tylko na komputerach osobistych, lecz także na konsolach Sony i Microsoftu) miała się odbyć w roku 2019.

Na początku listopada firma Square Enix obwieściła, że zacieśnia współpracę z Bulkhead Interactive. Japoński wydawca kupił dwadzieścia procent udziałów w firmie, a Phil Elliot, który zajmował się w Square Enix kwestiami związanymi z wydawaniem gier niezależnych, zasiadł w zarządzie studia. Pozwoliło to omawianym deweloperom nabrać wiatru w żagle – studio ogłosiło, że szuka nowych pracowników i zamierza doprowadzić do końca projekt Battalion 1944. Poza tym pod skrzydłami branżowego giganta ekipa rozpoczęła pracę nad zupełnie nową grą.


Gry w produkcji i planach

Battalion 1944 PS4, XONE2022

Wydawcy gier Bulkhead Interactive

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Bulkhead Interactive:


Square-Enix / Eidos