Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2017, 09:35

autor: Adrian Werner

Battalion 1944 na pierwszym zapisie rozgrywki

Zespół Bulkhead Interactive opublikował pierwszy zapis rozgrywki z multiplayerowego FPS-a Battalion 1944. Materiał pokazuje kilkanaście minut potyczek w trybie Team Deathmatch. Ponadto niedawno potwierdzono wersje konsolowe gry i ujawniono firmę Square Enix jako wydawcę.

Studio Bulkhead Interactive wypuściło pierwszy zapis rozgrywki z projektu Battalion 1944, czyli sieciowego FPS-a osadzonego w realiach II wojny światowej. Filmik pokazuje, jak w akcji prezentuje się tryb drużynowego deathmatchu.

Przypomnijmy, że gra powstaje m.in. dzięki hojności fanów, którzy w zeszłym roku podczas zbiórki na Kickstarterze wsparli autorów kwotą 317 tysięcy funtów. Oczywiście ta suma, choć imponująca, nie wystarczyłaby do opracowania projektu o tak dużej skali. Umożliwiła jednak twórcom doprowadzenie produkcji do poziomu, który wzbudził zainteresowanie inwestorów. W rezultacie kilka tygodni temu studio Bulkhead Interactive ogłosiło, że wydawcą Battalion 1944 będzie firma Square Enix, która pomoże w sfinansowaniu i promocji gry.

Battalion 1944 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w tym roku, a w maju wczesna wersja trafi do sprzedaży w Steam Early Access.

Battalion 1944 na pierwszym zapisie rozgrywki - ilustracja #1
BATTALION 1944 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bulkhead Interactive
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: FPS
  4. Platforma: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2017 r.

Battalion 1944 wzbudza duże zainteresowanie. Autorzy nie ukrywają, że chcą odtworzyć specyficzny styl rozgrywki z sieciowych potyczek w takich tytułach jak Call of Duty 2 czy Medal of Honor: Allied Assault. Jeszcze dekadę temu gracze byli zmęczeni drugowojennymi strzelankami, ale od tego czasu zdążyli się za nimi stęsknić. Paradoksalnie, po powodzi gier osadzonych w realiach współczesnych konfliktów zbrojnych i futurystycznych wojen, powrót na fronty II wojny światowej wydaje się dzisiaj świeżą propozycją.

Takie zapotrzebowanie dostrzegli deweloperzy. Na rynek trafiło już ciepło przyjęte Day of Infamy, a w kolejce, poza Battalion 1944 czekają także Days of War oraz Enlisted. Ponadto według ostatnich plotek do II wojny światowej powróci tegoroczna odsłona cyklu Call of Duty i wiele wskazuje na to, że następnym projektem studia Gearbox Software będzie kontynuacja cyklu Brothers in Arms.

  1. Oficjalna strona gry Battalion 1944