Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2017, 10:10

autor: Góral

Red Dead Redemption 2 w natywnym 4K na Project Scorpio

W serwisie Windows Central pojawiły się nieoficjalne informacje związane z grami, które mają działać na konsoli Project Scorpio w natywnym 4K. Wśród tytułów znalazły się m.in. Red Dead Redemption 2 i Forza Motorsport 7.

W serwisie Windows Central pojawiły się informacje pochodzące ponoć z materiałów marketingowych firmy Microsoft, związanych z kampanią promocyjną konsoli Project Scorpio. Urządzenie ma być na tyle mocne, że pozwoli odpalać gry w natywnej rozdzielczości 4K. Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że wszystkie pozycje wydawane przez koncern z Redmond będą oferowały taką rozdzielczość, a dziś poznaliśmy konkretne tytuły, wraz z kilkoma projektami od partnerów firmy.

Jeżeli chodzi o produkcje Microsoftu, to mowa jest o niezapowiedzianej jeszcze Forzie Motorsport 7, Crackdown 3 i State of Decay 2. Natomiast w przypadku gier innych wydawców natywne 4K zobaczymy m.in. w następujących tytułach: Star Wars: Battlefront II, nowe Call of Duty, FIFA 18, Madden NFL i Red Dead Redemption 2. Pamiętajcie, że nie są to potwierdzone informacje, więc jak zwykle radzimy je brać z lekkim przymrużeniem oka.

Red Dead Redemption 2 w natywnym 4K na Project Scorpio - ilustracja #1

Ponadto biblioteka gier w 4K może być duża już na starcie. Project Scorpio ponoć będzie posiadać opcję nazwaną „Change Resilience”, która pokaże pazur w grach wykorzystujących system dynamicznego skalowania rozdzielczości na Xboksie One. Do takich produkcji zalicza się np. Wiedźmin 3 czy Tom Clancy's The Division. Dzięki niemu dana produkcja działa np. w 900p podczas wymagających sekwencji, a w spokojniejszych momentach przeskakuje na 1080p. Scorpio pozwoli w wielu przypadkach na stałe przejście do wyższej rozdzielczości, a niewykluczone, że gra skalować będzie się aż do 4K.

Wszystkie szczegóły poznamy najpewniej podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w czerwcu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.