Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2016, 12:25

autor: Entelarmer

Battalion 1944 ufundowane. Cele dodatkowe poznamy w przeciągu kilku tygodni

Zbiórka na Battalion 1944 w serwisie Kickstarter wciąż trwa, ale twórcy zdołali już zebrać kwotę minimalną potrzebną do ufundowania gry. Premierę zapowiedziano na maj 2017 roku.

Battalion 1944 najwyraźniej rozbudził nadzieję graczy tęskniących za bitwami II wojny światowej. - Battalion 1944 ufundowane. Cele dodatkowe poznamy w przeciągu kilku tygodni - wiadomość - 2016-02-05
Battalion 1944 najwyraźniej rozbudził nadzieję graczy tęskniących za bitwami II wojny światowej.
Battalion 1944 w skrócie:
  • Producent: Bulkhead Interactive
  • Gatunek: FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: maj 2017
  • Inne: drugowojenny shooter; brak gadżetów i nagród za zdobywanie poziomów; nacisk na grę sieciową

Twórcy zapowiedzianej pod koniec stycznia strzelanki Battalion 1944 mają powody do radości. Zaledwie dwa dni po starcie kampanii w serwisie Kickstarter studio Bulkhead Interactive zdołało zebrać kwotę minimalną 100 tysięcy funtów na tę drugowojenną strzelankę pierwszoosobową. W chwili pisania tego tekstu na stronie zbiórki figuruje kwota ponad 110 tysięcy funtów od prawie 4 tysięcy osób. Jak na razie nie ogłoszono jeszcze celów dodatkowych, choć we wczorajszej aktualizacji poinformowano, że powinny się pojawić w przeciągu najbliższych tygodni. Na stronie kampanii są już obecne nagrody za przeznaczenie określonej kwoty na produkcję gry: poczynając do pełnej wersji Battalion 1944, przez specjalne znaczniki na forum i miejsce w napisach końcowych, po dodatki cyfrowe i wizytę w siedzibie studia. Ponadto w tej samej aktualizacji pochwalono się popularnością produkcji w usłudze Steam Greenlight, gdzie podobno znalazła się w pierwszej dwudziestce najbardziej pożądanych gier.

Battalion 1944 to drugowojenny FPS wzorowany na klasykach w rodzaju Medal of Honor: Allied Assault oraz Call of Duty 2. Produkcja ma być nastawiona na rozgrywkę sieciową, a gracze po pierwszym uruchomieniu zostaną przydzieleni do tzw. batalionów – grupy indywidualnych graczy wspólnie zdobywających punkty w ramach sezonu. W grze nie będzie nagród za osiąganie kolejnych poziomów, które mogłyby wpłynąć na rozgrywkę, ale nie zabraknie dodatków kosmetycznych. Tytuł ma zadebiutować w maju 2017 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.