Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2016, 12:22

Portal Knights to kolejna gra, która spróbuje skrzyżować Minecrafta z gatunkiem RPG

Zespół Keen Games i firma 505 Games ujawniły projekt Portal Knights, który połączy mechanizmy gier RPG oraz aspekt budowniczy typowy dla sandboksów w stylu Minecrafta.

Studio Keen Games i firma 505 Games zapowiedziały grę Portal Knights, która połączy mechanizmy gatunku RPG z elementami i stylistyką sandboksowych produkcji pokroju Minecrafta. Projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jego wczesna wersja trafi do sprzedaży w Steam Early Access 25 lutego tego roku. Premiera pełnej edycji zależeć będzie od przebiegu testów. Gra przeniesie nas do zbudowanej z klocków krainy fantasy, w skład której wejdą dziesiątki wysp połączonych magicznymi portalami. Przed wiekami świat ten został rozdarty na kawałki i głównym zadaniem gracza ma być znalezienie sposobu na jego scalenie.

Przed rozpoczęciem przygód wykreujemy bohatera, wybierając spośród trzech profesji – wojownika, maga i zwiadowcy. Bogaty wybór zdolności oraz ekwipunku pozwoli nam potem mocniej dopasować postać do indywidualnego stylu rozgrywki. Wszystkie mapy generowane będą losowo. Gracz będzie mógł bawić się samotnie lub z maksymalnie trzema towarzyszami w trybie kooperacyjnym.

W trakcie przygód będziemy eksplorowali krainy i zlokalizowane na ich terenach lochy, wypełniali zadania, rozwijali postać oraz walczyli z wrogami. System walki ma być mocno zręcznościowy i poza potyczkami ze standardowymi nieprzyjaciółmi czekają nas także starcia z potężnymi bossami.

Do tego wszystkiego dojdzie aspekt budowniczy, typowy dla sandboksów w stylu Minecrafta. Będziemy więc gromadzili surowce, a potem wykorzystywali je do konstruowania nowych przedmiotów. System craftingu pozwoli na wytworzenie ponad setki różnych obiektów. Nie zabraknie także możliwości stawiania własnych budynków.

  1. Portal Knights – oficjalna strona gry
Portal Knights to kolejna gra, która spróbuje skrzyżować Minecrafta z gatunkiem RPG - ilustracja #2

Warto dodać, że w kategorii krzyżówek gatunku RPG i sandboksów w stylu Minecrafta, twórcy Portal Knights muszą liczyć się z dużą konkurencją. Najpoważniejszym rywalem wydaje się Dragon Quest Builders, od jednego z wewnętrznych zespołów firmy Square-Enix, choć ludzie z Keen Games mogą się pocieszać, że na razie projekt zmierza tylko na konsole.

Na rynku komputerowym Portal Knights będzie musiało powalczyć ze Staxel, choć trzeba dodać, że druga z tych gier w dużym stopniu nastawiona będzie na symulowanie spokojnego życia w spokojnej wiosce. Nie wolno też zapominać o wydanym w zeszłym roku klockowym MMORPG zatytułowanym Trove.