Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2018, 13:45

Battalion 1944 dostał wielkiego patcha m.in. z nową mapą i botami

Studio Bulkhead Interactive wypuściło potężną aktualizację do FPS-a Battalion 1944. Patch m.in. poprawia optymalizację, ulepsza grafikę i matchmaking, dodaje nową mapę oraz wprowadza wsparcie dla botów.

Patch wprowadza masę zmian, których domagali się gracze. - Battalion 1944 dostał wielkiego patcha m.in. z nową mapą i botami - wiadomość - 2018-07-13
Patch wprowadza masę zmian, których domagali się gracze.
BATTALION 1944 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bulkhead Interactive
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery w Steam Early Access: 1 lutego 2018 r.
  6. Data premiery pełnej wersji: 2019 r.

Znajdująca się obecnie we wczesnym dostępie gra Battalion 1944 otrzymała nową aktualizację, nazwaną po prostu Major Update 2. To zdecydowanie największa z dotychczasowych łatek, zmieniająca masę elementów, w większości w oparciu o sugestie graczy.

Patch ulepsza oprawę graficzną, oferując wyższy poziom detali. Jednocześnie mocno zwiększono wydajność silnika i autorzy twierdzą, że na większości współczesnych pecetów bez problemu można uzyskać obecnie ponad 120 klatek na sekundę.

Gruntownie przebudowano tryb Wartide. Usunięto system kart, przerobiono interfejs i model ekonomiczny. Ponadto do listy map dołączyła włoska lokacja Savoia. Natomiast dostępne wcześniej poziomy zostały mocno ulepszone, zarówno pod względem wizualnym, jak i zbalansowania.

Postacie otrzymały nowe modele i animacje, dzięki czemu prezentują się wyraźnie ładniej. Co jednak znacznie ważniejsze, cechują je teraz ulepszone hitboksy, mające zapewnić dokładniejsze rejestrowanie trafień. Usprawniono także system poruszania się żołnierzy. Patch wprowadza również nowy system matchmakingu oraz wsparcie dla serwerów LAN w trybie offline. Ponadto arsenał zasiliły dwa pistolety maszynowe - M3 (zwany popularnie jako grase gun, czyli smarownica) oraz MP 28.

Twórcy wprowadzili także kilka eksperymentalnych nowości, które nie są jeszcze w pełni dopracowane. Wśród nich znalazły się boty, które mogą uzupełnić braki osobowe na serwerach. Dodano także system rejestrowania powtórek. Na razie ukazują one akcję wyłącznie z perspektywy trzecioosobowej.

Przypomnijmy, że gra Battalion 1944 trafiła do sprzedaży w Steam Early Access 1 lutego tego roku. Na razie produkcja dostępna jest wyłącznie na PC. Dopiero w przyszłym roku mają ukazać się wydania na Xboksa One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Battalion 1944 – czy tęsknimy za sieciowymi FPS-ami w starym stylu? (zapowiedź)